Skocz do zawartości

Stawy w Trzcianie tzw "Dyndy"


Bastuś z Bratko

Rekomendowane odpowiedzi

To jest nic innego jak najzwyklejsze bajorko, myślę że żaden szanujący się wędkarz nawet nie powinien pomyśleć o zamiarze łowienia na tym zbiorniczku, a do panow wrzucających tam narybek(zarybiających) prośba, nie wrzucajcie tam ryby bo to jest najzwyklejsze marnowanie narybku i w efekcie męczenie ryby, te kilkaset kg narybku lepiej wrzucić na bardziej poważne łowiska................................................

Popieram kolegę tedi62 to jakaś paranoja żeby do takiego bajora wygrzebanego w szczerym polu wpuszczać cokolwiek!!!:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tam jeszcze nie łowiłem ale zamiast wpuszczać sumy tam to powinni odłowić karasie i wrzucić do innych stawów np Stawy rzemień tam jest niewiele karasi , stawy TC Dębica też w gruncie rzezy jest ich niewiele , Grabiny , strzegocice , możę na wolniejsze odcinki wisłoki spróbować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyb nici z odłowów...Dobrze by było gdyby to był karaś złocisty ale niestety ,gatunkiem dominującym w tych "zbiornikach" jest karaś srebrzysty:cool:

REGULAMIN AMATORSKIEGO POŁOWU RYB PZW OKRĘG W RZESZOWIE

...

3.7. Raków pręgowatych, raków sygnałowych oraz ryb z gatunku trawianka, czebaczek amurski,

sumik karłowaty i karaś srebrzysty po złowieniu nie wolno wypuszczać do łowiska, w którym je

złowiono, ani do innych wód

Jedyna nadzieja to wzmożona aktywność wyznawców teorii "konsumpcyjnej" ,naszego środowiska wędkarskiego:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyb nici z odłowów...Dobrze by było gdyby to był karaś złocisty ale niestety ,gatunkiem dominującym w tych "zbiornikach" jest karaś srebrzysty:cool:

Jedyna nadzieja to wzmożona aktywność wyznawców teorii "konsumpcyjnej" ,naszego środowiska wędkarskiego:D.

dla mnie jest to dyskusyjna sprawa bo zbiornik A ma za dużo karpia a za mało karasia a zbiornik B ma za dużo Karasia dlaczego nie wyrównać stanu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wszystkie ryby trzeba wypuszczać a nie patrzeć na głupi regulamin. Karas nie jest szkodnikiem i nie wyjada ikry...

A jezeli chodzi o ryby na stawach to, drapieznika tam powinni wpuscic,zeby te karasie troche przycioł , bo jest ich za duzo ;D

Mnie dziwi tam tylko jedno czemu oni tam wody nie wpuszczaja ;/ ? Przecież jak przyjdzie mróz powyzej -20 to tam wszystko pozdycha . Ostatnio tam byłem z miesiąc temu to na małym stawie nie było więcej wody niz 30cm. A na tym wiekszym wiecej niz 45cm.:confused::confused::confused:

I Łowsisko jest bardzo fajne ,bo mozna tam połowić ryb jak nigdzie indziej. Nie mówie tu o jakiś okazach. Chociasz pływaja tam bardzo ładne amury czy szczupaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jezeli chodzi o ryby na stawach to, drapieznika tam powinni wpuscic,zeby te karasie troche przycioł , bo jest ich za duzo ;D

Mnie dziwi tam tylko jedno czemu oni tam wody nie wpuszczaja ;/ ?

Wpuścili suma i węgorza i czekaja na efekty. Władze gminy tłumaczą niski stan wody tym, że są to zbiorniki retencyjne a nie rekreacyjne. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.