Skocz do zawartości

Kołowrotek do spinningu


nug

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro dopiero zaczynasz "przygodę", rozważ jeszcze inną możliwość:

http://allegro.pl/kolowrotek-okuma-octana-fd30-super-okazja-2010-i1678913910.html

Masz kołowrotek i 5 lat gwarancji na niego. Jak przygoda Ci się nie spodoba, to nie taka zbyt wielka strata. Natomiast jeżeli tak, to na początek wystarczy, a po roku i tak kupisz przynajmniej kilka, to do paprochów, to na klenie, to wyłącznie na sandacze itd.

Po prostu mania :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak taki rzeczny uniwersał, żeby za kleniem, bolkiem i czymś tam jeszcze rzucić przemyśl może jakiś lżejszy kijek np do 18g :) luknij do tematów o wędkach:)

Edit:

np coś takiego http://allegro.pl/konger-world-champion-impulse-270-18-gratis-i1679092060.html#gallery

Edytowane przez apioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi bardziej o takie uniwersalne wędzisko do niezbyt ciężkich przynęt,a chce wędkować na sanie.

A to sorry ale Ci nie pomogę bo na Sanie rzadko łowię, głównie na Wisłoku i Wisłoce. Moim zdaniem jednak X-Fasty na początek nie są zbyt korzystne, jeśli masz na myśli uniwersał, ale chodzi głównie o to jakie ryby będziesz poławiał. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie i ja dołożyć swoje trzy grosze. Nie ma wędzisk uniwersalnych. Jednak na początek i to na San Dragon będzie optymalnym wyborem.

A co do młynka to moja propozycja jest taka:http://allegro.pl/kolowrotek-shimano-exage-2500-fc-nowosc-wroclaw-i1693409058.html

Spro i Zauber to są bliźniacze konstrukcje. Ostatnio w Spro strzelił mi wodzik który napina sprężynę. Mimo że technika nie sprawia mi większych problemów, to i tak musiałem prosić o pomoc mojego przyjaciela.

Myślę że lepiej doskładać trochę więcej i mieć pewność że nie zawiedzie.

A po czasie tak jak pisze @marekn kołowrotek do uklejek, kij do uklejek itd,itp

Połamania

Edytowane przez Leszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam mam okazję zakupić dość tanio taki kręciołek jak w tytule. Może ktoś miał styczność z tym modelem i może coś o nim powiedzieć? I jak on się nada do lekkiego spinningu? Z góry dzięki za opinie.

http://allegro.pl/shimano-technium-1500-mgs-japonczyk-gratis-i1751684946.html

Łykaj ten młynek, na pewno będziesz zadowolony. Do lekkiego spinningu w sam raz. Do wędki kleniowo-jaziowej idealny. Na drugiej szpuli założysz 0,10-0,12 i obsłuży wklejkę okoniową. Jeżeli do tego jest to Japończyk to ani chwili się nie zastanawiaj.

Proszę o nie cytowanie ostatniego postu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rapala dla mnie to za drogi kręciołek, myślałem o czymś do 300zł. Muszę wybrać się do sklepu wędkarskiego i zobaczyć co tam ciekawego mają.

No cóż masz problem jak każdy czyli ograniczenia w budżecie:D.Ze swojej strony nie polecam kołowrotków Daiwy z najniższej półki ponieważ mają nie najlepszą opinię.Podany kołowrotek z linku to tylko propozycja czegoś co na pewno posłuży wiele,wiele lat i dla tego starsze modele Daiwy takie jak np.Emblem czy Tournament ,choć używane osiągają dzisiaj takie ceny.Ludzie wiedzą czego szukają;).Jednorazowy wydatek duży i owszem ale zakup którym będziesz kręcił Ty a później Twoje dzieci:D.

Wypad do sklepu ,obejrzenie i pokręcenie to dobry pomysł ale nie wiele Ci da.Kołowrotek można ocenić wtedy gdy pracuje pod obciążeniem,wtedy dopiero wychodzą jego zalety i wady.

Zawsze będę trzymał się założenia że zakup powinien być jeden a dobry,który zaprocentuje w czasie.

Daiwa Mam nadzieję że znajdę ją w jakimś sklepie żeby sobie nią zakręcić

Kilka modeli widziałem w Karinie na ul.Warszawskiej ,prawdopodobnie jest także interesujący Cię Exeler i bodajże... Infinity Q:eek:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też przeraża ta ilość łożysk w Spro. Jeśli chodzi o Zaubera to model 1000 jest o wiele za duży do ultra-spina, kolega kupił taki i kołowrotek jest naprawde świetny, solidnie wykonany, przedni hamulec po prostu miodzio ale za duży do mojego Mikrosa:(

@rapala wiem że zakup za trochę więcej opłaciłby się i młynek służył by mi lata ale zbieram na kij kleniowy który mnie trochę wyjdzie i nie mogę sobie pozwolić na dwa cacuszka:mad:

Catane jutro rozkręcę i zobaczę co się tam dzieje, jeśli uda mi się ją naprawić to będę jej używał aż ją zajadę:P Nakręciłem się za bardzo na kijaszka kleniowego bo nie mam tkiego typowego.

Edytowane przez ryba7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.