Skocz do zawartości

Zbiornik Nowa Wieś


kleniarz

Rekomendowane odpowiedzi

@ryba7 tak jak już pisałem,zbiornik ten ma dla mnie już tylko znaczenie "historycze" i wspomnieniowe.Z tego co wiem od znajomych i z tego co pamiętam ,z lat kiedy często tam wędkowałem, to jazie ,czasami się trafiały jako przyłów ale rzadko.Jeżeli nastawiasz się na połów tej ryby to proponuję rzekę powyżej ujścia do zbiornika albo odcinek poniżej zapory ale tylko podczas "cofki" Wisłoka.Kolega ,który tam czasami zagląda (powyżej zbiornika),łowił je wczesną wiosną ale nie były to duże osobniki i trafiały się jako przyłów podczas łowienia płoci na przepływankę.Nasz okręg już dawno położył "lagę" na ten zbiornik ,nawet nie wiem czy był w ostatnich latach zarybiany.Resztę zrobiła ostatnia powódź.Piękne amury i karpie ,spławiające się porankami i wieczorami też już należy traktować jako wspomnienie.Kilku stałych "klientów" tego zbiornika w wieku mocno zaawansowanym ,łowiących "płotki dla kotka" oto obraz tego z czym możesz się spotkać odwiedzając to łowisko.Ten sam los czeka rzekę Mrowlę na której zbiornik został utworzony.Z dużych stad pięknych jazi,kleni i płoci pozostało już tylko wspomnienie w szczególności w górnej jej części czyli powyżej Nowej Wsi.Kilka razy w tygodniu przejeżdżam przez tą rzeczkę w Zaczerniu i mam na bieżąco wgląd odnośnie tego "co" teraz płynie jej korytem.To "coś" na pewno w niczym nie przypomina WODY a raczej brunatną płuczkę piaskową:mad:,której przejrzystość sięga może kilku centymetrów.Ryba to nie maszyna i jej skrzela też mają wytrzymałość.Każdy opis tej rzeki jako wody "rybnej" będzie dla mnie jedynie "naciąganiem" rzeczywistości z jaką się spotka każdy wędkarz ,który ją odwiedzi.Nie twierdzę ,że nic tam już nie pozostało z dawnej populacji ryb ale są to już pojedyncze egzemplarze,które należy raczej traktować jako ciekawostkę niż świadomie "wychodzoną" rybkę;).

Jeżeli chcesz spróbować swoich sił na tym zbiorniku to możesz spróbować,może i ja kiedyś wezmę bolonkę i skuszę się na kilka godzin wędkowania:).Coś tam ryb jeszcze zostało.Może w maju trafią się jakieś przyzwoite liny?Kto wie.Komfortu estetycznego tam pewnie nie znajdziesz ale ciszę i spokój pewnie tak:D.A gdyby rybka nie chciała "kumać" zawsze można przeskoczyć na Wisłok;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rapala spokój się skończył na tym zbiorniku:(, zaraz za Wisłokiem przecież drogę robią , do zapory od strony Wisłoka nie dojedziesz autem....... panowie rozgarnęli na drogę ziemi z regulacji Wisłoka. Byłem we wtorek na zbiorniku złapałem " 23-cm mamuśkę okonia";) i tyle :eek:..Ładne to tam łabędzie gniazdo mają i tyle :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Mogli by chociaż wyłowić i przerzucić ryby do Wisłoka:mad: Jutro podjadę zobaczyć co tam się dzieje.. Widziałem wczoraj jedynie tą rzeczkę co wpływa do tego zbiornika to była brązowa jak kawa:(

Edytowane przez ryba7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem właśnie zobaczyć co tam się dzieje i oto co zobaczyłem:mad::mad::mad: To jest może 1/50 śniętych ryb jakie widziałem głównie leszcze, płocie i okonie..

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ostatnie zdjęcie przedstawia rzeczywistość jaka nas czeka , może za kilka lat! Śmieci i śnięte ryby! Sprzedajmy Polskę Stanom Zjednoczonym to może nas wpuszczą do siebie . Zaczniemy od zera , ale ryb będziemy mieć pod dostatkiem !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem właśnie zobaczyć co tam się dzieje i oto co zobaczyłem:mad::mad::mad: To jest może 1/50 śniętych ryb jakie widziałem głównie leszcze, płocie i okonie..

dzieki za zdjecia.

Nie przypuszczalem ze tyle ryb padlo na tym zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nas wielu ,może dobrym pomysłem będzie "bombardowanie" emailami ,skrzynek pocztowych różnych urzędów w tym urzędu gminy w Trzebownisku (właściciel zbiornika),gazet,mediów z informacją i załączonymi zdjęciami o zaistniałej sytuacji.Może zamieszczenie info. na oficjalnym forum PZW zmusi dzierżawcę zbiornika do podjęcia odpowiednich działań i przedstawienia rzetelnych informacji na temat skutków podjętych kroków.Adresy emailowe znajdziemy w necie.Może ktoś wie ,które koło ma pod opieką ten zbiornik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie do dzieła.

NOWINY Redaktor Naczelny Stanisław Sowa: [email protected]

SUPER NOWOŚCI Krzysztof Kuchta: [email protected]

TVP RZESZÓW, Redakcja Programów Informacyjnych: [email protected]

Gazeta Wyborcza, dyżurny dziennikarz: [email protected]

Urząd Miasta Rzeszowa: Zakładka kontakt pod linkiem: Serwis informacyjny UM Rzeszów - Kontakt

Urząd Gminy Trzebownisko: [email protected]

Panowie, mógłby ktoś napisać tutaj merytoryczne pismo/zażalenie tak aby każdy z nas mógł uderzyć w powyższe linki i nagłośnić sprawę, wiadomo im więcej zażaleń tym większy oddźwięk!

Oficjalne stanowisko ze strony PSW również by się przydało na stronie głównej, bo jakby nie było to kolejny zbiornik idzie nam się j.....ć !!!

Edytowane przez Mateusz91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybkiego :

ZAWIADOMIENIE

My wędkarze zrzeszeni w Polskim Związku Wędkarskim oraz sympatycy Podkarpackiego Serwisu Wędkarskiego,informujemy wszystkich,którym leży na sercu czystość naszych wód,iż doszło do prawdopodobnego skażenia wody zbiornika zaporowego w Nowej Wsi.Spowodowało to w znacznym stopniu do częściowego wyginięcia fauny i flory żyjącej w tym zbiorniku.Od kilku dni,obserwujemy wiele śniętych ryb,których rozkład może doprowadzić do dalszego zatrucia środowiska.Jednocześnie prosimy ,wszystkie zainteresowane urzędy o wszczęcie postępowania sprawdzającego ,w celu ustalenia i ukarania winnych.

W tak ograniczony sposób,pragniemy złożyć protest przeciw praktykom zatruwania przyrody,która powinna służyć nam i następnym pokoleniom.

Załącznik:Zdjęcia śniętych ryb.

Sympatycy Podkarpackiego Serwisu Wędkarskiego

Jeżeli komuś się to przyda to kopiujcie i wysyłajcie.Myślę że @ryba7 zgodzi się na wykorzystanie jego zdjęć;).Ja zabieram się za to jutro.Oczywiście każdy kto wysyła indywidualnie, podpisuje się z imienia i nazwiska.

P.S.Sanepid http://wsse.rzeszow.pl/

Wydział Ochrony Środowiska http://bip.erzeszow.pl/wydzialyurzedumiasta/wydzial-ochrony-srodowiska-i-rolnictwa

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy z Rybą nad zbiornikiem, niestety czasu było mało bo Ryba musiał gonić do roboty i nie zdążyliśmy oblecieć całego zbiornika. Zdechłe ryby płyną również rzeką powyżej zbiornika.

Chciałem jeszcze obfocić ryby poniżej zzapory, wirujące we wstecznym nurcie w masakrycznie cuchnącej pianie, ale brakło czasu, jutro po pracy jak tam jeszcze będą to je pstryknę...

Dodaje nieprzepisowo trochę zdjęć poprzez link, ale mam nadzieje, że administracja z uwagi na sytuacje nie wywali linku.

Zbiornik Nowa Wies pictures by apioo - Photobucket

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez apioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.