Skocz do zawartości

Kołowrotek do spinningu


nug

Rekomendowane odpowiedzi

Obydwa kołowrotki również mnie interesują, całkiem ciekawa propozycja do UL, opinie na ich temat są różne no i cena trochę wysoka. Nie ukrywam że bardziej by mnie interesował Mitchell Mag Premier, cenowo 250-300zł, pytanie czy jest sens pchać się w te niezbyt popularne młynki, używał może ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mach 2 XT > Shakespeare > Kołowrotki uniwersalne w tym spinningowe > Sklep wędkarski FISHING-MART kupiłem jakiś czas temu model FD 030. Nie używam aż tak często z powodu braku czasu na wędkowanie ogólnie. Niewiele mogę napisać ale... chodzi całkiem przyjemnie, cichy kabłąk, metalowy korpus, trzy aluminiowe szpule w zestawie, lekki... Mam wrażenie że szpule mogły by mieć większą średnicę(co prawda pojemne jak na ten rozmiar), ale może się odzwyczaiłem od łowienia "na lekko" ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krs jeśli szukasz dalej jakiegoś młynka to ciekawym wyjściem może być SHIMANO technium 1500 MGs jest na Allegro w atrakcyjnen cenie. Jeśli szukałbyś info na jego temat to tutaj coś o nim jest http://www.fishing.org.pl/f18/kolowrotek-do-spinningu-364/index4.html posty ostatnie na tej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Siema Grzechu kręcioł podobno tak jak Slammer nie do zajechania z tym że lepiej od Slammera nawija więc wyeliminowano największą wadę tego kręćka. Ja dorzucę tylko od siebie jedną sprawę mianowicie widzę na schemacie że w kabłąku jest takie samo rozwiązanie jak moim Battlu i z czasem wyrabia się taka plastikowa pierdółka i kabłąk nie sprężynuje i lata sobie jak żyd po pustym sklepie (no offence). Chodzi o część nr 34C

http://s7d5.scene7.com/is/content/purefishing/407-SSV3500

Musiałem ściągać część ze stanów bo w Polsce nie ma oficjalnego serwisu (miesiąc bez kręćka). No ale się udało i kręcioł znowu jest sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Kołowrotek zamówiony :D Będzie to Mitchell Mag Premier 2000, waga 219g,koszt w sumie niewielki 250zł do UL powinien się sprawdzić, czas pokaże czy jest wart tych pieniędzy.

Dostałem kilka pytań odnośnie kołowrotka Mitchell Mag Premier 2000, napisze ze 2 zdania na jego temat. Miałem go w rękach przez kilka godzin, odesłałem go z powrotem do sklepu nie dlatego że był zły, wręcz przeciwnie :D Bardzo przyjemny młynek, chciałem go użyć do kilka UL, jednak zdecydowałem się go odesłać. W porównaniu do Zaubera 2000 oraz Spro 9200 które posiadam jego praca (na sucho) nie do końca mi się spodobała, Zaubery kręcą moim zdaniem znacznie przyjemniej co w przypadku UL ma znaczenie, po drugie szpula, była jednak zbyt głęboka jak na moje potrzeby. Samo wykonanie kołowrotka jak za te pieniądze dobre, nie ma się zbytnio do czego przyczepić. Mogłem zamówić rozmiar niżej, jednak na ten sezon dałem sobie spokój z zakupami. Na przyszły pewnie zamówi się Shimano Rarenium 2500, młynek ten ma sporo dobrych opinia w sieci, można będzie zaryzykować zakup ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu za duży ?

Dla mnie UL znaczy dokładnie to co znaczy czyli Ultra Light. Są to wędziska do łowienia najlżejszymi przynętami. Poniżej jest już tylko podlodówka. Jeżeli do UL założymy 2500 to co założymy do podlodówki.

Dla mnie 1000 jest za duża i szukam coś mniejszego. No ale to jest moja opinia i nikt nie musi się z nią zgadzać.

Ważne żeby łowić skutecznie. Kiedyś nie było UL i okonie łowiłem na kij szczupakowy zakładając jedynie cieńszą żyłkę. Ale wtedy były okonie i rzadko kto je łowił bo były inne ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga ma 2 rzedne znaczenie... ważniejsze jest wyważenie wędziska. A np moje fuego 2500 wyraża kocią łapę idealnie... nie widzę sensu zakładania breloczka do wędki*(tak nazywam rozmiar 500 i 1000).. lepszym rozwiązaniem są płytkie sz pulę. ..

Ale to jest też oczywiście moje zdanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Mosquita zakładam Zaubera 2000 i jak dla mnie pasuje całkiem dobrze, minusem jest jego waga stąd poszukiwania lżejszego młynka, nie mogę się przekonać do rozmiarów 1000 i mniejszych, dla mnie są po prostu za małe do spinningu, po za tym rozmiar 2000-2500 jest bardziej uniwersalny a ja lubię uniwersalny sprzęt :D Miałem okazję porzucać moskitem z podpiętym Shimano w rozmiarze 1000 i najzwyczajniej nie pasowało mi to zestawienie, za to koledze który tym łowił jak najbardziej tak.

[Wysłano z Tapatalk HD]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no widzisz tyle prawie co moje fuego... Mam nadzieje że będzie kiedyś możliwość porównania odległości rzutowych naszych kołowrotków przy tej samej wędce i żyłce to może Cię przekonam... Bo jak widać wielkością niewiele zyskales na obniżeniu wagi... Mnie przekonał takim testem kolega który łowi klenie kołowrotkiem rozmiar 4000. Przestałem się z niego nabijać i otworzyły mi się oczy trochę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na odległości rzutowe nie narzekam,ta waga TP jak na kołowrotek tego rozmiaru i tak jest zdecydowanie za duża ale dzięki niej zyskałem "dlugowieczność" jakie daje full metal.Kij tej wagi i tej długości nie wymaga jakiegoś specjalnego wyważania,wystarczy tylko rozsądnie dobrać dł. rękojeści.Kij wykorzystuję w 90% do łowienia z łodzi więc ekstremalnie dlugie rzuty nie są mi potrzebne.Gdyby mi na tym zależało wybrał bym inny model blanku oraz nieco większą dlugość...Wtedy prawdopodobnie pomyślał bym o kołowrotku w roz. 1500-2000.

TP 1000 wykrzystuję również do podlowówki;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.