Skocz do zawartości

Łowienie ryb metodą angielską Method Feeder


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj otwarcie sezonu z Metod Feeder:D. 2 godziny łowienia, 2 brania, 2 karpie, jeden około 3 kilo, drugi misiu około 5 kg na zdjęciu

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować .

Łowienie utrudnione z powodu mocnego wiatru.

Karpie złowione na zestaw z koszykiem 56 gram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. To ja dorzuce coś od siebie. Misiek 6.42kg, koszyk 15g, przypon 10lbs z hakiem 8 ESP, żyłka główna Quantum Quattron PT Salsa 0.25 12.5lbs, w koszyku pelet TB 2mm kukurydza a na włosie pop ups 8mm o smaku truskawki. Jeszcze większy misiek uderzył na pop ups 8mm o smaku halibut ale niestety ten był już nie do wyjęcia na ten zestaw

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18 marzec 2015 at 09:09, marcin74 napisał:

witam, czy ktoś z kolegów miał do czynienia z tym patykiem: http://sklep-wedkarski-gozdawa.pl/preston-innovations/wedki/wedka-3-04m-feeder-competition-pro-10-light-feeder.html potrzebuję coś na jeziorowego pickera

mało informacji na stronie odnośnie parametrów tego kija (jakości przelotek tzn. twardości, ciężaru rzutowego itp.)

chyba że macie coś innego do polecenia w cenie do ok. 600 zł

Jakiś czas temu zadałem na tym forum pytanie o opinie, a teraz jako, że stałem się posiadaczem ww. wędki sam mogę coś o niej powiedzieć. Sam kijek bardzo przyjemny w łowieniu z jednym ALE przelotki bardzo słabe pod względem szlifu wewnętrznej bieżni, porównałem z Trabucco Precision XT Pro Picker i pomimo, że wędka znacznie tańsza to przelotki o niebo gładsze. W prestonie wyraźnie było słychać przy poszarpywaniu na sucho "jakość" przelotek. Przy łowieniu przełożyło się to na przedwczesne uszkodzenia końcowego odcinka żyłki. Po dokładnym obejrzeniu w  domu przy dobrym świetle można było zobaczyć błędy szlifu bieżni przelotek. Żeby była to jedna przelotka to można by mówić o pechu ale z 7 przelotek na blanku dwie miały wyraźne rysy, jedna poprzeczne druga podłużne, a kolejne dwie mniejsze półmatowe wewnątrz. Jak się okazało na szczytówkach też przelotki słabe. Piszę żeby przestrzec kolegów ponieważ wędki tej firmy nie należą do najtańszych, a firma jak widać oszczędza na istotnym elemencie wędki jakim są przelotki. Wędka poszła do przezbrojenia. Dla zobrazowania zdjęcia dwóch przelotek.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Feederków jest mnóstwo, musisz dobrać sobie do łowiska gdzie będziesz łowił, bo na płytkie jeziorko nie weźmiesz rzecznego feedera..... chyba, że będziesz łowić ogromiaste ryby?   w takiej kwocie znajdzie się coś godnego polecenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy takie mnóstwo, potrzebuję feedera typowo pod metodę (akcja progresywna) do max 120 gram wyrzutu. Obecnie łowię na feeder rzeczny ale to nie to. Dużego karpia się jeszcze fajnie holuje ale mniejsze to jak na wyciągarce. Pytam o kije raczej sprawdzone, użytkowane przez kogoś, kto może się na ich temat wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędzisko bardzo fajne ciężar wyrzutu na moje oko max 100-110 gr. Wyciągnąłem pare ładnych karpi i innych ryb radzi sobie nawet z karpiami pod 60 cm. Ja łowie nim głównie na zalewach i stawach z koszykiem max 35 drennena + zanęta to wyjdzie do 50 g max. 3 wymienne szczytówki mozna spokojnie dobrać do koszyka. Wczoraj połowilem płotki i jak dla mnie nawet takie do 20cm fajnie było widać brania no i hol tez niczego sobie, resztę poczytaj na stronie producenta i poszukaj innych opini. Mnie sie fajnie nim łowi, nie jest pałowaty wręcz bałbym sie jakby coś większego siadło ale ....szczupaka tez wyciągnie hehehe . Najlepiej żebyś sam pomacał i do ręki wziął bo ńie każdemu moze leżeć ..aha i waga tego feedera przyzwoita...

Teraz z innej beczki....Pytanie próbował ktoś łowić na gotową zanęte z trapera, bodajże traper method feeder ready...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowię dwoma picerami. Jeden to Dragon Silver edition Quiver 3,00/50g. Kijek waży 164g, akcja paraboliczna lub pomiędzy pół parabolik a parabolik. Rzucam koszykami drennana 35g + zanęta na odległość 50m -60m max.

Druga wędka to Trabucco Precision XT Pro Quiver 330 -70gr. Jest troszkę cięższy i grubszy od Dragona. Koszyki i odległości rzutu są podobne.

Dragon jest cieniutki jak papieros a mimo to sztywniejszy. Bardzo lubię tą wędkę.

Nie łowiłem większych karpi niż 7-7,5kg, amur 5kg. Na te rybki dawały dary. Nie wiem co było by z rybą 10+, ale przez 1,5 roku zabawy z methodą jeszcze taki się nie trafi.

Epo twój feederek bez jęknięcia da radę karpiowi nawet 10kg, nie doceniasz go, 60cm to jakieś 3-4kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie chyba się skuszę na tego kija Trabucco, choć o Dragonach też czytałem wiele dobrych opinii, ale CW pasuje większe niż 50 gram.

Nie łowiłem na tą zanętę choć mam jakiegoś Trapera do metody, ale używam jej tylko do "podsuszenia" peletu gdy go przemoczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam polecam kij Matrix Method Master 10 ft (3,0m) lub 11 ft (3,3m) , kija posiada głęboką akcję z zapasem mocy w dolniku. Dedykowany na komercję ale sprawdzi się  również przy połowie drobnej ryby. Wykonanie bardzo solidne jak przystało na Matrixa  w komplecie dwie szczytówki 1 oz szklana i 1,5 oz węglowa. Moim zdaniem bardzo ciekawa propozycja w tym przedziale cenowym.
 

http://polandfishing.pl/wedki-kolowrotki-zylki/235-wedka-matrix-method-master-feeder-rod-10ft-20-50g-.html

 

Pozdrawiam

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekend spędzony z methodą :) Kilka zdjęć...

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.