Skocz do zawartości

Rapr


maju454

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie odnośnie regulaminu. Ponieważ moja młodsza siostra (10lat) lubi jeździć ze mną na ryby. Zazwyczaj łapiemy na dwie gruntówki. Czy jeśli chciała by sama wędkować muszę jej udostępniać swoją wędkę, czy może rozłożyć swoją trzecią. Siostra jest niezrzeszona w PZW. A widziałem pewnego dna jak wędkarz łowił na dwie wędki a jego mały syn dodatkowo na bacika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

W tym roku mój 11 letni syn zaczął się interesować wędkarstwem, i zaczął ze mną jeździć. Ale niestety jak on ze mną jeździ to mnie to bardzo ogranicza.

Więc mam pytanie: jak to jest, jak go zapiszę do koła, czy on wtedy jest pełnoprawnym członkiem. Czy są jakieś ograniczenia?

Głównie chodzi mi, czy w takim przypadku możemy łowić np. 2 spiningi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku mój 11 letni syn zaczął się interesować wędkarstwem, i zaczął ze mną jeździć. Ale niestety jak on ze mną jeździ to mnie to bardzo ogranicza.

Więc mam pytanie: jak to jest, jak go zapiszę do koła, czy on wtedy jest pełnoprawnym członkiem. Czy są jakieś ograniczenia?

Głównie chodzi mi, czy w takim przypadku możemy łowić np. 2 spiningi

OTO FRAGMENT REGULAMINU :

5. Członek PZW do 14 lat ma prawo wędkować z następującymi ograniczeniami: w ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie pod nadzorem osoby uprawnionej do opieki.

6. Młodzież niezrzeszona w wieku do 14 lat ma prawo wędkować:

a) w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu ryb swojego opiekuna metodą spinningową lub muchową. Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę.

B) w ramach uprawnień stanowiska i dziennego limitu połowu ryb swojego opiekuna, mają prawo wędkować dwie osoby, każda na jedną wędkę. Udostępnienie stanowiska i limitu dwóm osobom nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę.

Hmm...na mój rozum w podpunkcie a) pisze ,że możecie już teraz spinningować na dwa kije.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy pytał w kole w Krośnie o podobny temat i powiedzieli mu, że - " jego syn może łowić na wędke , którą tatuś mu jakby "odda". W grę wchodzi grunt, spławik. Syn nie może łowić na spina i żywca. Dziecko łowi w obrębie stanowiska opiekuna i na jego limit dzienny. Gdy junior ma 16 (albo 17) lat może wyrobić sobie legitymacje i przepisy się zmieniają". Ponoć "motali" się w zeznaniach, więc na 100% nie jest to dokładne info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin mówi jasno:

"6. Młodzież niezrzeszona w wieku do 14 lat ma prawo wędkować:

a) w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu ryb swojego opiekuna metodą spinningową lub muchową. Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę."

Kolega wcześniej już to przytaczał i zapis ten mówi jasno - możesz śmiało wędkować z synem na spina i na muchę,każdy z was po 1 wędce (normalne).

Panowie to co tu czytam to jakiś obłęd,chodzi mi tu o spinning jak i o tego wspomnianego żywca-bzdura.Podobnie z tymi latami 16 - 17 co oni wygadują,dosłownie jestem załamany jak czytam takie rzeczy,a tym bardziej gdy takie informacje wychodzą od osób z władz kół czy okręgów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 12 lat później...

Zgodnie z rozporządzeniem https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20180002003/O/D20182003.pdf

paragraf 7 ustęp 2 

 

2) Jeżeli pierwszy albo ostatni dzień okresu ochronnego dla określonego gatunku ryb lub raków, z wyjątkiem gatunków, o których mowa w ust. 1 pkt 4a i 15a, przypada w dzień ustawowo wolny od pracy, okres ochronny ulega skróceniu o ten dzień

 

co dziwne w powyższym rozporządzeniu nie ma ujętego bolenia w okresach ochronnych.

 

Każdy okręg w swoich regulaminach może obecnie ustanowić okresy ochronne ryb. U nas w tarnowskim okręgu jest dla bolenia do 30 kwietnia i powołany powyższy paragraf.

 

Rozporządzenie jest aktem wyższego rzędu więc nie powinni ci nic zrobić jeśli będziesz łowił szczupaki czy bolenie 30 kwietnia - bo 30.04.2023 jest ustawowo dniem wolnym od pracy (niedziela).

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.