Skocz do zawartości

Może się czepiam, ale ...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę mnie źle nie zrozumieć, naprawdę się nie czepiam, ale mam prośbę do kolegów piszących na forum, postarajmy się nie zaśmiecać NASZEGO forum nieładną polszczyzną, błędami ortograficznymi czy nieskładną stylistyką, niestety co niektórym to się zdarza i zdarzają się teksty typu: „.. głuwnie woblerków ..”, „... pokuć pyszczki … ”, lub zwroty „złapałem”, „chycić”. Jeśli ktoś ma problemy z ortografią (ja mam taki częściowo problem), to wystarczy teksty na forum pisać w jakimkolwiek edytorze tekstu z włączoną funkcją „SŁOWNIKA” i przekopiować go na stronę tegoż forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się " oburoncz" pod tym co napisał Zdzisław. Myślę ,że warto zadbać tak o wygląd forum jak i o wygodę innych użytkowników.

Na pewnym forum które juz chyba nie istnieje jeden z moderatorów pisywał " rzyłka 0,20" lub "rekord rzyciowy", można było zobaczyć tam jak można zniekształcić nasz język.

Czym innym jest niewinna zgubiona literka,ale to chyba raczej za dużo:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...lub zwroty „złapałem”...

Osobiście jestem w stanie zaakceptować ten zwrot, mimo że jak mawia jeden z moderatorów pewnego forum: "złapać to można chorobę weneryczną, ryby się łowi" (przypuszczam, że trochę zmodyfikowałem tamto wyrażenie, ale sens powinien być ten sam).

Najprostszym wyjściem z sytuacji jest po prostu stosowanie przeglądarki, która podkreśla błędy ortograficzne np Firefox.

Dodatkowo warto przeczytać swój post przed wysłaniem aby nie wrzucać na forum wiadomości pisanych szyfrem. W końcu to nam zależy najbardziej na uzyskaniu odpowiedzi na zadane przez nas pytania a nie każdy musi mieć zacięcie kryptologiczne. Pisząc poprawnie po polsku możemy tylko zyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 miesiące temu...

Aby nie zaśmiecać tematu "Moje tajne łowisko":

Są ... "Raportuj..."

A jak długo trzeba czekać na reakcję bo jak niejaki Czekała coś krzywo napisze lub w innym kolorze niż jedynie słuszny czarny to reakcja jest niemal natychmiastowa, a jak "Raportuj ..." to?

... Liczyłem na Pana radę ... problem z woblerami, bo liczyłem jako wytwórca woblerów coś mi Pan doradzi. ...

Nie czytam wszystkich postów bo nie mam na to czasu i bardzo wiele z nich mi ucieka Twojego również nie czytałem za co bardzo przepraszam, a wystarczyło napisać na PW.

Pana obecność na forum sprowadziła się tylko do krytyki kolegi ... Z tego wnioskuje ... ofert handlowych i pouczania innych ...

Zgadzam się z Kolegą w stu procentach i gratuluję spostrzegawczości, poza 14 artykułami i 400 postami (z 498 napisanych) reszta faktycznie w dziale "Wędkarska Giełda".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobna uwaga. Co do pisania w edytorach tekstów nie zawsze sie to sprawdza. Korzystam często z e.t. Word lub piszę w Notatniku i po wklejeniu tekstu do PSW zmienia on swoją "estetyczną" formę. Wyrazy są połączone, rozrzucone nie wiedzieć czemu. Zmuszony jestem do korzystania z edytorów i wklejania ponieważ po jakimś, niezbyt długim czasie (przynajmniej w moim przypadku) włączona zostaje blokada strony i zmuszony jestem od nowa się logować. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje. Co do ortografi i stylistyki w niektórych forumowych tekstach to faktycznie "RARZOM PO OCZAH".;):D Pozdr........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak długo trzeba czekać na reakcję bo jak niejaki Czekała coś krzywo napisze lub w innym kolorze niż jedynie słuszny czarny to reakcja jest niemal natychmiastowa, a jak "Raportuj ..." to?

Powiedzmy że max. w ciągu 2-3 godzin od zgłoszenia (o ile nie są to godziny późnowieczorne) powinna pojawić się reakcja.

Zachęcam wszystkich do używania ikonki trójkąta z wykrzyknikiem (raportuj zły post), ikonka ta jest dostępna przy każdym poście, wystarczy kliknąć, wpisać krótkie wyjaśnienie i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Zmuszony jestem do korzystania z edytorów i wklejania ponieważ po jakimś, niezbyt długim czasie (przynajmniej w moim przypadku) włączona zostaje blokada strony i zmuszony jestem od nowa się logować. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje... Pozdr........

A czy jak się logujesz na stronie www.fishing.org.pl to zaznaczasz sobie takie okienko: "Zapamiętaj mnie" znajdujące se tuż poniżej okna do logowania. Ja jak nie zaznaczę to po jakimś czasie też mnie wywala, po zaznaczeniu możesz nawet odejść od kompa na jakiś czas i cię nie wyloguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.