Jump to content

Recommended Posts

Posted

Witam mam pytanie odnośnie regulaminu. Ponieważ moja młodsza siostra (10lat) lubi jeździć ze mną na ryby. Zazwyczaj łapiemy na dwie gruntówki. Czy jeśli chciała by sama wędkować muszę jej udostępniać swoją wędkę, czy może rozłożyć swoją trzecią. Siostra jest niezrzeszona w PZW. A widziałem pewnego dna jak wędkarz łowił na dwie wędki a jego mały syn dodatkowo na bacika.

Posted

Twoja siostra nie może łowić na trzecią wędkę. Jedynie możesz udostępnić jej jedną z dwóch wędek na które możesz łowić zgodnie z regulaminem.

  • 3 weeks later...
Posted

Ale w tym przepisie jest jeden mały kruczek z którego wynika że twoja siostra nie może z tobą łowić, bo nie jesteś jej prawnym opiekunem. Swoją wypowiedz opieram na własnym doświadczeniu bo sam za podobną sytuację z bratem o mało co nie dostał bym mandatu.

Posted

W ubiegłym roku łowiłem z kuzynem(klonek02) na Czarnej na spinning, mieliśmy kontrole SSR-u i żadnych problemów nie było, więc możliwe że to tylko przez nadgorliwość strażników miałeś problemy.

  • 5 months later...
Posted

W tym roku mój 11 letni syn zaczął się interesować wędkarstwem, i zaczął ze mną jeździć. Ale niestety jak on ze mną jeździ to mnie to bardzo ogranicza.

Więc mam pytanie: jak to jest, jak go zapiszę do koła, czy on wtedy jest pełnoprawnym członkiem. Czy są jakieś ograniczenia?

Głównie chodzi mi, czy w takim przypadku możemy łowić np. 2 spiningi

Posted
W tym roku mój 11 letni syn zaczął się interesować wędkarstwem, i zaczął ze mną jeździć. Ale niestety jak on ze mną jeździ to mnie to bardzo ogranicza.

Więc mam pytanie: jak to jest, jak go zapiszę do koła, czy on wtedy jest pełnoprawnym członkiem. Czy są jakieś ograniczenia?

Głównie chodzi mi, czy w takim przypadku możemy łowić np. 2 spiningi

OTO FRAGMENT REGULAMINU :

5. Członek PZW do 14 lat ma prawo wędkować z następującymi ograniczeniami: w ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie pod nadzorem osoby uprawnionej do opieki.

6. Młodzież niezrzeszona w wieku do 14 lat ma prawo wędkować:

a) w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu ryb swojego opiekuna metodą spinningową lub muchową. Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę.

B) w ramach uprawnień stanowiska i dziennego limitu połowu ryb swojego opiekuna, mają prawo wędkować dwie osoby, każda na jedną wędkę. Udostępnienie stanowiska i limitu dwóm osobom nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę.

Hmm...na mój rozum w podpunkcie a) pisze ,że możecie już teraz spinningować na dwa kije.:)

Posted

Tak jest w regulaminie. Ale dzwoniłem na Akacjową i dopytywałem jak to jest,i dowiedziałem się że : syn może łowić na spining, ale ja nie . Jedynie mogę na grunt i splawik.A jeśli ja na spina to on nie może wogule.

Posted

Znajomy pytał w kole w Krośnie o podobny temat i powiedzieli mu, że - " jego syn może łowić na wędke , którą tatuś mu jakby "odda". W grę wchodzi grunt, spławik. Syn nie może łowić na spina i żywca. Dziecko łowi w obrębie stanowiska opiekuna i na jego limit dzienny. Gdy junior ma 16 (albo 17) lat może wyrobić sobie legitymacje i przepisy się zmieniają". Ponoć "motali" się w zeznaniach, więc na 100% nie jest to dokładne info.

Posted

Regulamin mówi jasno:

"6. Młodzież niezrzeszona w wieku do 14 lat ma prawo wędkować:

a) w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu ryb swojego opiekuna metodą spinningową lub muchową. Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę."

Kolega wcześniej już to przytaczał i zapis ten mówi jasno - możesz śmiało wędkować z synem na spina i na muchę,każdy z was po 1 wędce (normalne).

Panowie to co tu czytam to jakiś obłęd,chodzi mi tu o spinning jak i o tego wspomnianego żywca-bzdura.Podobnie z tymi latami 16 - 17 co oni wygadują,dosłownie jestem załamany jak czytam takie rzeczy,a tym bardziej gdy takie informacje wychodzą od osób z władz kół czy okręgów.

  • 12 years later...
Posted

Zgodnie z rozporządzeniem https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20180002003/O/D20182003.pdf

paragraf 7 ustęp 2 

 

2) Jeżeli pierwszy albo ostatni dzień okresu ochronnego dla określonego gatunku ryb lub raków, z wyjątkiem gatunków, o których mowa w ust. 1 pkt 4a i 15a, przypada w dzień ustawowo wolny od pracy, okres ochronny ulega skróceniu o ten dzień

 

co dziwne w powyższym rozporządzeniu nie ma ujętego bolenia w okresach ochronnych.

 

Każdy okręg w swoich regulaminach może obecnie ustanowić okresy ochronne ryb. U nas w tarnowskim okręgu jest dla bolenia do 30 kwietnia i powołany powyższy paragraf.

 

Rozporządzenie jest aktem wyższego rzędu więc nie powinni ci nic zrobić jeśli będziesz łowił szczupaki czy bolenie 30 kwietnia - bo 30.04.2023 jest ustawowo dniem wolnym od pracy (niedziela).

 

 

 

 

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy