Skocz do zawartości

Stawy Rzemień


LukaszZ

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Auto jakiejs ekipy remontowo-budowlanej .Mysle ze nie trudno znalezc .

Co ukradli ?

Chyba wiem o kogo chodzi kiedys rozstawili sie z gruntuwkami kilka m ode mnie gdy lowilem na muche i mieli pretensje ze ich zahacze .

Generalnie typowe wsiory pijace taterke mocno wyrozniajacy sie kulturowo sposrod wedkarzy lowiacy na lowiskach no kill.jednak nie jestem pewny czy chodzi o tych samych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Aktualnie jeszcze kiepsko ze spiningiem w Rzemieniu. Pstrąg i okoń żeruje słabo, a sandacz za to wali jak oszalały. Rozmawiałem z gościem, który wyciągnął 8 jednego dnia (tak, wiem, że jest okres ochronny i mają tarło). :/ Lepiej poczekać do 01.05, bo na duże kotlety sandacz się nie połasi. Wjeżdżam na pełnej w sobotę z przynętami +20cm i nowiutkim zestawem do ciężkiego casta. :P Można ewentualnie okonie u Nowaka poszarpać, ale też jeszcze mlekiem leją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/26/2021 at 3:33 PM, goatguy said:

Aktualnie jeszcze kiepsko ze spiningiem w Rzemieniu. Pstrąg i okoń żeruje słabo, a sandacz za to wali jak oszalały. Rozmawiałem z gościem, który wyciągnął 8 jednego dnia (tak, wiem, że jest okres ochronny i mają tarło). :/ Lepiej poczekać do 01.05, bo na duże kotlety sandacz się nie połasi. Wjeżdżam na pełnej w sobotę z przynętami +20cm i nowiutkim zestawem do ciężkiego casta. :P Można ewentualnie okonie u Nowaka poszarpać, ale też jeszcze mlekiem leją...

Sandacz pilnuje gniazda i co wskoczy atakuje z zaciskiem szczenek wszędzie tak bierze nawet na suchego patyka można go wyciągnąć jak wbijesz w gniazdo hehe szkoda meczyć ryby niech se siedzą w domkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, 

Zacząłem zabawę z metodą z efektem dobrym (moim zdaniem), ogólnie na brania nie narzekam, często się zdarza że wyrzucę i zaraz branie, ale niestety to malizny. Za przynętę używam dumbellsy 6mm (truskawa i biały robak), w podajniku leci pellet (halibut i masło lub to samo 50/50). Mam do was pytanie, malizny mają wpadać i trzeba szczęścia żeby coś większego wyciągnąć czy za mała przynęta, inne smaki zanęt/przynęt? Próbowałem w różnych miejscach, przeważnie rzucam blisko połowy dwójki i zawsze wpadają malizny. 

Z góry dzięki za odp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Logan napisał:

Witam, 

Zacząłem zabawę z metodą z efektem dobrym (moim zdaniem), ogólnie na brania nie narzekam, często się zdarza że wyrzucę i zaraz branie, ale niestety to malizny. Za przynętę używam dumbellsy 6mm (truskawa i biały robak), w podajniku leci pellet (halibut i masło lub to samo 50/50). Mam do was pytanie, malizny mają wpadać i trzeba szczęścia żeby coś większego wyciągnąć czy za mała przynęta, inne smaki zanęt/przynęt? Próbowałem w różnych miejscach, przeważnie rzucam blisko połowy dwójki i zawsze wpadają malizny. 

Z góry dzięki za odp. 

Gdzieś kiedyś czytałem, że duża przynęta duża ryba, drobnica się nie dobierze ale i brań będzie mniej pewnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Logan napisał:

Witam, 

Zacząłem zabawę z metodą z efektem dobrym (moim zdaniem), ogólnie na brania nie narzekam, często się zdarza że wyrzucę i zaraz branie, ale niestety to malizny. Za przynętę używam dumbellsy 6mm (truskawa i biały robak), w podajniku leci pellet (halibut i masło lub to samo 50/50). Mam do was pytanie, malizny mają wpadać i trzeba szczęścia żeby coś większego wyciągnąć czy za mała przynęta, inne smaki zanęt/przynęt? Próbowałem w różnych miejscach, przeważnie rzucam blisko połowy dwójki i zawsze wpadają malizny. 

Z góry dzięki za odp. 

Od jakiegoś czasu nie feederuje na rzemieniu .

Co to dla cb maliny karpie 3-5kg czy te skarlowacialy leszcze .

Moim zdaniem temp wody robi robotę .

Karpie raczej będą trzymać się środka .

Spróbuj inne przynęty .

Czerwony robal na włosie kawałki mielonki .

Lub wyprany ringers .

Często jest tak że karpie na przelowionych wodach mają okresy że zupełnie nie żerują .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malizny- drobnica, poniżej 0,5 kg. Same leszcze wpadają. Na jedynce, jakiś czas temu z braku brań na spinningu, siadłem sobie i rzuciłem spławik z białymi, to wpadły 2 ładne karpie i leszcz. Ok, więc będę eksperymentował z przynętami. Ogólnie zdaję sobie sprawę, że z braniami może być różnie, wiele czynników się na to składa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek stawu trzeba łowić bardzo daleko ok 100m koniec stawu 50m ważne żeby cały czas  pracować tzn nie ze się zarzuci i czeka na rybę tylko systematycznie nawet co 5-10 minut przerzucać zestaw w to samo miejsce i nęcić. Do koszyka mikropellet a na haku dumbellsy przynosi to dobre efekty a smaki zostawię dla siebie ?. Takie moje drobne spostrzeżenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Aż się łezka w oku kręci.. Prawie wszyscy byli przekonani że nie ma dużego karpia czy Amura na rzemieniu. Jak dziś zobaczyłem to byłem w szoku. Masa Karpia Amura +15 a i nawet więcej.. Przypuszczam że nie które miały +20. Tam brakuję tlenu jest za dużo małego karpia jak i innej drobnicy. Jeśli  dalej maja tam żyć karpie i inna ryba to albo pogłębianie albo założenie dyfuzor do napowietrzania i pompy.  Nawet 2-3 sztuki. Nie są to jakieś koszta, takowy zestaw 3 pomp wyszło by  około 4500zł. Chyba będzie trzeba wziąć ten PZW za jajca i niech zainwestują w pompy i pogłębienie... Fotek nie będę dodawał bo za bardzo drastyczne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczupaki pewnie wszystkie padly .

Problemem rzemienia jest to że jest to żyzny zbiornik potorfowy .

Nie nadaje on się do zarybiania w nieskończoność karpiem .

I sypania tonami zanęty .

Lepsza wodę pod taką Ala komercję była by na przykład żwirownie w meciszowie .

Ja z powodu braku miejsc gdzie mogę łowić duże ryby drapieżne PZW Rzeszów w tym roku odpuściłem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, LukaszZ napisał:

No to zdechła ostatnia rzecz która trzymała mnie przy PZW Rzeszów. Ryby pewnie o wartości rynkowej kilkuset tysięcy złotych. Ciekawe czy ktoś się tym zainteresuje czy sprawa rozejdzie się po kościach. 

Jak zwykle każdy umyje ręce i tyle...

A następny rok znów 20 zł więcej za kartę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.