Skocz do zawartości

Stawy w Trzcianie tzw "Dyndy"


Bastuś z Bratko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie pytanie poniewaz pierwszy raz od 7 lat mam zamar połowic rybki.(Dodam ze dla sportu a nie ...)Wsumie to dzieciak ma juz 8 lat i to bardziej jego ciagnie do ryb :)(Lepiej do ryb niech ma pociag niz na osiedlowych ......)Ale wracajac do tematu.Czy na Trzcianie mozna polowic wieczorem?Tzn.Pod namiot itp?)Czy jest jakis zakaz ?(Aha czy jest tam bezpiecznie)Wiadomo kobieta i dziecko.....:)Jak znajdzie ktos czas prosze o info.

Edytowane przez Expiress
Bład
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieciak ma juz 8 lat i to bardziej jego ciagnie do ryb ...

Mój też ma 8 i lubi to łowisko. Jest dużo średniego karasia i trochę karpia więc coś się ciągle dzieje - dziecko się nie nudzi. Mój uwielbia obserwować szczytówki DSów mam więc darmowy sygnalizator brań :)

Jeżeli chodzi o zabieranie rodziny to warto zaopatrzyć się w parasol z dobrym mocowaniem. Teren jest otwarty, bez osłony w najbliższej okolicy i bywa, że wieje mocno. W miesiącach letnich jest z kolei żarówa i można się przegrzać. Okolice zbiornika są regularnie koszone, ale szybko porastają pokrzywami, nie każdej dziewczynie się to podoba - kocyk do opalania musi być gruby i duży :D. No i trzeba uważać, żeby dzieciak nie zsunął się ze skarpy do wody, bo brzegi są urwiste. Podbierak najlepiej na długiej sztycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Na temat parasola to juz wiem byłam w sobote i w niedziele na rybkach (Zmokłam cała):) Szkoda ze jest teren otwarty -Ale moze to i lepiej... Widziałam ze jezdzi sporo ludzi na ryby.I znalazł sie tam jeden geniusz co wszystko (nawet niewymiarowe) w ... i do bagaznika (Szkoda ze tacy istnieja....).Jak sie odezwałam i postraszyłam to sakował manele i .... Dzieki za info.Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to wody PZW. Trzeba mieć kartę, legitymację, znaczki i rejestr. Dodam jeszcze, że kilkukrotnie byłem tam kontrolowany w zeszłym roku (tylko tam) i zawsze sprawdzano dokumenty.

@mjrboom - przywitaj się najpierw i powiedz coś o sobie. Na dziale ogólnym znajdziesz odpowiedni wątek.

Edytowane przez LuJu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj na trzcianie godzinka wędkowania i kilkanascie pięknych Karasi ( Oczywiscie wróciły do wody) Potem sie zrobiło tak cholerne zimno,ze pojechałem do domu :D Woda wydawała sie dwa razy cieplejsza niz temperatura na polu :D

jutro tez tam bede jak by ktos z was był to szukajcie wysokiego i małego chłopaka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tam byłem do wichury która sie zerwała ...efekt 10 karasi.

One biora na wszystko co wrzucisz do wody :). Przynajmniej jest zabawa . Dla mnie lepsze to czasami niz siedzenie i gapienie w kij przez kilka godzin bez efektów. Brania zaraz po zarzuceniu a poprawka po 5 min i wtedy nalezy ciąć..takie moje spostrzeżenia. Ja tam bywam jak mam niedosyt łowienia :)...no i czasem wpadnie jakiś kroczek a nawet może trafić się węgorzyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj byłem z wujkiem i kuzynem na Trzcianie od ok. 4 nad ranem. Do godziny 6 było bardzo zimno, drętwiały palce od trzymania wędki :D Ale później było już cieplej. Bardzo dużo drobnicy do ok. 25 cm, ale złapały się dwa karpiki 30+ cm, tak na oko. Podczas łowienia zdarzyło się kilka zerwanych zacięć, ale to nic w porównaniu z ilością złapanych. Podsumowując - wyjazd bardzo fajny, dużo łapania, na dwie karpiówki nic nie było, ale na feederki szło jak po maśle. Udanych łowów :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Byłam parokrotnie na tych stwach jedynie co zpłapałam to:2 wegorze około 50cm linek na 35cm karpik 37cm i karasi od ... :)

Fajna zabawa no ale nic wieszego nie chce brać :(

Dodam że wszytskie rybki pływaja nadal :)

Pytanie czy jeszcze tam cos wiekszego płyta przy takiej ilosci wedkarzy i zarazem mięsiarzy.?!

Koledzy tak spytam na jakim stawie głównie łowicie ?

Czy te ryby sa przyzwyczajone tylko do kukurydzy i białego nie mowiac i czerwonym :)

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować na kulki i nie musisz nęcic bo kulkarze nęcą prawie wszędzie a to małe zbiorniki. Co do miejsca i stawu to obojetne, oba są bardzo podobne. Ja siadam na wschodnim zaraz przy tablicy tylko dlatego, że rano jest rosa i nie chce butów zmoczyc:). :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslałam o kulkach truskawkowych :)Nawet nie wiem co tam jeszcze siedzi w tych stawach.Amur i karpik wydaje mi sie napewno ale nie słyszałam osobiście aby ktoś złowił akuratnie jakies okazy tego gat.:(

Ja ostatnio siedze na tym wiekszym stawie

Jakie kulki stosujecie ?

Czy ktos coś złapał ostatnio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.