Skocz do zawartości

Zestaw spławikowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od pewnego czasu chcę zakupić sprzęt typowo do połowu spławikowego.

Interesuje mnie wszystko od podstaw czyli jakie kupić wędzisko, kołowrotek, żyłke, spławik, haczy i co tam jeszcze jest potrzebne.

Jeżeli byście mogli to poproszę o wytyczne, a w szczególności nazwy wędki i kołowrotka.

Zaznaczam, że chcę łapać na wodach stojących np. żwirownia w Rzeszowie, a ryby które mnie interesują to karasie, płocie, liny, niewielki karpiki ogólnie białoryb niedużych rozmiarów.

Chciałbym aby taki zestaw nie był za drogi i oscylował w granicach 150zł + -

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Temat można usunąć jeżeli jest taka możliwość bo sprzęcik został przeze mnie już zakupiony i zdaje pięknie egzamin.

Jeśli mogę Ci w czymś pomóc to ja widzę to tak;

Wędzisko 3.90-4.20 ciężar wyrzutowy do 30 g najlepiej 3 składowe ewentualnie teleskop

Kołowrotek nie duży marki nie polecę bo nie mam rozeznania

Spławik od 2.5g-3.0g stały jeśli nie jest głęboko a przelotowy np 5g+1g na głębszą wodę i dalszą odległość łowienia

Żyłka 0.16 mm + przypłony 0.12 lub 0.10 mm na karpie grubsza, czym cieńsza żyłka tym więcej brań

Haczyki od 8 na kukurydzę z białym do 10 lub 12 na pszenice,robaki,

Śruciny rozmieszczone na żyłce,czym bliżej haczyka tym mniejsza śrucina

Stoper do spławika przelotowego może być gumka recepturka zawiązana na żyłce:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może próbowałeś tak łowić? ostatnio dość często o tym myślę:D

Oficjalnie to ja lubię łowić pstrągi na muchę, ewentualnie na spinning. Tylko jak jest pełnia, to budzę się potem rano umorusany zanętą i łuskami. Problem w tym, że nic nie pamiętam ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka to różnica czy metoda jest spławikowa czy gruntowa?

Niektóre łowiska upoważniają do łowienia tylko wędkami spławikowymi,co dla mnie jest śmieszne. Ja bym chciał ten przepis ominąć zakładając normalny zestaw gruntowy,a spławik będzie moim sygnalizatorem brań.Załączam regulamin takiego łowiska:http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,zmiany-w-regulaminie-na-zbiorniku-biala,71995

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.