Jump to content

Mikro spinning


seba77

Recommended Posts

Miałem Mikrosa i polecam, komfortowo rzuca się główką 5g + gumka max 5cm i oczywiście mniejsze gramatury. Czuć każdy kamyczek, każde puknięcie nawet mikrookonka a i z większymi przyłowami sobie poradzi. Zabawa przednia :D

Edited by ryba7
Link to comment
Share on other sites

Porównując kijki...Mikros i Parabellum wynika że mikros to typowa wklejanka,a parabellum bardziej uniwersalna...więc na ciurki i mniejsze rzeczne kleniowanie bardziej spoks,,,:)????

Link to comment
Share on other sites

Mam Millenium Senso Jig 2,75m 1-7g, ekstra na paprochy i inne małe przynęty, mam jeszcze DAM Senso de Lux 7 gr 2,7 m ale tego już pewno nigdzie nie dostaniesz

Edited by rapala
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zapadła decyzja...albo savanger parabellum 215 0-7g albo daiwa exceler 210 2-10g ????cenowo to samo...wędeczka ma być na ciurki pod klenika i pstrążka,,,,oczywiście na rybki 30-40 cm i mniejsze...bo o inne ciężko w pzw rzeszów....DORADZCIE PROSZE KTÓRY BEDZIE LEPSZY...obydwa mi leżą super w rece:)savanger gnie się po sam dolnik....a daiwa półparabolik się wydaje...?obydwie super czułe wedeczki:)

Link to comment
Share on other sites

Ja bym postawił na Daiwę ze względu na to, że lepiej mieć trochę więcej zapasu mocy w kiju. Wody PZW wiadomo jakie są, ale zdarzają się miłe niespodzianki. Mam ten kij tylko o dł. 240 i całkiem fajnie się na niego łowi.

Tyle ode mnie, reszta należy do Ciebie....:)

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli ma to być kij na małe siurki, to musi być to kij którym można bardzo celnie podać przynętę. Na takich rzeczkach trzeba rzucić w punkt. Kilka cm w bok i po frytkach. Z mojego doświadczenia wynik że Daiwa będzie lepsza. Kijem,który gnie się do rękojeści, jak piszesz nie da się celnie po snajpersku rzucić. Wiadomo taki kij lepiej trzyma rybę, ale najpierw trzeba ją złowić. Dobrze ustawiony hamulec zrobi to samo.

Seba ja Ci radzę rób jak chcesz, ale bierz Daiwe, chociaż jeszcze lepszy na takie rzeczki będzie jakiś super fast.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Panowie, poszukuję wędki do jigowania/jerkowania małymi gumami. Długość 1,6-1,9m, akcja na tyle szybka aby bez problemu nadawać precyzyjne ruchy przynęcie. Ciężar wyrzutu myślę, że powinien mieścić się w granicach 6-8g. Kij ma być używany z cieniutką plecionką.

Na rynku jest kilka propozycji które zwróciły moja uwagę, ale niestety nie miałem ich dotąd w rękach. Może ktoś miał do czynienia chociażby z:

http://www.pirania-sklep.pl/product/show/11942.html

Z góry dzięki za podpowiedzi

Link to comment
Share on other sites

Dzięki @Siksa, obejrzałem Twoje propozycje, są bardzo trafne :). Szczególnie zaciekawiła mnie wędka LRF, miałeś może kiedyś na żywo styczność z którymś z tych kijów?

@appio fajnie, że dałeś znać z pewnością sprawdzę go w nadchodzącym tygodniu :beer:

Edited by Piotr Madura
Link to comment
Share on other sites

To jest nowość na ten sezon, więc raczej niewiele osób miało je w rękach. A z dostępnością produktów Savage Gear jest jeszcze u nas krucho, chodź zaczyna to lepiej wyglądać. Czytałem jednak opinię dobrego wędkarza o tych wędkach i według niego może być to hit w tym przedziale cenowym.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witam,

Polecacie coś taniego na okonki? Na malutkie twisterki i lekki wisłokowy boczny trok (ciężarek max 5g)

Zastanawiałem sie nad :

Mikado X-Plode Ultra Fine Spin 240 do 8g

Konger Arcus SPIN UL 240 2-10g

Ceny obu około 100zł i tak mniej więcej mógłbym wydać.

A może ktoś z Was pozbywa się jakieś wklejanki?

[h=2][/h]

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy