Skocz do zawartości

Sum


Rekomendowane odpowiedzi

Być może należy założyć wątek, np. "Barbarzyństwo" i zainteresowani będą mieli różne jego formy w jednym miejscu? Nie chodzi mi o "wyciszanie" różnych opinii, a tylko o porządek. Każdy ma prawo się wypowiadać, ale nie każdy chciałby mieć takie "mięso" rozrzucone po całym forum. Rozumiem, że wszyscy mają dobre intencje.

Tak na marginesie... Nie było mi dane zapolować na suma w tym roku, ale niezmiennie chodzi mi to po głowie i jak tylko będzie czas... ;)

Także proszę rozwijać wątek, jeśli ktoś wie coś nowego :beer:

Wdział lub słyszał ktoś "bestie" w tym roku? Żyją jeszcze w naszych wodach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Oj ja już tylko czekam na króla. Na oku mam pływadło z silnikiem . Bo z brzegu trudny dostęp do najlepszych miejscowek. Parę miejsc już upatrzyłem podczas gonitwy ze spinem. Podwodne splawiki gotowe , bojki , zrywki i zestawy oj w sierpniu urlop i tydzień na Wiśle :):)

Edytowane przez janek1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wiele opinii na ten temat i zdania są podzielone, mianowicie czy mogę użyć karpiówki 3,5lbs do połowu suma? Mam zamiar spróbować 3-4 razy, więc wędki sumowej nie będę kupował, a na 2 metrowe okazy również się nie nastawiam (w łowisku raczej takich nie ma :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie takie karpiówki sobie poradzą , często widziałem takie zastosowanie ich na Ebro ,ja bym zwrócił większą wagę na wykończenie a mianowicie krętliki , kółka łącznikowe ,agrafki , kotwiczki i haki ,ewentualnie przypony z reguły wielu wędkarzy w tym przedziale sprzętowym nie dopina sprawy na ostatki guzik . Połamania kija :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekka zmiana zdania, byłem wczoraj na Wiśle od 16-23 łowilem na moją karpiowke kilka nie zacietych wystarczająco brań, zato na wędkę kolegi sumowa 150-300 cw każde zaciete pozytywnie lecz nic wiekszego jak 60cm. Na karpiowke ciezko ukuc wąsatego bo miękka wędka przynajmniej na mojej 3lbs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie o takie chodzi , chcialem powiedziec jaka byla różnica pomiedzy oboma wedkami przy obciążeniu 120gr przy zacieciu karpiowka pod samym ciezarkiem się gieła i miałem słabo zacięta rybe ktora po paru mrtrach się zawsze spinala. Jak weźmie 100 to to bede hak w przełyku szukał oto się nie boję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno powiem w tej kwestii wielkości tej ryby.Dla każdego inna wielkość suma może być zadowalająca. Mówię tu oczywiście o regulaminowej już rybie. Każdy sum który ma nawet do 1 m wcale nie jest łatwy do złowienia.Powiedziałbym że tyle samo trzeba się nachodzić.Większych,dużych,ogromnych wąsaczy po prostu jest mało.Jeśli znajdziemy miejsce sumowe ( to takie w których złowimy nie jednego a kilka wąsów) po prostu trafiliśmy na żyłę złota,którą zazwyczaj zostawiamy bez nagłośnienia.Forumowy kolega @luksaj wie coś o tym. Teraz obławiamy do skutku aż kiedyś trafimy tę wymarzoną rybę.W rożnych miejscach może być rożna wielkość i rożna liczba tych ryb.Osobiście każdy rozmiar tej ryby jest dla mnie satysfakcjonujący.Oczywiście jak każdy marzę o jak największym.

Link do oglądnięcia z ostatniej miejscówki gdzie daje rękę uciąć że są większe.Jednak nie tym razem....cdn.

https://www.youtube.com/watch?v=MzMg2_ahIeM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak dla mnie to drobiowa lepsza wkładam z 3szt w gaze opatrunkowa i ściskam mocno zeby aż przez oczka przechodzi delikatnie i zawiazuje na taką kulke i to zakladam na hak. Ciezarek przelotowy 40gram( jaki kto lubi) przypon ze splawikiem podwodnym na okolo 40cm i jazda do wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.