Skocz do zawartości

Łowienie ryb metodą angielską Method Feeder


Rekomendowane odpowiedzi

WitamW posiadaniu federow Daiwy jestem od kilku tygodni ale zdążyłem już trochę połowic, wrażenia jak najbardziej pozytywne .Przy holu odczuwalny jest każdy ruch ryby ,hol daje satysfakcję przy małym karasiu kilku kilowym leszczu czy tez cięższym karpiu. No i ten zapas mocy :- ) Dzisiejszej nocy leszcze nie dały pospać złowiłem około 20 sztuk od 1,5 do 3 kg był tez przylow2 karpi które połakomiły się na krewetki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszej nocy leszcze nie dały pospać złowiłem około 20 sztuk od 1,5 do 3 kg był tez przylow2 karpi które połakomiły się na krewetki :-)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @mapet77 za opis swoich wędzisk tylko kurcze te windcasty są trzy częściowe a ja bym chciał sobie kupić kijek dwu częściowy w każdym bądź razie nie znalazłem windcasta dwu częściowego. Pewnie zdecyduje się na tego shakespeare myślę że te 90g cw. powinien dać radę z większym karpiem chociaż pewnie większy zapas mocy by się przydał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym się Was spytać o kilka rzeczy zwiazanych z metodą. Mianowicie:

Jak długo trzymacie zestawy w wodzie? Przykładowo: w koszyku micro pellet marine black, na włosie- fast action massive baits. Pracuje juz po ok 30min. Czy w przypadku braku bran przez 30min warto przerzucic, czy czekac np.1h??

Drugie pyt: Czy donecanie przy metodzie jakas sypka mieszanka ma jakis sens?? Czy tylko i wyłącznie grubo: kukurydza pellet ew. inne grubsze frakcje. Pozdrawiam. Początkujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Hieronim ostatnio byłem w sklepie leader w rzeszowie i chłopaki maja team daiwe szkocką. Ten kij występuje w wersji dwuskładowej i nawet taki ogladałem, cięrzar wyrzutowy ok. 90g, długośc standardowo 3,6 i wrażenia jak najbardziej pozytywne. Super wykonanie, smukły blank który jest nieosiągalny przy trzyskładzie, w najliższym czasie ma być dostepny w wersji do 120g i sam na niego czekam. Cena niewiele odbiega od windcasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @mapet77 za opis swoich wędzisk tylko kurcze te windcasty są trzy częściowe a ja bym chciał sobie kupić kijek dwu częściowy w każdym bądź razie nie znalazłem windcasta dwu częściowego. Pewnie zdecyduje się na tego shakespeare myślę że te 90g cw. powinien dać radę z większym karpiem chociaż pewnie większy zapas mocy by się przydał.

Jeśli poszukujesz kija dwuczęściowego to polecam z czystym sumieniem Team Daiwa Feeder model 12QX-AU z szkockiego katalogu Daiwy. Długość kija to 3,66m, c.w max ok. 80-90g (Anglicy w przypadku tych modeli nie podają c.w tylko zalecaną wytrzymałość żyłki w LBS, w tym przypadku 4-10), w komplecie trzy wymienne szczytówki węglowe.

Progresywna akcja w połączeniu z lekkim blankiem (180g) daję naprawdę frajdę z holu nawet niewielkich rybek.

Co ważne kij ten nie "gubi" ryb co zdarzało się przy sztywniejszych wędkach. Wędzisko jest wręcz stworzone do methody choć w większości łowię w rzekach i kijek spokojnie daje radę nawet na Sanie przy połowie świnek w niegłębokich rynnach. Nadmienię iż długość transportowa kijka to 1,85m.

Kijek w akcji przy połowie na methodę (na filmie 10ft czyli 3,05m)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam odwiedziłem dziś sklepik z peletem-granulatem w Pilźnie,zakupiłem trochę tego do nęcenia.I w związku z tym mam pytanie jeden kupiłem o zawartości białka 37% i tłuszczu 12% a drugi 45% tłuszczu i 15% białka czy ma to jakieś znaczenie co do nęcenia ryb.

Witam

no i jak sprawdza się ten pellet w metodzie? Łowiłeś już na niego?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem sam rzucałem koszykami po 40-50g z zanętą swoim mikado golden bayem (100g wyrzutu) i problemów nie miałem. Zastanawia mnie tylko jak poradzi sobie z większą rybą.

I jeszcze jedno zauważyłem, co do tej wędki są rozbieżności, na jednych stronach podają 80g wyrzutu a na drugich 90..

Edytowane przez adamoon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszykami 50g z zaneta rzucalem pickerami c.w.25g. i nie bylo problemu, wiec nie powinno ich byc rowniez przy SWEEPFIRE.

Wczoraj odwiedzilem wroclawska gielde zoologiczno-wedkarska, majac nadzieje,ze kupie cos ciekawego. Ilosc sprzetu jak i innych artykulow do Method Feeder bardzo znikoma. Widzialem jedynie pellet i koszyczki Jaxona z formami, no i oczywiscie feedery.

Widac, ze "Metoda" nie jest tak popularna u nas jak zwykle lowienie na koszyczki, wiec i popyt slaby :(

Pokrecilem mlynkami Zaubera i Ryobiego a wrocilem z Team Daiwa 4012.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego p^k, ja również rzucałem pickerem o c.w. 25g koszyczkiem 30g plus zanęta ale tylko na 15-20m od brzegu. Producent z jakiegoś powodu oznacza max c.w. nie dla jego "widzimisie" tylko robi to po to aby użytkownik miał świadomość o przeznaczeniu wędki. Jeśli chciałbyś łowić w odległości około 100m od brzegu to pewnie zrozumiałbyś po co te oznaczenia.

Adamoon, jeśli łowiłeś standardowym koszykiem to zanęta używana do jego wypełnienia ma troszkę inną konsystencję więc i waga całego zestawu była inna. Więc nie dziwi mnie fakt, że nie miałeś problemów z wyrzutem. Co do radzenia sobie z większą rybą to widziałem 6-cio minutowy hol karpia o wadze 5,90kg na zestawie: Jaxon Titanium do 80g i żyłce o wytrzymałości 4kg (0,19mm) i powiem szczerze, że nie obawiałem się o wytrzymałość sprzętu. Jednak jedynym ograniczeniem małego c.w. jest odległość oddawanych rzutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciążona wędka nie pozwala na oddawanie dalekich i bardzo ważne w metodzie celnych rzutów . Co do holu karpia około 5 kilogramów na feddera c .w 90 przy odpowiednio ustawionym hamulcu nie ma problemu ale tylko na łatwym łowisku. Zbyt lekkim kijem jest niezmiernie ciężko odciągnąć ryby od zaczepów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak będę musiał pewnie porozglądać się za feederem do 120g bo w sumie macie racje przeładowanym kijem celnie nie rzuci, sam łowiąc pikierkiem Shakespeare Mach 2 XT Wand jak go nie dużo przeładuje ciężko mi celnie trafić tam gdzie mam nęcone chociaż rzadko używam koszyczków jak nim łowie ale czasami mi się zdarza.

Edytowane przez Hieronim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kilka wypadów na rybki już było z metodą niestety nie połapałem za ciekawie :( Zawsze jak jednego feedera rzucam na metode a drugiego na zwykły koszyk. Większość rybek łapie jednak na zwykły koszyk. Czym to może być spowodowane? Możliwe że rybki wolą wchodzić w zanętę niż w pellet? Oczywiście z metody nie rezygnuje i cały czas staram się ją dobrze rozgryźć :)

Pellety jakie używam są różnych firm dynamit, lorpio, bandit carp.

Edytowane przez damiannn_1993
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.