Skocz do zawartości

Kołowrotek do feedera cw do 120g, 360 cm


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Podepnę się o ten temat.A więc zrodziło się zapotrzebowanie na kołowrotek do feedera.Szukam czegoś z starszych modeli Shimano tzw.czarnuchów .Wpadł mi w oko ten Shimano Super Aero 4000 GTM JAPAN - okazja !! (3177006115) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. .Iteraz pytanie do tych ,którzy mieli do czynienia z w/w modelem lub podobnym w tej klasie.Czy wielkość będzie odpowiednia i czy przełożenie 6,2:1 to nie troszkę za dużo?A może zrezygnować z "draga" na rzecz wolnej szpuli np. SHIMANO-5010 BAITRUNNER-AERO-GT (3171257041) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Shimano Baitrunner DL nie pamiętam rozmiaru (na pewno za mały) i jedyna rzecz na jaką narzekam to zbyt małe przełożenie. Wydaje mi się, że im szybszy, tym lepszy, jeśli kije będą odpowiednio "mięsiste" lub "kluskowate" jak kto woli. A wolny bieg się przydaje w momencie zasypiania na nocnym łowieniu na feeder. Raz wziął mi węgorz, około 40cm i gdyby nie wolny bieg to pewnie bym nie miał wędki i kołowrotka a to już spory byłby wydatek. Kolejną rzeczą na którą zwrócił bym uwagę kupując kołowrotek to jego waga: pomimo iż zestaw leży przez większość czasu na podpórkach to należy tak dobrać masę kręciołka, aby podczas holu wędka nie "ciągnęła" na pysk. Poza tym przełożenie o tych samych parametrach np: 6,2 : 1 będzie miało inną wartość nawoju linki (w cm) przy małej szpuli a inną przy większej średnicy szpuli. Taka moja opinia.

Edytowane przez mapet77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się o ten temat.A więc zrodziło się zapotrzebowanie na kołowrotek do feedera.Szukam czegoś z starszych modeli Shimano tzw.czarnuchów .Wpadł mi w oko ten Shimano Super Aero 4000 GTM JAPAN - okazja !! (3177006115) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. .Iteraz pytanie do tych ,którzy mieli do czynienia z w/w modelem lub podobnym w tej klasie.Czy wielkość będzie odpowiednia i czy przełożenie 6,2:1 to nie troszkę za dużo?A może zrezygnować z "draga" na rzecz wolnej szpuli np. SHIMANO-5010 BAITRUNNER-AERO-GT (3171257041) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.?

Mam ten pierwszy od jakichś 10 lat. Rzadko go używam, bo najczęściej latam ze spinem. Sprawdza mi się do lekkiego feedera, ale najczęściej do spławikówki. Kręci bez zarzutu.

Kupiłem też z myślą o bolonce, bo to przełożenie będzie bardzo wygodne.

Generalnie model mogę z czystym sumieniem polecić, z zastrzeżeniem, że nie wiem na ile będzie trwały przy ściąganiu większego obciążenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bardziej skłaniam się do wolnego biegu a to duże przełożenie ,pewnie długo nie pociągnie przy średnio-ciężkim feederze,stąd te moje wątpliwości.Mam shimano aero 6000gte i ten rozmiar jednak wydaje mi się ciut za duży,więc pewnie trzeba szukać coś w rozmiarze 4000 ale właśnie gte.A nie orientujecie się jakiemu rozmiarowi odpowiada 5010?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Poszukuje kołowrotka do lekkiego feedera i wybór padł na Shimano Baitrunner DL 4000FA tylko włsnie zastanawiam się nad rozmiarem 2500 lub 4000, będe chciał nawinąć żyłkę 0,20 lub 0,22 wiec pasowałby ten mniejszy ale nie wiem jak z wyważeniem, może ktoś widział ten kołowrotek w którymś sklepie w Rzeszowie żebym mógł go obejrzeć.

Dodam że wędka ma długość 360 a waga ok. 220 gram

Zgóry dzieki za pomoc :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się o ten temat.A więc zrodziło się zapotrzebowanie na kołowrotek do feedera.Szukam czegoś z starszych modeli Shimano tzw.czarnuchów .Wpadł mi w oko ten Shimano Super Aero 4000 GTM JAPAN - okazja !!.Iteraz pytanie do tych ,którzy mieli do czynienia z w/w modelem lub podobnym w tej klasie.

Używałem Shimano S.Aero 2500 od czasu jego ukazania się na rynku. Używałem go na spinning przez lata, potem używałem do odległościówki do czasu kiedy białoryb przestał mnie interesować. Może trochę za szybki do federa. Ale to może tylko kwestia wolniejszego kręcenia korbką. Na twoim miejscu kupił bym go jeśli nie jest tylko wyeksploatowany. Mój w dalszym ciągu stanowi komplet z odległościówką mimo, że leży w futerale i czeka na swój czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuje kołowrotka do lekkiego feedera i wybór padł na Shimano Baitrunner DL 4000FA tylko włsnie zastanawiam się nad rozmiarem 2500 lub 4000, będe chciał nawinąć żyłkę 0,20 lub 0,22...

Zgóry dzieki za pomoc :beer:

Mam dokładnie ten sam kołowrotek w wielkości 2500 i powiem tyle: do podlodówki się nadaje ale do feedera za mała szpula. Jeśli mogę Ci doradzić to rozmiar 4000 powinien być ok. Sam mam jeden zestaw składający się z większego Shimano XTE-A rozmiar 6000 i używam go do połowu drapieżników jak i do feedera. Poza tym zestaw będzie cały czas spoczywał na podpórce więc nie ma znaczenia jego ciężar czy wyważenie. A propos szybkości nawijania to jeśli łowisz na małych odległościach od brzegu to nie ma znaczenia ale jak odległość łowienia zbliża się do 60m i dalej to lepiej mieć szybsze przełożenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
https://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/cormoran-sportline-lc-g3-a17-p698-k12234.html ja właśnie do takie feedera chcę kupić taki ale nigdzie nie mogę znaleźć żadnych opinii na jego temat. Panowie wiecie macie jakieś doświadczenia z tym kreciołem wersja 4000?

Znajomy kupił na poczatku roku Sportline LC 1SF 2500, kilka dni temu był u mnie i rozmawialiśmy właśnie o kołowrotkach, z tego co mówił po intensywnym łowieniu tym kołowrotkiem na federa, kołowrotek nadaje się do wymiany, luzy, stukania, ogólnie szajs, w przyszłym roku kołowrotek bedzie się nadawał tylko na lekką spławikówkę :(

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tutaj powstaje pytanie 2500 to jest pod lekki spinning i lekki grunt wresja 4000 jest pod cieżki grunt mam dylemat bo kołowrotek bardzo mi się podoba firma raczej znana no i cena nie jest wygórowana może ktoś jeszcze z użytkowników miał z wersja 4000 doczynienia? znalazłem jeszcze taki kwiatek :Dhttp://www.szczupak.pl/produkt,74 D.A.M jest raczej dobra firma tylko czy taki krecioł nada się na ciężki feeder?

Edytowane przez Laskovik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja mam Baitrunery w wielkości 6000 i jeśli chodzi o łowienie w rzece zestawami ciężkimi i na method feeder to do moich kijów są jak najbardziej odpowiednie. Kije gruntowe leżą cały czas na podpórkach i nie ma potrzeby odchudzania ich masy. Kiedyś zasugerowany został mi Shimano Baitrunner w wielkości 2500 jako odpowiedni do feedera i na dzień dzisiejszy kręciołek ten skończył jako zestaw pickerowy do łowienia leszczyków i płoci na pobliskich żwirowniach. Obecnie moje zestawy to dwie wędki: Daiwa Windcast 3,6m o c.w. 120g i Daiwa Windcast 3,9m o c.w. 150g i nie wyobrażam sobie łowienia na inne kołowrotki niż te które posiadam. Pierwsza rzecz na którą zwróciłem uwagę to łatwość oddawania dalekich rzutów (większa średnica szpuli) i szybsze zwijanie pustych (niezaciętych) zestawów ze znacznych odległości. To tylko moje drobne sugestie po dwóch sezonach feederowania. Podkarpacki Serwis Wędkarski - DRAPIEZNIK NA SPŁAWIK w artykule tym jest zdjęcie moich młynków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatni też byłem przed wyborem kołowrotka do feedera 120g 360cm , znawcą nie jestem bo dopiero teraz sprawiłem sobie taki zestaw i wybór padł na Okuma Travertine ja akurat w rozmiarze 40 . Na necie wyczytałem bardzo dużo pozytywnych opinii na jego temat , ale pewnie jak bym był mocno oddany takiej dziedzinie wędkarstwa jak grunt to kupił bym pewnie Baitrunnery .Jednak Okuma Travertine wygląda sobie całkiem nieźle i pracuje sobie całkiem smacznie też jest ciekawą opcją .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja również akurat stoję przed wyborem kołowrotka i jak narazie faworytem jest Okuma Tactic Baitfeeder. Jednak ostatni sezon do spiningu używałem kolowrotka Spro i mam pozytywne opinie co do tej firmy. Dlatego mam pytanie odnosnie kolowrotka Spro Dragmaster X-class. Ktoś używa tego kołowrotka? Jak wypada on na tle Okumy?

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Te okumy o których piszesz, to bodajze nastepcy Travertin. Jeśli bedziesz o nie dbał to z pewności posłuża ci dobre kilka lat. Mam od 2 lat dwie travertiny w rozm. 40 przy federze do 90g i 120g i spisuja sie bardzo dobrze. Jak na te polke cenowa trudno szukac lepszych. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam te kołowrotki do swoich federów już od 4 lat i bardzo dobrze mi się sprawują . Nawet cenowo nie są ąż tak drogie dobrze pracują przy cholu rybki używam je przy federach do 120 gram - 390 długości ;):) .

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Również stoję przed wyborem kołowrotka do mojego feedera trabucco selektor xs activ feeder 3,90m. Czytam te wypowiedzi i nie mam pojęcia co wybrać. Najbardziej przekonuje mnie SHIMANO BAITRUNNER ST 4000 FA. Na kołowrotek myślałem przeznaczyć 200zł ale jeżeli lepiej będzie dołożyć kilka zł i kupić coś dużo lepszego to nie widzę w tym problemu. Co byście jeszcze polecili? fajnie by było gdyby do kołowrotka była dodawana druga płytka szpula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie boisz się kupować używek to proponuję te http://olx.pl/oferta/kolowrotek-shimano-aero-gte-6000-CID767-ID5fjzb.html#2cceae69b3 .Będziesz musiał dołożyć nieco do zakładanej kwoty ale te kołowrotki są już legendą w wędkarstwie gruntowym.Ponegocjuj cenę,zapytaj o dodatkowe szpulki , kartonik i najlepiej weź ...obydwa:D.Jeżeli nawet za jakiś czas znudzi ci się grunt to sprzedasz je w tej samej cenie co zakupiłeś;).

Dwa lata temu udało mi się zakupić 2szt w dobrej cenie i nie żałuję ani jednej wydanej złotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie uważasz że rozmiar 6000 nie będzie za duży do feedera? :P Myślałem o rozmiarze 4000. Ale w sumie to nie wiem :D Czytam opinie o tych młynkach i akurat tego modelu nie będę się bał kupować używanego :)

A co sądzicie o tym: http://olx.pl/oferta/kolowrotek-shimano-super-aero-4000-gtm-CID767-ID5GFbh.html#708f1f1e45

Edytowane przez damiannn_1993
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również kupując te młynki, zastanawiałem się czy nie będą duże ale skończyło się tylko na obawach.Duże nie są.Z tego co wiem (przypuszczam) to różnią się one jedynie wielkością szpuli...Ale mogę się mylić.Rozmiar 6000 jest idealny do średniego feedera,method feedera kija gruntowego jak również również doskonale sprawdza się przy karpiówkach .Kołowrotki te obejmują mi wszystkie techniki gruntowe (poza karpiowaniem tam mam inne kręciołki) na jakie łowię.Wystarczy dokupić kilka szpulek na wymianę,nawinąć różne średnice żyłek i tymi kołowrotkami mamy ogarniętą sprawę połowów gruntowych.

Kupowania używek nie trzeba się bać ale nie można również ślepo wierzyć sprzedającemu:D .Wszystko zależy od tego jak ktoś dba o swój sprzęt.Jeżeli z oczywistych powodów nie mamy możliwości osobistego obejrzenia takie sprzętu to trzeba wynegocjować aby sprzedający udzielił nam np. dwutygodniowej gwarancji rozruchowej.Jeżeli sprzedający jest pewny swoich rzeczy to na pewno takową gwarancję udzieli ,jeżeli nie to trzeba taki zakup jeszcze raz przemyśleć ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.