Skocz do zawartości

Stawy Rzemień


LukaszZ

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak na innych stawach w Rzemieniu, ale na stawach nr 1 i 2 ("No kill") ryby jest naprawdę od groma.

Na stawie nr 2 występuje piękna płoć, na stawie nr 1 - jest sporo średnich leszczy - trafiają się i większe.

Rybostan jest niezwykle urozmaicony - w tym roku udało mi się złowić na "jedynce" 3 wzdręgi (wcześniej nie wiedziałem, że tam są).

Białoryb jest na tych stawach bardzo ostrożny - łowiąc na spławik, przypon maksymalnie 0,10 mm - inaczej brań jest o ok. 60-70 % mniej - donęcanie raczej samą przynętą - tutejsze rybki bardzo nie lubią plusku wpadających kul zanętowych (nie licząc nęcenia wstępnego).

Drapieżnika również nie brakuje - tuż przy brzegu, przy tych palikach i faszynie - kręci się bardzo dużo okoni.

Szczupaków jest naprawdę sporo, ale ile razy można kłuć tą samą rybę ? - rybki się w końcu wycwaniły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Korzystając z pogody skoczyłem na 2godzinki na 'rzemyk'. Chodziłem po stawie nr 3. Zapiałem i wyciągnąłem 5 szczubełków z czego największy miał ok 50cm. Miałem na kijku przez chwilę takiego na oko 70cm ale niestety się wypiął a szkoda bo było by miłe zakończenie sezonu :rolleyes: Wszystkie brania na białego predzia 9cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Już raczej bliżej rozpoczęcia sezonu wędkarskiego niż możemy to sobie wyobrazić... Ja już dzisiaj byłem drugi raz w piwnicy w celu przeglądnięcia sprzętu pod względem braków. Pierwsza, wolna od lodu część na stawach będzie północna, ewentualnie północno-wschodnia i w niej będzie można zacząć moczyć kije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że te większe to najczęściej w granicach 10-12kg łowili.

Z tego co widziałem to zarzucali mniej więcej na środek stawu na kulki śmierdziuchy.

Według moich obserwacji najwięcej brań mieli ci co siedzieli na grobli bliżej ulicy 2-3 ławka.:)

Dla ciekawych- byłem dzisiaj na stawach WSZYSTKIE jeszcze ZAMARZNIĘTE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.