Skocz do zawartości

Łowienie ryb metodą angielską Method Feeder


Rekomendowane odpowiedzi

ja spróbuje jedną wędke na słodkie (truskawka?), druga jakis śmierdziuch (na razie wybor mam ograniczny).

Do tego własnorecznie zrobione przypony z wlosem na plecionce.

Ide na totalny żywioł :D

Najbardziej obawiam sie namaczania pelletu do koszyczka. Zeby nie przemoczyc a z drugiej strony zeby sie nie rozsypywał.

Mam nadzieje ze jakies branie bedzie - chociaz jedno :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie zapach rybny, coś słodkiego, wanilia, piernik, copra melasa też się sprawdza. Aczkolwiek dużo zanęt typowo do metody ma w składzie dużo mączki rybnej i to rybom smakuje.

Co do namaczania pelletu to zrób w domu próbę zamiast nad wodą kombinować. Dużo ludzi mówi że pellet trzeba namaczać tyle minut co ma średnicy, ale według mojego doświadczenia dotyczy to ciemnych pelletów rybnych, mocno oleistych. Np ten jasny, np 2 mm wystarczy przelać go wodą przez sitko i zostawić na parę minut i jest dobry. Jaki masz ten pellet?

moto g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalej na początek wodą i od razu odlej. Jak będzie mało wilgotny po czasie to możesz czynność powtórzyć. Jak przemoczysz to zrobi się pasta i nie będzie pracować. Lepiej na początek jak zrobisz miks z zanętą. Ryba może nie znać tego jedzenia i będzie ostrozniejsza. W Polsce jeszcze tak mocno ryby nie są futrowane pelletem i go nie znają, w Anglii natomiast gdzie jest on głównym składnikiem do karmienia ryb mają lepsze efekty przy łowieniu nim bo ryby go zna.

moto g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj dzień wolnego i od razu wyskoczyłem na rybki. Zasiadka bardzo krótka około 3 godzinki, zdecydowałem się pojechać na niewielki zbiornik Prstna 4 w Czechach. Nigdy wcześniej tam nie byłem więc na większe wyniki nie liczyłem aczkolwiek wiem że jest tam ładny karp, płocie , karasie , liny i trochę drapieżnika. Zbiornik mały kameralny można by powiedzieć. Łowiłem z 3 Czechami. Przez ten czas 2 z nich nie miało brania / łowili na grunt/ trzeci złowił 2 karpiki po 42 cm z czego był bardzo niezadowolony, bo podobno tam najwięcej jest karpi w przedziale 50-60 cm. Warunki były zmienne ale praktycznie cały czas mocno wiało, Ja miałem tylko jedno branie, wyholowałem pełnołuskiego 53 cm na czosnkowe puffi z białymi na kolczyku. Nie znając zbiornika zrobiłem jeden błąd, usiadłem tam gdzie Czesi , czyli na 2 metrowej wodzie, potem powiedzieli mi że na końcu zbiornika w zatoczce jest około metra, obserwując zatoczkę zauważyłem spławy karpi więc jutro już wiem gdzie usiąść. Poniżej fotki z Prstnej.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez fish007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zmęczony powróciłem z zasiadki , miały być Czechy były Ochaby. Łowiłem na Methode, koszyki ESP 56 gram, haczyki ESP i Nash nr 6-8. Do koszyczków zanęta 35% Baittech Halibit, 35% pellet Lorpio Basic 2mm, 10% Crushpellet Green betaina, 10% prażone mielone konopie swojego wyrobu, 10 % mączka rybna. Druga zanęta pellet Meus kukurydza, potem z domieszką około 30 % Baittech Halibit. Obie kombinacje się sprawdziły, sam pellet i z dodatkiem zanęty, w obu przypadkach dobra praca zanęty i pewne brania na kukurydzę Zoom amur grass carp i Cukk wanilia. Pozostałe rybki złowione Na pellet Robin Red 15 mm, Halibut 14 mm i ananasowe 14 mm. Rybki - 11 sztuk złowione w przedziale wagowym od 3,9 – 14,2 kg. Wypad bardzo udany.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybek ciąg dalszy

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

na koniec rodzynek 14,2 kg

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do fish007: Czy stosowałeś te pellety, które kopiłeś na targach, pamiętam ze firma które je produkowała była z Strzyżowa, jeśli tak to jak się sprawdziły?

Pierwsza zanęta jest dokładnie opisana . Druga zanęta z pelletu Meus kukurydza 2mm, wpierw łowiłem tylko na sam pellet moczony około 2 minut, w drugiej wersji dosypałem BaitTech Halibut około 30% , obie wersje były jednakowo skuteczne, jako przynęta kukurydza Zoom amur grass carp i Cukk wanilia.

Na pierwsze fotce czysty pellet Meus bez BaitTecha , na drugiej fotce z BaitTechem i zestaw z kukurydzą.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje fish007, świetny wynik ! jakie piekne rybki pływają w tych Ochabach :D

Ja wczoraj również wyskoczyłem na kilka godzinek na rybki na niewielkie łowisko pod Krk. I tym samym zainaugurowałem sezon 2015 :)

Chcialem wszystkim podziekowac za wczesniejsze rady dotyczące przygotowania peletu - przydały się :beer:

Udało mi sie nie przemoczyc pellet a z drugiej strony nie zrobił sie glut.

Nad wodą byłem ok 9.30, łowiłem od 10.00 do 14.00. Generalnie ryba specjalnie nie brała.

Usiadłem koło goscia ktory łowił na koszyczek z rurką antysplątaniową i kukurydze na przynęte.

Podobno dzień wczesniej złowił w tym miejscu 4 amury.

Co jakis czas wrzucał duze ilosci kul z jakąś czerwoną zanetą i to samo mial w koszyczku.

Obawiałem się że przyneci wszystkie rybki na swoje stanowisko :eek:, ale bezpodstawnie :D

W godzinach od 10 do 13 złowiłem 5 karpików, 1 leszcza i 1 amurka :beer:

Amurek (ok 40-50cm) niestety spiął mi sie przy podbieraku (łowiłem na haki bezzadziorowe i za szybko go zholowalem) a karpiki mialy 40,43,44,44,48cm - 2.2kg, leszczyk 34cm.

Rybka brała bardzo delikatnie (hangerki spisały sie rewelacyjnie), w zasadzie miałem tylko jeden klasyczny mocny odjazd. Akurat zakładałem pellet na drugą wędkę . Gdyby nie wolny bieg pewnie kij wylądowałby w wodzie :eek:

Mialem jeszcze jedno branie ale rybka spieła sie zaraz po zacieciu.

Generalnie przypony zrobione własnorecznie sprawdziły sie :D

Po 13.00 brania zupełnie ustały. Przed 14 zwinąłem sprzet i zakończyłem impreże.

Koleś łowiący metodą tradycyjną (koszyczek) od 7.00 do 12.00 nie złowił NIC.

7:0 dla methody :D:beer:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Szkoda ze tam nie ma wiekszych okazów ale na początek sezonu to był fajny relax przy pieknej pogodzie jak na tą porę roku :D

Edytowane przez dfq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nęcicie łowisko przy łowieniu na methodę? Tzn czy np. strzelacie na początek łowienie pewną ilość grubszego peletu i później w trakcie łowienia ?

Ja nęce w ten sposób że zarzucam koszyk z pelletem bez przyponu. Po pierwszym rzucie klips na kołowrotku i rzucam jeszcze 3x. I to wystarcza,później donęcasz już podczas łowienia.

Można ten proces ominąć jeżeli masz proce.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie małe pytanie.

Czy w rzeszowskich sklepach kupię koszyk Drennan ESP 100g,

o taki:

http://sport-fishing.pl/pl/p/Mega-Method-Feeder-100g-XL-Koszyk-ESP/1996

Jakoś nie kojarzę takiego rozmiaru na półkach. Może ktoś wie, to proszę niech podpowie i nie będę musiał błądzić.

A kupować z neta z przesyłką to też się średnio kalkuluje. Bo za "transfer" prawie tyle samo co za koszyk.

Edytowane przez manek_rz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano.

Dzięki za podpowiedź Panowie, byłem w Majstrze. Z dużych koszyków ESP mają jedynie 70 g. 100g. można dostać w Leaderze. Co do majstra. Cztery czy pięć regałów, wiele towarów "bezcennych". Chyba dobrą robotę zrobił przedstawiciel "van der eynde" bo niezła oferta tej firmy jest tam dostępna. Ogólnie przebudowa na plus. Biały za 0.99zł. Pinka za 2 zł. Trzeba chyba poczekać aż będzie jednak mniej "becennych" produktów.

Ja poza koszykiem kupiłem kulki pop-up "wątroba" i tak się teraz drapię po głowie. Co ja będę na to łowił. Nie przypominam sobie żeby ktoś w temacie kulek omawiał ten smak/zapach. Może ktoś podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poza koszykiem kupiłem kulki pop-up "wątroba" i tak się teraz drapię po głowie. Co ja będę na to łowił. Nie przypominam sobie żeby ktoś w temacie kulek omawiał ten smak/zapach. Może ktoś podpowie?

W temacie kulek może nie , ale czysta,żywa wątróbka jest skuteczna przynętą na wiele rybek, np. karp/wiem z autopsji/ czy sum. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.