Skocz do zawartości

Łowienie ryb metodą angielską Method Feeder


Rekomendowane odpowiedzi

Kije o długości 3,3m najlepiej się sprawdzą nad niewielkimi oczkami wodnymi typu stawy prywatne - łowiska prywatne, gdzie dostępność lini brzegowej jest w 100%. Jeśli miałbyś łowić na gliniankach, żwirowniach czy większych akwenach to raczej 3,6 m i więcej jest bardziej uniwersalne. Niemniej jednak, ten kijek dwu składowy jest godny uwagi. Wybór należy do Ciebie. W tej cenie to kupisz porządne kije Daiwy Windcast lub jakieś Shimano. Poza tym c.w. 60g to trochę cienko jak na methodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Shimano BestMaster Medium Feeder 3.66m cw.100g ale chcialbym sprobowac bardziej finezyjnego lowienia, takiego na granicy wytrzymalosci.

Anglicy do metody uzywaja bardzo delikatnych kijow, np.MAP Parabolix 11ft Feeder ze szczytowkami 1/4oz, 1/2oz & 3/4oz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem sprawdzić się w finezyjnym łowieniu i kupiłem kijka 3,3m Daiwy do 40g c.w. I po pierwszym kleniu złowionym na Strugu stwierdziłem, że karpiowi około 2-3kg to może da radę ale w przypadku większych sztuk to myślę, że zostajemy bez szans na podjęcie sensownej walki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Te 40g to troszeczkę za mało ale kijek do 90g powinien dać radę z większymi karpiami. Też zleży gdzie będziesz poławiał, jaka to będzie woda czy trzeba będzie holować siłowo czy nie. Na większości łowisk komercyjnych bez problemu federkiem do 90g można się z karpiami pobawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie...Właśnie dzisiaj wróciłem z 8godzinnej zasiadki oczywiście na Methode...:)... Był to mój pierwszy w życiu wypad na tego typu (method) metodę..Ale obawiam się że był zły dzień bo nie miałem ani jednego brania..łowiłem na wszystko co miałem przy sobie..Czyli biały,czerwony robak.kólki8mm pelet hallibut,kukurydzę....I dosłownie ani pyknięcia szczytówki:(..Mieszkam na Dolnym śląsku..To tak przy okazji...Macie namiary na jakąś przynętę na którą zawsze mieliście jakieś brania? Będę bardzo wdzięczny...

P.S..Do autora wątku..Dobrze zrozumiałem że z pelletu robisz zanętę? micro marine 2mm. Jeśli tak to podaj jakies namiary na ta zanętę i jeśli możesz to prosił by abys napisał ile mniej więcej potrzebował bym na 8godz na 2 feedery za co z góry dziękuję.

Pozdrawiam wszystkich.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W ostatnim filmiku zauważyłem kilka osób z tego forum wędkuje na feedera daiwa windcast. Niestety dzisiaj w poprzez nieszczesliwy wypadek w klapie bagażnika złamałem najczulszą szczytówkę, dobrze że tylko szczytówke.

Może któryś z kolegów kupował gdzieś oryginalne szczytówki do tego kija lub wie gdzie je mogę dostać jeśli jest wogule taka możliwość. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może któryś z kolegów kupował gdzieś oryginalne szczytówki do tego kija lub wie gdzie je mogę dostać jeśli jest wogule taka możliwość. Dzięki

Musisz iść do sklepu w którym kupowałeś wędzisko lub do innego i powinni Ci zamówić. Ostatnio rozmawiałem z chłopakami w Liderze na ul. Langiewicza i mówili mi, że jakbym złamał to mi zamówią u dystrybutora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam kolegów po kiju :) Trafiłem na ta stronę przypadkowo ale jestem z tego zadowolony bo widzę że wszystko jest bardzo dobrze opisane :) Próbowałem już łapać na tą metodę w tamtym sezonie. Niestety bez powodzenia. Kupiłem w tedy metodę jaxon'a. Okazała się totalna porażka... Ani pellet ani zanęta nie chciała się jej trzymać ;/ foremka była jakaś dziwna. Testowałem ja na dwóch wypadach i nic na nią nie złapałem :( W tym roku postanowiłem jednak spróbować sił ponownie ale najpierw zacząłem czytać co i jak :D Więc tak dzisiaj byłem w wędkarskim kupić wszystko co potrzebne :) Pierwsze co wybrałem to metoda drennana wraz z formą (duża 25g), plecionkę prologic 12lbs, haczyki drennan specimen 8 i 10, oraz klipsy prologic maggot clip. Chciałem kupić jeszcze stopery te co są na stałe ale nie było ich. Przyjadą jakoś w tygodniu. Chciałem również kupić pellet micro marine 2mm ale niestety nie było :( Sprzedawca polecił mi pellet dynamite baits marine halibut 3mm. Wszystko już mam, robię sobie zestaw i nasuwa mi się pytanie dotyczące klipsów na robaki. Są one wielkości 8mm. Czy te klipsy nie będą jakoś przeszkadzały rybą? I ile robaków powinienem na nie założyć? Zestaw chce jechać przetestować w niedziele pod wieczór. Wole się dokładnie o wszystko wypytać żeby nie zrezygnować po pierwszym łowieniu z tej metody bo wydaje mi się ona bardzo ciekawa :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.