Skocz do zawartości

Mikro spinning


seba77

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem Mikrosa i polecam, komfortowo rzuca się główką 5g + gumka max 5cm i oczywiście mniejsze gramatury. Czuć każdy kamyczek, każde puknięcie nawet mikrookonka a i z większymi przyłowami sobie poradzi. Zabawa przednia :D

Edytowane przez ryba7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zapadła decyzja...albo savanger parabellum 215 0-7g albo daiwa exceler 210 2-10g ????cenowo to samo...wędeczka ma być na ciurki pod klenika i pstrążka,,,,oczywiście na rybki 30-40 cm i mniejsze...bo o inne ciężko w pzw rzeszów....DORADZCIE PROSZE KTÓRY BEDZIE LEPSZY...obydwa mi leżą super w rece:)savanger gnie się po sam dolnik....a daiwa półparabolik się wydaje...?obydwie super czułe wedeczki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym postawił na Daiwę ze względu na to, że lepiej mieć trochę więcej zapasu mocy w kiju. Wody PZW wiadomo jakie są, ale zdarzają się miłe niespodzianki. Mam ten kij tylko o dł. 240 i całkiem fajnie się na niego łowi.

Tyle ode mnie, reszta należy do Ciebie....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma to być kij na małe siurki, to musi być to kij którym można bardzo celnie podać przynętę. Na takich rzeczkach trzeba rzucić w punkt. Kilka cm w bok i po frytkach. Z mojego doświadczenia wynik że Daiwa będzie lepsza. Kijem,który gnie się do rękojeści, jak piszesz nie da się celnie po snajpersku rzucić. Wiadomo taki kij lepiej trzyma rybę, ale najpierw trzeba ją złowić. Dobrze ustawiony hamulec zrobi to samo.

Seba ja Ci radzę rób jak chcesz, ale bierz Daiwe, chociaż jeszcze lepszy na takie rzeczki będzie jakiś super fast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Panowie, poszukuję wędki do jigowania/jerkowania małymi gumami. Długość 1,6-1,9m, akcja na tyle szybka aby bez problemu nadawać precyzyjne ruchy przynęcie. Ciężar wyrzutu myślę, że powinien mieścić się w granicach 6-8g. Kij ma być używany z cieniutką plecionką.

Na rynku jest kilka propozycji które zwróciły moja uwagę, ale niestety nie miałem ich dotąd w rękach. Może ktoś miał do czynienia chociażby z:

http://www.pirania-sklep.pl/product/show/11942.html

Z góry dzięki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest mocno spolegliwy kij, więc nadawanie precyzyjnych ruchów przynęcie, moim zdaniem średnio będzie wychodzić :) Zastanów się nad tym: LRF - Light Range Fishing > Savage Gear > Wędki spinnigowe > Sklep wędkarski FISHING-MART W Leaderze swego czasu były Cormorany ULF czy ULX (niebieski blank), powinny się nadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Siksa, obejrzałem Twoje propozycje, są bardzo trafne :). Szczególnie zaciekawiła mnie wędka LRF, miałeś może kiedyś na żywo styczność z którymś z tych kijów?

@appio fajnie, że dałeś znać z pewnością sprawdzę go w nadchodzącym tygodniu :beer:

Edytowane przez Piotr Madura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nowość na ten sezon, więc raczej niewiele osób miało je w rękach. A z dostępnością produktów Savage Gear jest jeszcze u nas krucho, chodź zaczyna to lepiej wyglądać. Czytałem jednak opinię dobrego wędkarza o tych wędkach i według niego może być to hit w tym przedziale cenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Polecacie coś taniego na okonki? Na malutkie twisterki i lekki wisłokowy boczny trok (ciężarek max 5g)

Zastanawiałem sie nad :

Mikado X-Plode Ultra Fine Spin 240 do 8g

Konger Arcus SPIN UL 240 2-10g

Ceny obu około 100zł i tak mniej więcej mógłbym wydać.

A może ktoś z Was pozbywa się jakieś wklejanki?

[h=2][/h]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.