Jump to content

Nęcenie podlodowe


Recommended Posts

Dobrych kilkanaście lat temu sprawdzało się mleko z odrobina bułki tartej i grysiku. Na płotki oczywiście. na haku serek topiony, ciasto lub ochotka. Ale te czasy to tylko wspomnienia. Nie zapomnę jak na Solinie czy Sieniawie jako mały chłopiec z ojcem i wujkiem trzepało się płocie takie do +30 w ilościach nieograniczonych:D. Nie wspomnę o pasiastych to było istne eldorado szczególnie na pierwszym lodzie.

Link to comment
Share on other sites

Pewnie że warto nęcić. Ja stosuję mieszankę zanęty T.Nysztala z ziemią i jokersem (wcześniej potraktowanym rozpraszaczem) i na efekty nie narzekam. Oczywiście zanętę podaję zanętnikiem na dno. Na początku sezonu preferuję jednak blaszkę w połączeniu z echosondą ;-) oraz aktywne poszukiwania. Jeśli namierzę stadko okoni a grymaszą i tylko delikatnie pukają w blaszkę, to podaję na dno jokersa i przechodzę na mormyszkę z ochotką.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Link to comment
Share on other sites

Obecnie 80% mojego truptania po lodzie to łowienie na blaszkę podlodową ale dobrych kilka (naście) lat temu lubiłem łowić na spławiczek.Odnośnie nęcenia w zimie to nadal uważam ,że warto ,szczególnie ,kiedy nastawiamy się na leszcze,płocie.Zasada jest jedna :niewielkie ilości zanęty za to najwyższej jakości ,drobniutko zmielonej, doprawionej mięskiem i podanej punktowo.Dobrym "patentem" na leniwe ryby jest wsypanie co jakiś czas do dziury niewielkiej ilości brokatu. Wrzucony do dziury ,daje efekt opadającej i mieniącej się rybiej łuski co powoduje zainteresowanie się tym "zjawiskiem" okoni oraz przyciągnięcie ich w obręb przerębla.Dobrym jego zamiennikiem jest sporządzenie w domu jego namiastki.Wystarczy zdobyć kilka(naście) potłuczonych bombek choinkowych a następnie drobno je "rozwałkować" np. butelką po winie :D albo z wyczuciem potraktować starym młynkiem do kawy.Sposób stary ale nadal skuteczny ;).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy