Jump to content

Problem z łowieniem na rzece


arax22

Recommended Posts

Witajcie jestem początkującym wędkarzem nie mam zbyt dużego doświadczenia w łowieniu spinnigowym otóż łowiłem na jeziorach złapałem kilka małych szczupaków na wahadłówke, mieszkam obok pięknej rzeki san i tam właśnie chce spróbować coś złapać a dokładnie sandacza. Moim problemem jest to że łowiąc na rzece mam problem z wahadłówką chce obławiać środkową część rzeki ponieważ tam wyskakują z wody niekiedy duże ryby, ale ta wahadłówka szybko mi spływa z nurtem do brzegu próbowałem także z gumką ale nie wiem jak ściągać gumkę posiadam także kilkanaście woblerów ale boję się łowić nimi bo już kilka straciłem przez zaczepy. Może ktoś pomoże mi coś zastosować lub poradzić czy w miejscach gdzie woda jest głębsza i wolniej płynie też coż złapie z góry dziękuje.

Edited by rapala
Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o wahadłówkę to nie jest to najlepsza przynęta na sandacza, ale możesz próbować. Przynęta zawsze będzie spływać nieco z nurtem, rzucaj lekko na ukos pod prąd.

druga sprawa - głębokość pracy wahadłówki czy gumy możesz regulować przez wysokość na jakiej trzymasz szczytówkę wędziska, oraz szybkość kręcenia kołowrotkiem.

woblery musisz stosować takie, które nie są głęboko schodzące (czyli ster ustawiony bardziej "pionowo"), prowadź je też nieco wolniej, wtedy nie będziesz łapał zaczepów, choć bez stracenia kilku przynęt na pewno się nie nauczysz ;) ewentualnie zainwestuj w "uwalniasz" przynęt -koszt około 20 zł+7zł za sznurek w ogrodniczym ;) szybko się zwraca.

Edited by rapala
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy