Skocz do zawartości

Kołowrotek do spinningu


nug

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o rady, planuje zakupić kołowrotek pod Batsona 7-14g który już niebawem opuści pracownie kolegi @robbox4 .Rozmiar 2000 lub 2500, kwotę jaka mogę przeznaczyć to około 700zł. Rozglądam się za używanymi japońcami np: stradic, bioamster, tp, tournament, emblem. Czy nie lepiej kupić Penna Battle albo coś z Ryobi i mieć z głowy;) pzdr :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie lepiej kupić Penna Battle albo coś z Ryobi i mieć z głowy;) pzdr :beer:

Jeżeli chcesz mieć problem z głowy to zapoluj na japońską używkę. Taka jest moja rada jako użytkownika japońskich shimańców. Do wyżej wymienionych dodaj jeszcze, moim zdaniem nr1, Twin Powera.

Nadchodzi martwy sezon wędkarski, dużo ludzi wymienia sprzęt i właśnie w okresie zimowym można trafić na coś konkretnego. Ryzyko zawsze istnieje, ale można go zminimalizować, nie napalając się i zachowując podstawowe środki ostrożności. Można również upolować ciekawy młynek bezpośrednio ściągnięty z Japonii. Do wiosny jest czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym z początku proponowałbym rozmiar 2500 bo na pewno lepiej wyważy wędke, jeżeli jest to tak jak w moim przypadku. W moim IST-esie 1142-F RedArc 10300 idealnie go wywarza ;)

Z japańców moge polecić Ci Stradica FH 2500, fajny sprzęcior, wiem bo miałem. Za to z moich doświadczeń nie polecam Ci Twin Powera 98 JDM 2500SDH. Praca nie zbyt maślana. Miałem go przez tydzień i z powrotem odesłałem :P

W zimie mam zamiar zakupić jakiegoś Twin Powera 2500FB, albo zapolować na Turka X lub Z ;)

Edytowane przez kubaS 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady, jest fajny TP na allegro....

NOWY Shimano Twin Power XT2000 DH od 1zł. BCM (2734765613) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Jednak na spokojnie, porozglądam się i poczekam...

Edytowane przez Ronaxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kase już to ja bym brał tego twinka, a jak nie to poluj na jakiegoś 2500 ;)

A tu taka ciekawostka ;)

http://allegro.pl/daiwa-emblem-x-2500ia-nowy-i2734737842.html

A tu sprzęt pewny

http://allegro.pl/daiwa-emblem-x-2000ia-prosto-z-japonii-i2692256379.html

Jak bym miał kase to licytował bym to

http://allegro.pl/shimano-rarenium-c14-2500-i2721080777.html

Edytowane przez kubaS 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję szukać czegoś z Daiwy a konkretnie Tournament xxx

Za tą kasę poszedł niedawno ten DAIWA TOURNAMENT x2500iA - Archiwum - sprzedam/kupię/wymienię - jerkbait.pl - spinning, baitcasting, flyfishing

,gdyby był w rozmiarze 3500 byłby już u mnie:D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym z początku proponowałbym rozmiar 2500 bo na pewno lepiej wyważy wędke, jeżeli jest to tak jak w moim przypadku. W moim IST-esie 1142-F RedArc 10300 idealnie go wywarza ;)

Kuba ten SHIMANO RARENIUM, waży 200g, raczej patrzyłbym na wagę niż rozmiar jeśli chodzi o wyważenie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi go sprzedaj :D:D a tak na serio jak już mam kupić coś w granicach 600zł to wole doskładać i mieć sprzęt z wyższej półki, nie martwic się ze za rok czy dwa się posypie, a na zimę do orania starczy mi spro, później go sprzedam na poczet nowego ;) chyba że wcześniej wpadnie jakaś lewa kasa :cool:

Edytowane przez Ronaxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dla odmiany byłem porzucać Zauberem, FH pracuje bardziej maślanie, ale w sumie to kręci i to kręci, jakoś pewnie na ilość ryb się to nie przekłada :rolleyes:

Edit:

Co kto lubi/woli, ale jakbym miał luźnego tysiaka to pewnie bym zapodał sobie nowy kijek lub dwa, a nie kołowrotek :D

Edytowane przez apioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam kolegów nastawiam się z zakupem kołowrotka na następny sezon i chciałbym wybrać któryś z tych:

Shimano Symetre FJ 1500

Daiwa Exceler X 1500

Spro Red Arc Tuff-Body 10200

Chciałbym go używać do pogoni za kleniami i czasem na bolenie, który byłby z nich najbardziej odpowiedni?

Dzięki z góry za odpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.