Skocz do zawartości

Zbiornik Nowa Wieś


kleniarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio przy okazji wycieczki rowerowej przypadkowo trafiłem nad ten skromny zbiorniczek utworzony na niewielkiej rzeczce( niestety nazwy nie znam), która 100 m za zbiornikiem wpada do Wisłoka. Jestem ciekawy czy ktokolwiek próbował tam łowić i czy są tam wogóle jakieś rybki?

Pozdrawiam

Kleniarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie jest trochę informacji o tej wodzie, tylko że występują one pod hasłem Terliczka a nie Nowa Wieś:http://www.fishing.org.pl/forum/showthread.php?t=32. Osobiście łowiłem tam kilka razy, ale w bardzo krótkich przedziałach czasowych, dlatego zbyt wiele o tej wodzie nie mogę powiedzieć, oprócz tego, że jest straszliwie zarośnięta i w upalne dni ryby lubią się wygrzewać przy powierzchni. Jednak obawiam się że ostatnia powódź mogła w negatywny sposób wpłynąć na rybostan i "wymyć" część ryb.

Jak tam ostatnio byłeś to jak wyglądał ten zbiornik, woda zachęcała do wędkowania czy była brudna? Moczarka już pokryła ten zbiornik czy jeszcze nie zdążyła? Jaki był poziom wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na początku dzięki za info :) Podczas mojej wizyty woda była czysta i zdecydowanie zachęcająca do wędkowania, moczarki niewiele,poziom wody chyba naturalny a już napewno nie podwyższony ;) Zrobiła na mnie pozytywne wrażenie -taki mały klimatyczny zbiorniczek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kiedyś tam wedkowałem sporo, ale bez rezultatow , duże amury sie spławiają ale nie biorą , generalnie nie polecam bo syfiasta woda.

Z okazow jakie tam złowiłem to dwa szczupaki.

W tym roku bylem 3 razy nic nie złowiłem godnego uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum Dj.McG, mógłbyś powiedzieć coś więcej o tych dwóch rekordowych szczupakach. Kiedy mniej więcej złowione? Jaka metoda(spinning/żywiec)? Jak duże były?

Wiesz może jak w tej chwili wygląda tam sytuacja z drapieżnikami?

Jakiś czas temu wędkowałem tam chwilę, obłowiłem brzeg od lotniska, niestety bezskutecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum Dj.McG, mógłbyś powiedzieć coś więcej o tych dwóch rekordowych szczupakach. Kiedy mniej więcej złowione? Jaka metoda(spinning/żywiec)? Jak duże były?

Wiesz może jak w tej chwili wygląda tam sytuacja z drapieżnikami?

Jakiś czas temu wędkowałem tam chwilę, obłowiłem brzeg od lotniska, niestety bezskutecznie.

To było ok 2 lub 3 lata temu może nawet 4

a szczupaki 60 i 70 cm jeszcze pare nie wymiarowych.

Przynęta żywiec karaś.

Teraz jak tam byłem, (przed powodzią) to strasznie zarośniety ziornik,

o dziwo wedkarzy nawet kilku było, ja jednak nie polecam lepiej na wisłok wyskoczyć

wczoraj wyciągnąłem suma na 50 cm

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez Dj.McG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

@cyniu5,nie chcę być złym prorokiem ale jak to "odmulanie" ma tak wyglądać jak w Rzeszowie to powodzenia życzę tej inwestycji:D.Ale jeżeli to faktycznie nastąpi to na pewno kupi ten zbiornik ktoś prywatny i kolejna woda pójdzie się j...ać:mad:.Z nieoficjalnych źródeł wiem że jest kilku chętnych aby to "łyknąć".I dobrze!Może,ktoś rozsądny to kupi i stworzy np. łowisko komercyjne,które będzie rybne i dobrze zarządzane.Związek już dawno położył lagę na ten zbiornik!Kiedy byłem tam na wiosnę to sam syf,kiła i mogiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie samo odmulanie to za mało, należałoby by spuścić całą wodę z zalewu, wjechać ciężkim sprzętem i zrekonstruować cały zbiornik(ale na to zapewne nie zgodziliby się ekolodzy),tak się zastanawiam, czy niemożna by tego zrobić w czynie społecznym ,poprosić gminę Trzebownisko o wsparcie finansowe ,no ale żeby to można było zrobić potrzeba większej ilości chętnych osób i minimum zainteresowania ze strony PZW(który nigdy niema pieniędzy na takie sprawy) ale można pomarzyć że kiedyś wrócą czasy z przed 20-30lat kiedy w Mrowli pływały medalowe szczupaki i inne takie :)

Ciekawe czy gdyby rzeczywiście PZW wystąpiło z taką propozycją do gminy coś by z tego wyszło no i czy to leżałoby w jej jurysdykcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

No to dużo czasu kolego nie masz, bo zbiornik ten zarasta niemalże całkowicie tak około końca maja do końca września. W tym czasie jest niewiele wolnych od roślin oczek, w które możesz "utknąć" swój zestaw. 18 lat temu to była jedna z moich ulubionych miejscówek na nocne połowy... To se ne wrati...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przeważnie łowię tam na feedera. Na haczyk biały robak. Zdobycz to płoć, czasem sie karpik trafi. Teraz jest najlepszy okres bo zbiornik jeszcze nie zarósł całkiem. W lecie to będzie już problem i faktycznie bardzo szkoda tego zalewu, gdyby odczyścić i pogłębić to by była piękna woda.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz ,łowiłem na tym zbiorniku dobrych kilka lat temu choć mam do niego o przysłowiowy "rzut beretem".Niestety ,lata świetności tego zbiornika dawno już minęły,wszechogarniające śmieci i nieprzyjemny zapach wody to teraz norma.Dokładając do całości obrazu,specyficzny kolor wody jaki "uzyskała" Mrowla ,dzięki działalności zakładu Kruszgeo ,mówiąc krótko -nie wygląda to zachęcająco. O tej porze roku ,kiedy woda jest jeszcze dość zimna proponuję wybrać się z bolonką albo odległościówką i połowić na spławik.Pamiętam z przed kilku lat że na wiosnę można było tam połowić piękne płocie a dokładniej mówiąc "maciorki" jak je nazywaliśmy.Warunek był jeden.Trzeba było cierpliwie doczekać zmroku a na hak założyć ziarenko kukurydzy.Okres brań nie trwał długo ok. 1 godziny,czasami trafił się leszcz, karp a także przyzwoity lin.Tak jak już pisałem ,dawno tam nie łowiłem ale myślę że nadal "schemat" brań wieczornych płoci obowiązuje.Tak przypuszczam;).

Co do przynęt to tak jak już kolega pisał na pewno biały robak ale o tej porze roku to ładny "gnojniaczek" też powinien być dobry.I oczywiście kukurydza;).Rybki po zimowej diecie też nie będą miały nic przeciwko tej przynęcie.Jeżeli zamierzasz tam często łowić ,przed opuszczeniem zbiornika ,wrzuć w miejsce, w którym wędkujesz kilka garści kukurydzy.Zaprocentuje to następnego dnia.Dobrym sposobem na tamtejsze leszcze było "zadipowanie" kukurydzy w rozgniecionym ząbku czosnku,który jest według mnie doskonałym zapachem na wiosenne ryby.Jego zapach ,pobudza do żerowania a w przypadku dość intensywnego "zapachu" wody na zbiorniku w Nowej Wsi ,może znacząco polepszyć wyniki połowu.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zbiorniku zaporowym w Nowej Wsi wspominałem niegdyś na łamach miesięcznika WŚ w jednym ze swoich katalogów łowisk. Ryby dominujące w akwenie to z całą pewnością leszcz, karp, amur, płoć, szczupak i okoń. Przynęty dokładnie takie, o których pisze Kolega Rapala. Dodam, że z przynęt spinningowych prawdziwym killerem są zielone gumy z dodatkiem brokatu, uklejokształtne woblery o drobnej akcji i blaszki z czerwonymi chwostami. Największe rezultaty odnosiłem łowiąc w maju, na wakacjach i wczesną jesienią. Odnośnie Mrowli to łowienie jest mało przyjemne ze względu na sterty śmieci i specyficzny kolor wody, ale za to bardzo efektowne.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać niektórym użytkownikom nawyki pozostają niezmiennie, ciekaw jestem swoją drogą czy doczekam się czasów kiedy każdy kolejny wpis pewnego użytkownika nie będzie sygnowany reklamą pewnego czasopisma:D:D:D

@LukaszZ, Boli? nie boli ale bawi zapewne jak ktoś w 80% swoich postów zaznacza swoją przynależność do tejże gazetki tak aby żadnemu użytkownikowi tego forum nie umknął fakt, że rozmawia z tak poważaną osobistością :D

Edytowane przez Mateusz91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.