Skocz do zawartości

Łowienie ryb metodą angielską Method Feeder


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przetestowałem nową Czeską przynętę - FEEDEROWE PELETKY RICHARDA KONOPASKA 12 mm, rewelka na leszcze i karpie , ułowiłem się jak nigdy, jutro rano znowu startuję , jak ktoś spotka to polecam. Dwa pierwsze tygodnie lipca wybieram się do rodziny w Hyżnem więc na Wisłok czy San mam tyle samo kilometrów, ale w tym roku zabieram tylko federki i zamierzam połowić na Method Feeder, tym razem nie będę opłacał karty wędkarskiej w Rzeszowie więc pozostają mi tylko zbiorniki komercyjne np. Staw u Domina , Stawy w Tyczynie . Chętnie powędkuję i wymienię doświadczenia z innymi którzy łowią na Metodę . Może znacie inne zbiorniki komercyjne na które będę mógł pojechać powędkować, namiary przez prv. Jeżeli jest ktoś chętny na Czeskie przynęty to mogę kupić i w lipcu jak będę w Hyżnem to będą do odbioru.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez fish007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Koledzy, za kilka dni startuje w zawodach gruntowych. Nastawiam się właśnie na metodę. Dzien wczesniej planuje zasiadke w celu sprawdzenia lowiska oraz przetestowania przynet.

Jako ze dopiero zaczynam przygode z metoda, chcialbym sie was poradzic odnoscie przynet, ktore zastosowac. Dysponuje roznymi pelletami 6-12mm massive w tym drobnym 1.5mm 2mm, oraz kilkoma rodzajami kulek 16mm nanobaits (zapachy od owocowek do rybnych) z atraktorami. Co do zanęty pójdzie drobny pellet 1.5, 2mm oraz niewielka ilosc 4mm. Zanęte dodam do niego tylko i wylacznie w celu spojenia calosci.

Koledzy mam kilka pytań. Czym najlepiej donecac łowiac na metode, dodam, że w gre wchodzi proca, ew. podam z reki. Drugie pytanie dotyczy przynety. Co byście rzucili na pierwszy ogień. Czy warto startować od razu z pelletem?? Pytam, gdyż nigdy nie łowiłem na pellet, i jakos nie mam do niego przekonania.

Łowisko jest zroznicowane- płytkie gł. ok.1.3m dno piaszczyste, miejscami jakies grązele, z drugiej strony głębsze do ok.2,5m. dno twarde. Co do ryby jest spora populacja leszcza 30-60cm karpia i lina. Sadze ze te 3 gatunki zrobią wyniki.

Nie ukrywam, że chciałbym utrzec nosa starym wyjadaczom. Mysle ze dzieki waszym radą bylo by to mozliwe;).Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano łowiłem od 4:30 do 8:30, w sumie 5 brań , 4 ryby zaliczone, na pellet Robin Red 12 mm dwa karpie, na pellet Konopaska karp i leszcz, ogólnie słabo w porównaniu z wczorajszym dniem, koledzy obok zeszli o kiju :( . Łowiłem około 70m od brzegu , woda 1,5 m głębokości, koszyczki Drennan 45 gram, haczyki ESP Curv Shank nr 8, zanęta Tech Bait Method Mix Halibut i prażone konopie / mój wyrób / około 20 %.

Edytowane przez fish007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Koledzy mam kilka pytań. Czym najlepiej donecac łowiac na metode, dodam, że w gre wchodzi proca, ew. podam z reki. Drugie pytanie dotyczy przynety. Co byście rzucili na pierwszy ogień. Czy warto startować od razu z pelletem?? Pytam, gdyż nigdy nie łowiłem na pellet, i jakos nie mam do niego przekonania.

Łowisko jest zroznicowane- płytkie gł. ok.1.3m dno piaszczyste, miejscami jakies grązele, z drugiej strony głębsze do ok.2,5m. dno twarde. Co do ryby jest spora populacja leszcza 30-60cm karpia i lina. Sadze ze te 3 gatunki zrobią wyniki.

Nie ukrywam, że chciałbym utrzec nosa starym wyjadaczom. Mysle ze dzieki waszym radą bylo by to mozliwe;).Pozdrawiam.

Witaj. Tak jak pisze fish007 to poczytaj cały ten wątek, który został po to założony aby czerpać z niego wiedzę. Jeśli po tak obfitej lekturze będziesz mimo wszystko miał jakieś pytania to dawaj je tutaj, w tym wątku. Od siebie dodam tyle, że aby skutecznie łowić ryby na Methodę to po pierwsze trzeba stale kombinować z przynętą. No i chyba najważniejsze to wierzyć w moc założonej przez nas przynęty; co do pelletu powiem Ci tyle, że pellet jest bardzo selektywną przynętą na leszcza-dużego leszcza i najlepiej, żeby śmierdział jak najbardziej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metoda super. Efekty są:beer:. Napiszcie jak łowicie tym w nocy?W co się trzeba zaopatrzyć oprócz piwka i cierpliwości:)?
Witam Osobiście stosuje świetliki z lidla mocowane kawałkiem taśmy do szczytówki, działają niezawodnie nawet w jasna noc. A gdy już zmęczy mnie wpatrywanie się w świetliki i zaczynam drzemkę to włączam wolny bieg i budzi mnie glos wybieranej żyłki ze szpuli ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy chciałem zapytać czy zauważyliście może coś podobnego u siebie na łowiskach.

Kiedy zasiadam na "czystym" łowisku to wrzucam parę koszyków punktowo micro marine 2mm i za godzinkę zaczynają się brania. Tak jest zazwyczaj, nawet w przypadku, gdy dookoła na klasyczną, przelotową metodę zero brań.

Kiedy jednak zasiadam na miejscówce po innym wędkarzu, który zajmował miejsce np całą noc lub cały dzień i wsypał trochę zanęty to automatycznie mogę zapomnieć o jakichkolwiek braniach na methodę z nęceniem punktowym.

Nie wiem dlaczego tak się dzieje, a miałem już tak parę razy. Czy klasyczna zanęta źle komponuje się z micro marine? Siedziałem ostatnio do 1 w nocy oraz któregoś innego razu cały dzień i zero brań. Dopiero pod koniec zasiadki dowiadywałem się, że na tym miejscu ktoś siedział i niedawno pojechał.

Jak uważacie. Ma to jakiś związek czy po prostu źle trafiłem z warunkami itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na płytkiej wodzie do około 1,5m zakładam back-leda przelotowego, łowiąc na 60-70 m od brzegu podczas zarzucania oddali się od koszyczka na 10-15 czasami więcej metrów i ułatwia zatopienie żyłki, nie używam stopera jak to pokazuje Preston

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy Daiwa Tournament Feeder warta jest tych pieniedzy?

Miałem okazję w jednym sklepie oglądać Shimano Speedmaster Feeder i Daiwa Tournament Feeder , jakość wykonania, walory użytkowe, piękna akcja obu kijów, tyko że za jedną Daiwę można mieć trzy Shimana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej 2 SpeeedMastery w cenie Tournamenta :)

Akcja w Daiwie, ze wzledu na jeden dluzszy sklad drugiego elemntu wydaje sie lepsza od Shimano ale gdybam tylko bo nigdy nie mialem Tournamenta w rekach.

A co z kijami Prestona? Jest tu jakis uzytkownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna precyzja w łowieniu na Metodę to punktowe łowienie, które można najdokładniej osiągnąć poprzez zaklipsowanie żyłki na klipsie kołowrotka co pozwoli na powtarzalność każdego rzutu w to samo miejsce. A oto "owoce" tej precyzji z piątkowej nocy:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... U mnie rybki tez dopisały począwszy od karpi karasi poprzez liny leszcze i plotki aż do szczupaka który skusił się na koszyk do methody przy zwijanie zestawu :-)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.