Skocz do zawartości

Skuteczne środki na kleszcze i komary


krs

Rekomendowane odpowiedzi

  • 11 miesięcy temu...

Odświeżę wątek, w tym roku komarów zatrzęsienie, ciężko wyjść z domu ja ogród, co dopiero na ryby ;)zanabyłem nowy specyfik na bazie Ikarydyny 20% Moskito Guard w odróżnieniu od deeta nie pali plastiku, jak na razie spisuje sie nieźle, zapach może mało męski ale nie ma dramatu. Nie jest tani ok 40zł, za to jest w metalowej buteleczce ;)

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Haratacz napisał:

Ultra na kleszcze też się sprawdza. Muszę zainteresować się sprzętem o nazwie thermacell, podobnie jak ultrathon został stworzony na potrzeby armii amerykańskiej, wiec raczej powinien działać :-) 

 

Ultrathon 25% DEET to chyba najlepszy środek jaki jest u nas dostępny,  wersja w kremie jest jeszcze lepsza, niedostępna już w sklepach, możliwe ze nieprodukowana, na aukcjach można jeszcze kupić ale pytanie jak ze świeżością ;)  Na kleszcze na pewno się sprawdzi, tyle ze kleszcz to nie komar,  jak już się dostanie na ubranie to zacznie wędrować i w końcu może znaleźć sobie  miejsce do ukłucia, dlatego też na odzież lepiej stosować środki owadobójcze z permetryną, albo dostępny u nas tani środek marki Bros na odzież, kleszcz po kontakcie z impregnowanym materiałem zdechnie, dlatego do smarowania ciała stosować środki z DEET jak ultrathon albo coś z Ikarydyną a na odzież  specyfiki na bazie permetryny , jak taki np Sawyer czy Bros.

 

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2020 o 20:37, stiff43 napisał:

Foresto czy cuś innego ?

Szczerze mówiąc nie wiem, mój brat jest fanem rasy border colie. I mówiłem, mu że jak idę na ryby, to pies łapie kleszcze ja dopiero jednego. Brat dał mi obrożę dla psów kleszczo-pchło odstraszającą . I od tej pory nie widziałem, żebym ja i pies miał kleszcze. Obrożę zamykam do słoika a jak wychodzę zaciskam przy bucie na kostce. Trochę capi ale da się łowić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, MarcinV napisał:

Szczerze mówiąc nie wiem, mój brat jest fanem rasy border colie. I mówiłem, mu że jak idę na ryby, to pies łapie kleszcze ja dopiero jednego. Brat dał mi obrożę dla psów kleszczo-pchło odstraszającą . I od tej pory nie widziałem, żebym ja i pies miał kleszcze. Obrożę zamykam do słoika a jak wychodzę zaciskam przy bucie na kostce. Trochę capi ale da się łowić :)

Ale na jedną nogę zakładasz i już? Jak z nadgarstkami i ogólnie powyżej pasa. Mam 188 cm wzrostu a zdarza mi się chodzić w wyższych trawach :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.