Skocz do zawartości

Kołowrotek karpiowy


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedz.Jeśli chodzi o kołowrotek "s" to chyba zakupie dodatkowa sztukę na necie.

Bo w Karinie posiadają ale te nowsze modele "x" cena podobna bo po rabacie powiedzieli mi ze 620zl :) 20%

Ale skoro nie ma różnicy większej niż kolor ...

Na necie widziałam ostatnio "s" za 450zl ale nie pamiętam strony (poszukam napewno sie gdzieś znajdzie)

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica zapewne jest...Oznaczenia jakie podałaś określają "klasę" techniczną kołowrotka. To na pewno ilość łożysk,jak zauwżyłaś,ale również jakość materiałów jakie zostały użyte do wykonia poszczególnych części w tym przekładni.Najwyższe modele Daiwy mają oznaczenie Z,potem X a nastepnie S,podobnie jak klasy mercedesów.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę sie z Toba ale po rozmowie z przedstawicielem jak i z pracownikiem ze sklepu Karina poinformowali mnie ze nie ma roznicy w jakości tych kołowrotków :) Materiał ten sam wykonania jedynie dodano te łożyska .

"s" i tak sprawował sie idealnie wiec sądzę ze nie ma co szukać lepszych i dopłacać.

Jeśli jednak zostanę przy wyborze "s" za 600zl + wysyłka a w Karinie "x" za 630zl " to napewno wybiorę ten nowszy model.:)

Tak czy siak dzięki za info.

Co do samochodów wolę volkswagena :D (Ja wiem o co chodzilo o klase ale tak tylko dla ...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie o to chodzi abyśmy my jako klienci, mogli dokonać wyboru.Porównanie oznaczeń do klas mercederów było jedynie poglądowe:D ,zapytałaś o "literki" Daiwy to odpowiedziałem według swojej wiedzy. Tylko jak to często bywa ,pieniądze nie zawsze idą w parze z jakością.

p.s. Także wierzę w szmelcwageny:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobranoc mam małe pytanie-zagadkę:

Czym różni się kołowrotek spro freeliner LCS 565 od freelinera LCS 555??

565 ma taka samą ilość łożysk, przełożenie, te same mechanizmy i niczym nie różni się od modelu 555. Tylko że 565 jest droższy o jakieś 60-80 zł i Cięższy o 100g, kształt szpuli ten sam, jego pojemność szpuli to 0,35mm/320m a w modelu 555 0,30/450 po przeliczeniu na kalkulatorze pojemności szpuli kołowrotka wychodzi mi że jest różnica tylko 10m.

Więc dlaczego model 565 jest o 100 gram cięższy ??

Kto wie to bardzo proszę o odpowiedz

Pozdrawiam

A może zna ktoś sklep w którym miał bym okazje obejrzeć te dwa młynki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zastanawiam się ostatnio nad kupnem Shimano BB LC. Widzę że nowe egzemplarze chodzą po około 660 zł:(. Czy jest to dobry kołowrotek za takie pieniądze:confused:. Widzę że ma składaną korby na przycisk. To rozwiązanie akurat mi się nie podoba, bo z czasem wyrabia się ten przycisk i powstaje luz w tym punkcie. Jest ktoś na forum kto może się wypowiedzieć na temat tego młynka. Warto w niego inwestować? Może ma ktoś w ciekawej cenie do sprzedania?:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz Siemanko BBLC w promocji po 575zł po obecnym kursie euro, w sklepie pracuje Polak więc można zadzwonić i pogadać co i jak:

o Shimano Big Baitrunner LC LONG CAST - DAS ORIGINAL - DAS ECHTE UNIKAT - OFT KOPIERT UND NIE ERREICHT - BEI nf77 JETZT ZUM RELAUNCH-SENSATIONS-TARIF - nordfishing77 - Mega Online Angelshop - Neumayer Handelsges.m.b.H.

wysyłka 9 ojro

Edytowane przez Mateusz91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Widzę że ma składaną korby na przycisk. To rozwiązanie akurat mi się nie podoba, bo z czasem wyrabia się ten przycisk i powstaje luz w tym punkcie. ...

BBLC nie mają korbki składanej na przycisk.Jeżeli szukasz kołowrotków tylko do karpiowania albo z nastawieniem na sumy to "betoniarki" shimano są dobrym wyborem.

Tu masz w dobrej cenie 1szt.http://allegro.pl/shimano-big-baitrunner-lc-i3040012214.html

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na aukcji do którego podałeś link rapala wydaje mi się że jest jednak ten przycisk. Nie jestem pewien, bo go nie mam:cool:. Tylko zastanawiam się czy inwestować aż taką kasę. Będe łowił głównie karpie z marszu na kilku dniowych zasiadkach w odległości do 200 metrów maksymalnie. Waham się pomiędzy Shimano BBLC, a Shimano Baitrunner 8000 GTE lub 10000 XTE. Różnica w cenie jest duża, bo model 10000 XTE poszedł ostatnio za 380. Model 8000GTE z dwiema szpulami kupiłem za 280, a ten co podałeś czyli siedmio letni kosztuje 600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obawy,korba nie jest na zapadkę,mam cztery.Używam ich tylko do łowienia karpi,czasami sumów,głównie wywózka.Jedną z zalet tego typu kołowrotków jest min. łatwość i szybkość zwinięcia zestawu z dużej odległości...Używałem również 1000XTE,bardzo dobre i mocne kołowrotki a przede wszystkim uniwersalne.Żałuję teraz że je sprzedałem bo trudno je teraz kupić ale trafiły się aero GTE,więc je kupiłem.Jak masz dylemat a nie miałeś w ręce BBLC to podejdź do sklepu i zobacz je,ich wielkość jest dość duża w porównaniu z modelami aero czy XT.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Owszem mogę Ci powiedzieć o tych modelach bo sam posiadam Daiwa Crosscast X a kolega, z którym łowie karpie ma eSki. Są 4 różnice, pierwsza to hamulec. Przy X wystarczy delikatny ruch na szpuli i jest duża różnica w przy oporze wysuwania żyłki ze szpuli bo ma tzw hamulec QD. A eSki mają tradycyjnie jak każdy kołowrotek bez wolnego biegu. Druga różnica to kolor ;) Co do trzeciej różnicy to powiem że Daiwy X mają bardzo pojemną szpulę porównując do Daiwy S. Zresztą możesz sobie porównać w sklepie www.białaryba.pl Czwarta różnica to ilość łożysk Daiwy X posiadaja 5 a S 3. A reszta to takie same wykonanie. Jeśli twierdzisz ze wziąłbyś Daiwe S chętnie, to bierz bez oporu, gorąco Ci polecam. Bo znam osoby co jądą na tym kolowrotku 4 sezon i jest nie do zajechania.

Edytowane przez kriko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś na etapie kupna kołowrotków,podsyłam jeszcze jedną pozycję do przemyślenia.

KOŁOWROTKI - Penn Surfblaster 8000 - Penn

Na wiosnę zakupiłem dwie sztuki i póki co to same pozytywne wrażenia:)

Niedawno pojawił się również typowo karpiowy Penn

Bait Box - sprzęt wędkarski- Solar, JRC, Glup Carp - Kołowrotki - PENN - Kołowrotek Affinity LED 7000 Limited Black Edition - PENN

Kołowrotki zbierają pozytywne opinie,cenowo nie wygląda to najgorzej a marki reklamować nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mogę polecić SPRO Long Cast 460. Nie mają wolnego biegu ale bardzo fajne młynki, żyłka równo nawinięta, nie wpada pod szpulę. Żyłka się nie skręca. Jak za taką cenę naprawdę warto się zastanowić. SPRO ma także w ofercie kręciołki z wolnym biegiem ale już trochę droższe. Używam je z wędziskami Prologic C1 i mieszczą się w uchwycie spokojnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.