Skocz do zawartości

Koło wędkarskie


sylwek51

Rekomendowane odpowiedzi

@stiff43 czasy kiedy zdawało się kartę wędkarską minęły teraz wpłaca się kasę i masz zresztą jak z wszystkim.A wracając do koła to jestem w kole Troć 38,czemu tam a no z tego powodu ze gdy byłem Płoci na ul piaski oraz w Gryfie na Cmentarnej to sam śmigałem po zezwolenia na Krosno na Akacjowa.Tutaj mam wszystko od reki,maja dużo zawodów spiningowych.Koło mieści się obok plant dokładniej Sklep Delfin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze niech kupi kartę wędkarską jeżeli uważa że na skróty będzie szybciej,ja jednak uważam że troche podstawowej wiedzy na temat etyki wędkarskiej można nabyć jedynie podczas nauki,słuchania wykładów w trakcie przygotowań do egzaminu na karte wędkarską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie uważam "zakupu" karty za drogę na skróty tylko za cywilizowaną procedurę. Wędkowałem w Szwecji i USA i cała procedura to zakup licencji w sklepie wędkarskim. A już w interesie każdego jest poznanie przepisów. Bo kontrole są nagminne a kary ...... W USA byłem na rybach 4 razy miałem 3 kontrole włącznie z bagażnikiem samochodu. I nie daj Boże żeby coś było nie tak. I tak samo powinno być u nas. Zakup licencji wojewódzkiej lub krajowej i państwowe służby kontrolne intensywnie czeszące nad wodami. A związki wędkarskie nich sobie będą na wykupionych poszczególnych zbiornikach. A co do przepisów, to sam nawet nie jestem ciekaw i nie pamiętam wymiarów ochronnych. Nie jest mi to do niczego potrzebne - wypuszczam każdą rybę niezależnie od wymiaru. A kolega z którym od czasu do czasu wędkuję i który czasami bierze jakąś rybę, ma w rejestrze złożoną kartkę z wydrukowaną tabelką wymiarów i okresów ochronnych. Czy to go czyni gorszym wędkarzem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze można powiedzieć , że nie musi tej kartki ze sobą nosić gdyż Zezwolenie posiada te informacje na stronie 22 i dalszych. Co do zasad zakupu licencji w krajach bardziej "cywilizowanych" to się zgodzę z kolegą rurek22, że jest to naprawdę dużym uproszczeniem i uważam, że u nas też do tego dojdzie, tylko boję się, że łatwość z jaką będzie można nabyć kartę wędkarską w Polsce będzie tylko podyktowana chęcią szybkiego zarobku. Bo jeśli wyda się dokumenty uprawniające do amatorskiego połowu ryb osobom, które będą tylko jeździły nad wodę po mięso to może dojść do katastrofy ekologicznej w postaci braku ryb w wodach związkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam to kolega pytał o dobre koło w Dębicy żeby kupić zezwolenie, czyli w mojej opini opłacić składki a nie kupić kartę. Co w tym dziwnego, ze ktos kto sie przeprowadza szuka dobrego koła, zeby nie trafić do jakiegoś burakowa? Gdyby gość jako zezwolenie mial na myśli kupienie karty to pewnie nie pytalby o koło z najlepszą opinią, bo pewnie tam byłoby ciężko o lewą kartę. No niezle go pojechaliscie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie literki "kupić", wykupić, a tyle zamieszania. Sylwek51 następnym razem kontroluj co piszesz. A odnośnie kół to kwestia preferencji (co kto lubi). W jednym jest więcej amatorów sztucznych przynęt i łażenia w innych z kolei więcej wędkarzy z preferencjami do siedzenia. Już same nazwy kół wskazują jakie były zamierzenia prezesów i zarządów. Nie sposób polecać któregoś nie narażając się pozostałym. Pochodź po sklepach wędkarskich i popytaj. Tylko ostrożnie, bo sprzedawcy, właściciele sklepów to przeważnie członkowie zarządów, skarbnicy. Dlatego zachowaj powściągliwośc w wyrażaniu swoich opini, a pytać można o wszystko.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.