Jump to content

Zanęta- sklepowa czy domowa ?


Recommended Posts

Witam.

Jakich najczęściej zanęt używacie, tych sklepowych czy domowej roboty ?

Zanęty sklepowe to luksus bo idziesz do sklepu i masz. Do tego koszt tak w przedziale + - 5-7 zł za 1 kg. Ale na dobrą sprawę nie wiemy co w nich jest czy to aby nie same zmiotki z młyna i jakieś stare pierniki z cukierni ? No bo nie pisze nam na opakowaniu od zanęty co w niej się znajduje.

Natomiast zanęty domowej roboty to jakby nie było spore koszta. Trzeba kupić każdy składnik (Bułka tarta, Biszkopt mielony,Otręby, Mączka kukurydziana, Wanilia itp itd...) do tego dochodzi czas i cierpliwość. I na dodatek nie mamy jeszcze pewności czy nam w ogóle wyjdzie. I czy zamiast nam zwabiać ryby to nam je odstraszy.

Jedno jest pewne, że jak zrobimy domową zanętę i zwabi nam dorodne ryby to będzie to strzał w 10tkę i będziemy dumni, że to jest nasza i tylko nasza "tajna" zanęta :)

Ale czy w ogóle warto się bawić w mieszanie domowych zanęt ?

Link to comment
Share on other sites

Kupowałem w młynie otręby w workach i z nich robiłem zanęte domowym sposobem.Jest przy tym troche roboty i potrzeba trochę poeksperymentować ze składem mieszanki ale po kilku próbach wychodziła mi taka jak potrzebowałem.Aby zrobić dobrą zanęte np.wody płynące potrzeba dokupić klej i inne składniki które można kupić w dobrym sklepie wędkarskim więc i cena tej którą zrobisz sam niewiele będzie odbiegać od ceny tej ze sklepu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy