Jump to content

Przypony stalowe na szczupaki jakie najlepsze?


lukxes

Recommended Posts

Ja używam wyłącznie wolframowych Spinwala o wytrzymałości 6kg i długości 25cm. Nie polecam przyponów krótszych, większy szczupak potrafi głęboko połknąć przynętę i z reguły przypon <20cm nie wystarcza, kilkukrotnie mogłem sie o tym przekonać.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Link to comment
Share on other sites

Moim numerem 1 są bezapelacyjnie przypony sprzedawane u nas pod nazwą Dragon Big Gam Titanium 18kg 40cm,bazującej na amerykańskiej plecionce tytanowej,może nie są to tanie przypony ale najlepsze jakie miałem okazję używać.Linka produkowana ze stali nierdzewnej i tytanu przez amerykańską firmę AMERICAN FISHING WIRE.Kolega,który przyjechał ze stanów na wakacje,kupił mi tą linkę na metry,wychodzi 1/2 ceny co u nas.Jeżeli się go nie urwie w zaczepie ,to praktycznie przypon nie do zniszczenia.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze z dwa sezony temu sam robiłem przypony, a teraz kupuję dokładnie takie jak Krzychu i Miko.

W zeszłym sezonie kupiłem jakieś bezimienne wiszace w sklepie na tablicy. Miały być do mocnej plecionki więc wybrałem chyba 15 kilowe i przy pierwszym zaczepie strzeliła agrafka w tym ustrojstwie i Slider został w wodzie. Więcej tego nie wiązałem.

Link to comment
Share on other sites

Ja używałem w poprzednim sezonie Konger Wolfram Leaders'ów, wybierałem te najdłuższe w sklepie co w praktyce oznaczało 35cm. Muszę powiedzieć, że mam mieszane odczucia. Często w tych przyponach prostowały mi się agrafki, ale może to dlatego, że po tym jak w kilka tygodni pourywałem całą szpulę plecionki Power Pro 0,14 to zakupiłem grubaśną dorszowa plecionkę 0,24. Przy tak mocnej lince agrafka okazywała się najsłabszym elementem zestawu, co mnie osobiście trochę zaskoczyło, bo ja jednak przypuszczałem, że zestaw puści na węźle, miedzy plecionka a krętlikiem przyponu.

W zeszłym sezonie kupiłem jakieś bezimienne wiszące w sklepie na tablicy. Miały być do mocnej plecionki więc wybrałem chyba 15 kilowe i przy pierwszym zaczepie strzeliła agrafka w tym ustrojstwie i Slider został w wodzie. Więcej tego nie wiązałem.

Mam podobne doświadczenia, w tamtych przyponach pękało dosłownie wszystko: agrafka, krętlik, czy sam przypon. Przez jeden z tych badziewi straciłem swojego ukochanego spoona, do dziś dzień opłakuję stratę tej przynęty- niezwykle skutecznej podczas polowań na Cierpiszowskie szczupaki.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja używam czerwonych Kongerów czyli 25cm 10kg. Zdecydowanie są najlepsze z tych wszystkich Kongerów. Zielone ( 35cm 10kg ) tak jak pisał kolega cierpią na wadę prostujących się agrafek. Z kolei cieńsze, o wytrzymałości 5kg i Micro są tak słabe przy mocowaniu do agrafek że szkoda słów. W ciągu jednego dnia straciłem 3 ryby z czego dwie odpłynęły z przynętą w pysku a nie były to jakieś giganty.

Link to comment
Share on other sites

Z wolframów Spinwal, ale ostatnio szczególnie do jerków używam wyłącznie przyponów tytanowych, głównie Dragona, brak pamięci plus odpowiednia sztywność to jest zdecydowanie to :) No i podobnie jak Krs nie polecam krótszych niż 25 cm, nawet krótki szczupak potrafi połknąć taki przyponik cały, nie ma co ryzykować zdrowia ryby i dożywotniego jej pływania z wobkiem w przełyku !

Edited by kleniarz
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Podpowie ktoś jak dobrać średnice tulejki zaciskowej do linki, chodzi mi konkretnie o Micro Plus Jaxon'a, na próbę kupiłem linkę 6kg, wygląda bardzo zachęcająco, cienka i plastyczna:) ewentualnie czy w Rzeszowie w którymś sklepie dostanę tulejki?:)

Edit:

http://www.fishing-test.pl/akcesoria-wdkarskie/26/192 jest i "test" linki.

Edited by apioo
Link to comment
Share on other sites

Co do doboru średnicy tulejki to najlepiej jak masz możliwość przeprowadzenia przez nią stalki trzykrotnie. Spowoduje to brak strzępienia się stalki. Jeśli nie chcesz mieć kłopotów z doborem średnicy tulejki to kupuj sprawdzone produkty np.: Raven Fishing - Produkty z tej rodziny: Green Pike Wire Linka w otulinie nie posiada efektu "strzępienia się" i do tego tulejki Raven Fishing - Drapieżniki ť Akcesoria spininngowe ť Drennan ť Slim Crimps ť LOD307515 i nie powinieneś mieć problemu. Ja zrobiłem spore zapasy tych produktów będąc w Irlandii i mam jeszcze tego sporo.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mam zamiar sam robić przypony, bo będę czuł się pewniej, a i satysfakcja ze złowionej rybki większa.

Przypony mam zamiar robić stalowe, jakie stalki polecacie, w miarę tanie, i wytrzymałe przy niewielkiej średnicy, na Allegro nigdzie nie ma średnicy stalki, tylko wytrzymałość, a ceny różne, nie chcę kupić 10 kg stalki o średnicy 1 mm.

Link to comment
Share on other sites

A jaką średnicę kolega chce kupić i o jakiej wytrzymałości? Możesz kupić stalkę 0,5mm z podaną wytrzymałością 10kg, ale nie łudź się, że będzie miała połowę z tego co się spodziewasz. Ja używam takich Raven Fishing - Produkty z tej rodziny: Carbo Flex Wire lub takich Raven Fishing - Produkty z tej rodziny: Green Pike Wire o wytrzymałości 20 lbs (9,1kg) i na pewno mają ponad 1mm średnicy. Według mnie to nie ma wpływu na branie a wytrzymałość mają na 100% taką jak podaje producent.

Link to comment
Share on other sites

Nie zawracałbym sobie głowy tą stalką. Co do wolframu to jedynym mankamentem jest to, że po każdym głębiej zahaczonym szczupaku, który podczas holu ociera zębami wolfram może występować skręcanie się przyponu (co mnie bardzo irytuje)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o własnoręczne robienie przyponów to nie uznaję żadnych kompromisów. Już kilka razy agrafka była przyczyną utracenia holowanej rybki. W Irlandii znajomy sprzedawca w sklepie wędkarskim pokazał mi te produkty FOX`a : Raven Fishing - Produkty z tej rodziny: Kwik Change Trace Link - jako agrafka do której zapinamy przynętę i tego typu krętlik Raven Fishing - Produkty z tej rodziny: Cross-Eye Power Swivels z lekko "spłaszczonym" jednym oczkiem, po to aby wykorzystując ten krętlik jeszcze raz do nowego przyponu pamiętać z której strony wiązana była żyłka a z której stalka. Wiadomo, że stalka jest materiałem twardszym od żyłki/plecionki i może powodować zadrapania na wewnętrznej stronie oczka krętlika. Jeśli odwrócimy krętlik i zawiążemy do takiego zadrapanego oczka żyłkę to efekt może być tylko jeden-zerwanie żyłki.

Oto link do strony FOX`a z którego czerpię informacje na temat przyponów. Fox Predator Fishing | fishing rods | fishing lures | fishing reels

A tak wygląda gotowy przypon na bazie materiałów FOX`a Fox Predator Tackle - Kwik Clip Easy Twist Lure Trace

Link to comment
Share on other sites

Co do agrafki zgadzam się w przypadku plecionki. Ale agrafkę zawsze można wymienić. Cena tak, 20 gr sztuka - ten sam przypon u miejscowych " rzeźbiarzy " w sklepie 1,20 :) Ja je stosuję i nie narzekam dodatkowo gumy MEGA PAKA Rippery+Twistery = 100szt + Paprochy GTX (2333174018) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. plus i główka 40 gr. (kupowałem wcześniej też na allegro na jakiś hamerykańskich hakach) i masz znakomity zestaw za 1zł. Można rwać i się śmiać z utraty. Ale przede wszystkim łowić zębacze.

Pozdrawiam

Edited by kafel
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Używał ktoś linki do przyponów Jaxon Micro Plus ? Mam taka linkę o wytrzymałości do 3kg, wygląda obiecująco, cienka, miękka, podobno można wiązać jak plecionkę, zobaczymy, mam też tulejki zaciskowe, spróbuję zrobić kilka przyponów szczupakowych na próbę :)

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Link to comment
Share on other sites

Ja używałem tej linki Jaxona, w Dębicy jest nawet sprzedawana na metry. Ja szczerze mówiąc nie używałem zacisków, tylko wiązałem ją podobnie jak zwykłą linkę. Stosowałem głównie do zestawów spławikowych z martwą rybką i sprawdziły się dobrze.

Edited by Piotr Madura
Link to comment
Share on other sites

Kupiłem na allegro, linka nie kosztuje duzo 15zl plus do tego tulejki po 2 lub 4zl za opakowanie. Z tego co wiem są jeszcze wersje 6 i 9kg. Linka z tego co pisze made in usa, w sieci ma dobre opinie. Spróbować myśle za takie pieniądze warto.

[Tapatalk]

Link to comment
Share on other sites

Używam jej robiąc przypory zwłaszcza pod przynęty silikonowe. Mam 100% pewności podczas holu. Natomiast przypon stalowy w otulinie silikonowej (na metry)używam do wielkich woblerów blach

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy