Skocz do zawartości

Kołowrotek do spinningu


nug

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejnym moim zakupem będzie kołowrotek do spinningu. Wiem już że użytkownicy tego forum polecają kołowrotki SPRO blue i red arc. Kombinuje jak kupić coś solidnego i tańszego od Spro.

Wypatrzyłem tego Jaxona

http://www.allegro.pl/item994597341_jaxon_zx_machine_300_przesylka_0.html

Nie jestem przekonany do tej firmy ale znajomy poleca mi ten konkretny model, kolejnym argumentem jest możliwość kupna w cenie niższej niż na allegro.

Wszelkie opinie i rady mile widziane.

Edytowane przez nug
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawracaj sobie głowy Jaxonem, kup SPRO Blue ARC 930,940 lub Zaubera, Dragon opisywany przez Andre też będzie dobry - wszystkie opisywane to praktycznie te same kołowrotki. Mam dwa SPRO Blue Arc 930 już 4 sezon i zero problemów, nie zamieniłbym je na inne a miałem już znacznie droższe Daiwy i Shimano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauber trochę za drogi jest, pewnie kupie SPRO tylko muszę uciułać trochę grosza. Kombinuje jak przyoszczędzić na kołowrotku bo zaraz po nim kupie kijek a wszystko niestety kosztuje.

Andre jaki dokładnie model z Dragona polecasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daiwa robi świetne kołowrotki ale nie za te pieniądze niestety

Zgadzam się z @krs,kilka kołowrotków spiningowych Daiwy już miałem a tak na marginesie jakby ktoś chciał, mogę mieć nówkę TDR 3012 za 550zł.Naprawdę solidny kołowrotek sam taki mam od kilku lat i sprawuje się bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przemyślałem temat i stwierdziłem że potrzebuję kręciołka na 2 góra 3 sezony, stwierdziłem że w skali roku nie spinninguję bardzo intensywnie tzn dziele czas wędkowania pomiędzy różne metody grunt trochę spławik. Stwierdziłem więc że mija się to z celem aby inwestować 300pln w sam kołowrotek stwierdziłem że w tej kasie będę miał i kij i kołowrotek.

Wypatrzyłem więc Spro Passion 730 FD

http://www.allegro.pl/item984646945_kolowrotek_spro_passion_730_fd.html

Używał go ktoś z użytkowników, wart jest zainteresowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warte uwagi są kołowrotki Okumy, mają 5 lat gwarancji i są w miarę solidne. Miałem jeden kołowrotek tej marki - Centurion kosztował coś koło 100zł i byłem z niego zadowolony, dobry kołowrotek za rozsądne pieniądze. Do gruntu i na spławik idealne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gruntu i na spławik idealne rozwiązanie.

Do gruntu i na spławik mam kołowrotki :), do federka używam ABU Cardinal natomiast do bolonki przełożyłem mój poprzedni kołowrotek używany do spinningu tzn Jaxon Global cos tam.Teraz chcę kupić kołowrotek który będę używał wyłącznie do spinningowania, chciałbym żeby wytrzymał przynajmniej 2 sezony i był stosunkowo tani (150 pln ). Czy ten model SPRO 730 podoła temu ? Jeśli nie to czy może shimano catana bądź jakaś okuma w sumie maja na 5 lat gwarancje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz chcę kupić kołowrotek który będę używał wyłącznie do spinningowania, chciałbym żeby wytrzymał przynajmniej 2 sezony i był stosunkowo tani (150 pln ). Czy ten model SPRO 730 podoła temu ? Jeśli nie to czy może shimano catana bądź jakaś okuma w sumie maja na 5 lat gwarancje.

SPRO 730 to już nie to samo co SPRO 930, też się zastanawiałem nad jego zakupem i zrezygnowałem po przeczytaniu opinii dot. tego kręciołka.

Do 150 zł szukałbym Okumy, Shimano w tym pieniądzach nie robi dobrych kołowrotków podobnie jak Daiwa. Opisywany wcześniej Centuriona używałem do spinningu około rok czasu, poza niezbyt dokładnym nawijaniem plecionki (z żyłką było OK) nie widziałem większych wad tego kołowrotka, model ten nie jest już chyba produkowany ale powinieneś znaleźć coś ciekawego w ofercie Okumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Dzisiaj kurier dostarczył oczekiwany spro blue 930 i tu pojawia się problem nie działa blokada wstecznych obrotów.

Czyli czy jest przełączona w prawo czy lewo to korbką można kręcić i w przód i w tył.

Może ktoś doradzi co z tym zrobić bo nie za bardzo mam ochotę znowu oczekiwać na przesyłkę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki przypadek z tym kołowrotkiem po smarowaniu . Jeżeli dałem za dużo smaru na to środkowe łożysko ( chyba to się nazywa rotor ) sprężynka nie miała siły odbić , za duży opór . To tak wygląda - biały korpusik a w nim małe wałeczki , jeżeli miały śladowe ilości smaru było ok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierałem ten kołorotek na części pierwsze, największe problemy miałem właśnie z założeniem tej małej spręzynki. Bez rozkręcenia kołowrotka się nie obędzie. Lepiej nie kombinuj i go odeślij. Napisz co za sklep sprzedał ci ten kołowtotek, przed wysłaniem powinni go sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest jeszcze w trakcie obowiązywania gwarancji wysłać kołowrotek do serwisu. Ja tak zrobiłem z moimi dwoma SPRO 930 - w jednym był problem z łożyskiem a drugi był sprawny ;) Serwis sprawdził, nasmarował, wyregulował je tak jak trzeba i już 4 sezon nie mam najmniejszych problemów z tymi kręciołkami. Kołowrotki te produkowane są w Chinach, a w tym kraju wiadomo jak jest z kontrolą jakości, dlatego warto kołowrotek odesłać w razie jakichkolwiek problemów do serwisu gwarancyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.