Jump to content

Może się czepiam, ale ...


ZDZISŁAW CZEKAŁA

Recommended Posts

Witam

Proszę mnie źle nie zrozumieć, naprawdę się nie czepiam, ale mam prośbę do kolegów piszących na forum, postarajmy się nie zaśmiecać NASZEGO forum nieładną polszczyzną, błędami ortograficznymi czy nieskładną stylistyką, niestety co niektórym to się zdarza i zdarzają się teksty typu: „.. głuwnie woblerków ..”, „... pokuć pyszczki … ”, lub zwroty „złapałem”, „chycić”. Jeśli ktoś ma problemy z ortografią (ja mam taki częściowo problem), to wystarczy teksty na forum pisać w jakimkolwiek edytorze tekstu z włączoną funkcją „SŁOWNIKA” i przekopiować go na stronę tegoż forum.

Link to comment
Share on other sites

Podpisuję się " oburoncz" pod tym co napisał Zdzisław. Myślę ,że warto zadbać tak o wygląd forum jak i o wygodę innych użytkowników.

Na pewnym forum które juz chyba nie istnieje jeden z moderatorów pisywał " rzyłka 0,20" lub "rekord rzyciowy", można było zobaczyć tam jak można zniekształcić nasz język.

Czym innym jest niewinna zgubiona literka,ale to chyba raczej za dużo:eek:

Link to comment
Share on other sites

...lub zwroty „złapałem”...

Osobiście jestem w stanie zaakceptować ten zwrot, mimo że jak mawia jeden z moderatorów pewnego forum: "złapać to można chorobę weneryczną, ryby się łowi" (przypuszczam, że trochę zmodyfikowałem tamto wyrażenie, ale sens powinien być ten sam).

Najprostszym wyjściem z sytuacji jest po prostu stosowanie przeglądarki, która podkreśla błędy ortograficzne np Firefox.

Dodatkowo warto przeczytać swój post przed wysłaniem aby nie wrzucać na forum wiadomości pisanych szyfrem. W końcu to nam zależy najbardziej na uzyskaniu odpowiedzi na zadane przez nas pytania a nie każdy musi mieć zacięcie kryptologiczne. Pisząc poprawnie po polsku możemy tylko zyskać.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 2 months later...

Aby nie zaśmiecać tematu "Moje tajne łowisko":

Są ... "Raportuj..."

A jak długo trzeba czekać na reakcję bo jak niejaki Czekała coś krzywo napisze lub w innym kolorze niż jedynie słuszny czarny to reakcja jest niemal natychmiastowa, a jak "Raportuj ..." to?

... Liczyłem na Pana radę ... problem z woblerami, bo liczyłem jako wytwórca woblerów coś mi Pan doradzi. ...

Nie czytam wszystkich postów bo nie mam na to czasu i bardzo wiele z nich mi ucieka Twojego również nie czytałem za co bardzo przepraszam, a wystarczyło napisać na PW.

Pana obecność na forum sprowadziła się tylko do krytyki kolegi ... Z tego wnioskuje ... ofert handlowych i pouczania innych ...

Zgadzam się z Kolegą w stu procentach i gratuluję spostrzegawczości, poza 14 artykułami i 400 postami (z 498 napisanych) reszta faktycznie w dziale "Wędkarska Giełda".

Link to comment
Share on other sites

Drobna uwaga. Co do pisania w edytorach tekstów nie zawsze sie to sprawdza. Korzystam często z e.t. Word lub piszę w Notatniku i po wklejeniu tekstu do PSW zmienia on swoją "estetyczną" formę. Wyrazy są połączone, rozrzucone nie wiedzieć czemu. Zmuszony jestem do korzystania z edytorów i wklejania ponieważ po jakimś, niezbyt długim czasie (przynajmniej w moim przypadku) włączona zostaje blokada strony i zmuszony jestem od nowa się logować. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje. Co do ortografi i stylistyki w niektórych forumowych tekstach to faktycznie "RARZOM PO OCZAH".;):D Pozdr........

Link to comment
Share on other sites

A jak długo trzeba czekać na reakcję bo jak niejaki Czekała coś krzywo napisze lub w innym kolorze niż jedynie słuszny czarny to reakcja jest niemal natychmiastowa, a jak "Raportuj ..." to?

Powiedzmy że max. w ciągu 2-3 godzin od zgłoszenia (o ile nie są to godziny późnowieczorne) powinna pojawić się reakcja.

Zachęcam wszystkich do używania ikonki trójkąta z wykrzyknikiem (raportuj zły post), ikonka ta jest dostępna przy każdym poście, wystarczy kliknąć, wpisać krótkie wyjaśnienie i po problemie.

Link to comment
Share on other sites

... Zmuszony jestem do korzystania z edytorów i wklejania ponieważ po jakimś, niezbyt długim czasie (przynajmniej w moim przypadku) włączona zostaje blokada strony i zmuszony jestem od nowa się logować. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje... Pozdr........

A czy jak się logujesz na stronie www.fishing.org.pl to zaznaczasz sobie takie okienko: "Zapamiętaj mnie" znajdujące se tuż poniżej okna do logowania. Ja jak nie zaznaczę to po jakimś czasie też mnie wywala, po zaznaczeniu możesz nawet odejść od kompa na jakiś czas i cię nie wyloguje.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy