Skocz do zawartości

Stawy Rzemień


LukaszZ

Rekomendowane odpowiedzi

No to będą mieli co tłuc ile wlezie,wczoraj kupując coś słodkiego pod zakładem podsłuchałem rozmowę dwóch typków prawdopodobnie z koła leszcz Pustków "biorą i trzeba to wykorzystać bo inni będą szybsi"

Jestem z kola Leszcz z Pustkowa i wiem że są typki co tylko czekają na zarybienia to sobie połowią .Myślę że większości kół takowi goście są moje zdanie jest takie powinien być wprowadzony zakaz wędkowania np tygodniowy ale na ostatnim zebraniu jegomość z koła z Dębickiego członek zarządu okręgu stwierdził że niemożna takiego zakazu wprowadzić.To lepiej ustawić kontenery z karpiami i rozdać tak odpowiedziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj na godzinke porzucać na Rzemieniu. Zapięły się dwa, niewielkie okonie. Pogoda przewalona ale chmury piękne :) Na jedynkę w tym samym czasie gdy łowiłem wpuszczono karpia i amura.

Ja rozumiem, że "leśne dziadki" aby cokolwiek złowić potrzebują "świeżego" karpia z zarybień, ale kurde bez przesady :eek: - na stawie nr 1 woda aż "gotuje" się od białorybu, a tu jeszcze wpuszczają karpie i amury na łowisku "No kill" ? - jak przyjdzie tęga zima, to po zejściu lodu będzie "biało" :rolleyes:

Tej wiosny podobną sytuację przerabiali kolbuszowscy wędkarze na jednym ze stawów w Weryni - niektórzy (tzw. leśne dziadki) twierdzili, że karpi jest mało - no to mogli sobie pooglądać zdechłe egzemplarze na wiosnę, aby stwierdzić ile ich było...

Takich zbiorników nie można zarybiać większą rybą w "nieskończoność", ponieważ: nadgorliwość jest gorsza niż sabotaż.

Obym się mylił w swoich przewidywaniach - resztę pokaże czas.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędkowałem dzisiaj na stawie nr 1 - złowiłem na odległościówkę 5 i pół gatunków ryb :D - tj. kilka leszczyków (jedna kilówka), dwie płotki, okonka, karpika, przepięknie ubarwioną wzdręgę, oraz hybrydę płoci z leszczem.

Brania były kiepskie i trwały tylko ok. 1:40 min. - później się nagle urwały - chyba dlatego, że spiąłem sporo ryb :rolleyes: - później deszcz przetrzepał mi katanę, więc zakończyłem wędkowanie.

PS

Takie łowisko jak Rzemień, to prawdziwy skarb - chrońmy je koledzy, bo drugiego takiego nie znajdziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś nic nie dziubało. Przeszliśmy prawie całą "trójkę" i na 3 osoby tylko mi trafił się przyłów w postaci 45cm pajka. Okonie przeczuwając armagedon chyba się pochowały. Ponoć jutro ostatni dzień legalnego łowienia na stawie nr 3. Od środy właściciel spuszcza wodę i zaczyna wydobycie piachu. Szkoda :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś nic nie dziubało. Przeszliśmy prawie całą "trójkę" i na 3 osoby tylko mi trafił się przyłów w postaci 45cm pajka. Okonie przeczuwając armagedon chyba się pochowały. Ponoć jutro ostatni dzień legalnego łowienia na stawie nr 3. Od środy właściciel spuszcza wodę i zaczyna wydobycie piachu. Szkoda :/

W ogóle ten dzień był cienki (jak na Rzemień) - pewnie przez te wahania wody - na "jedynce" ryby weszły mi dzisiaj w zanętę dopiero po ok. 50 minutach od zanęcenia :rolleyes:, a brania były tak delikatne, że po "spudłowaniu" zacięcia, nawet kastery były nietknięte...

Dopiero około godz. 11 się "ruszyło" - połowiłem nawet nieźle - na "deser" złowiłem (z opadu) niewielkiego jazia :) - wszystko na bacika.

PS

Widziałem kolegę - w poszukiwaniu okoni, to lepiej było spenetrować "jedynkę" przy tych zalanych kołkach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem tak samo dokładnie koło 11 zaczęły się brania.

Brały karpie i leszcze ale bardzo delikatnie.U leszczy można było zaobserwować wysypkę tarłową.Wszystko byłoby pięknie gdyby nie ten wiatr i fale.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez mateusz95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowiłem dziś z kolegą i jego tatą. Ja i kolega na grunt ( kukurydza,kanapka,białe robaczki ) i nic tato kolegi an 2 spławiki też nic ani jednego brania . Byliśmy od 6 do 14 !!! i ani pyknięcia .Staw nr.5 to konkretna klapa. Byli też inni wedkarze też nic nie złowili czyli razem było 10 wedek i bez brania ; ( JUZ JEST ZAKAZ ŁOWIENIA NA "trójce" ~!!!~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smieszy mnie to jak pisze Damian ł ze chrońmy stawy rzemień moim zdaniem to wszystkie zbiorniki powinno sie chronic poza tym to są stawy chodowlane tak jak na weryni ite prywatne jest całkiem inne łapanie takie jest moje zdanie i wiekszości ludzi pozdrawiam

Ciesze się kolego, że udało mi się tak Ciebie rozśmieszyć - z tym "chronieniem", to miałem na myśli utrzymanie statusu stawów nr 1 i 2 jako łowisk "No kill".

Natomiast co do reszty, to po pierwsze "hodowlane" pisze się przez samo "h", natomiast po drugie to stawy w Rzemieniu i Weryni obecnie stawami hodowlanymi nie są - złowienie tam ryby nie jest takie proste jak się niektórym wydaje - ze względu na dużą presję wędkarską, ryby są tam niesamowicie skłute i ostrożne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem ale niestety nie dam rady tam zawitać. Byłem dziś na godzinkę rekreacyjnie porzucać. Woda dalej wysoka, wątpię żeby jutro zaczęli no ale trzymam kciuki. Na dwójce z tego co zauważyłem w ostatnich dniach ładnie biorą karpiki, dziś przypadkowo pomagałem w podbieraniu 9kilowca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.