Skocz do zawartości

Powódź 2010


krs

Rekomendowane odpowiedzi

sytuacja nie wygląda za ciekawie. a ja mam takie pytanie. jak taka powódź może wpłynąć na rybostan w danych rzekach ? czy ryby popłyną razem z wielką woda ? czy może z większych rzek wpłyną do mniejszych rzek w celu własnej ochrony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie wpłynie pozytywnie na stan rybostanu, piszę to tylko w kontekście kłusownictwa. Kilka lat temu przejeżdżając koło rozlewiska powstałego na polach po powodzi nad sanem widziałem wielu amatorów podrywek. Wiem tez że ryby jakie "wyciągano" to bynajmniej nie płotki a dorodne okazy leszczy, szczupaków czy sandaczy. Niestety taka sytuacja powtarza się tutaj praktycznie co roku po każdej powodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do rodziców( mieszkają nad Wisłą). Nie wygląda to dobrze. Woda już osiąga poziom jak w pamiętnym 1997 roku a kulminacja jeszcze w Krakowie. Szczęście polega na tym że od tamtego czasu w wały przeciwpowodziowe wpompowano grube miliony złotówek( membrany, folie itp).Natomiast w kilku miejscach prace na wałach właśnie trwaja i tam wały są osłabione. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotek mam sporo ale żeby nie zawalić tematu wstawię tylko kilka :

Pierwsze zdjęcie z mostu w Strzyżowie,drugie też pokazuje że stan był na prawdę wysoki jak przez te brzegi przelało,trzecie z kładki na pomie-brakowało jakieś 50cm by ją zerwało, jest na prawdę wysoko

post-40-1454501701422_thumb.jpg

post-40-14545017015298_thumb.jpg

post-40-14545017015919_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czwarta fotka zaraz przed mostem na Stopnicy jakieś 100 niżej wpływa do Wisłoka (zalany bakutil czy jak to się dawniej nazywało,na szczęście już nie czynny ;)),piata fotka z osiedla Grunwaldzka brakowało jakieś 80cm i woda wdarła by się do piwnic w bloku ( i na niej również dwa moje skarby niezdające sobie sprawy z całej sytuacji :cool: ),szóste zdjęcie robione niżej kościoła daleko zalane garaże,a za plecami miałem podtopiony dom znajomej :( .

post-40-14545017017229_thumb.jpg

post-40-14545017017853_thumb.jpg

post-40-14545017019449_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.