Skocz do zawartości

Wędki spinningowe


pigon

Rekomendowane odpowiedzi

Andrzej miał dobry kij z serii Kongera, wszystko zależy od ceny

Ja bym też dodał że dużo także zależy od rzeki na której będziesz łowił. Czy to będzie mały ciurek o 5m szerokości, średnia rzeczka z silnym uciągiem wody czy wielka nizinna rzeka z wodą prawie stojącą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje także odwiedzić sklep Marka Kosiorowskiego "To Tu" na "szczekach" - kolo rynku na pl. Wolności. Czasem w komisie trafiają się całkiem niezłe kije. Ja np kupiłem tam Kongera Tango WC 2,4 do 8gr za 80 zł z praktycznie idealnym stanie.

A przed zakupem dobrze by było pooglądać kilka interesujących Cie modeli - i wtedy poszukać czegoś np w internecie- z pewnością będzie taniej jak w sklepie.

A myslę że okazja do oglądania kiji kleniowych będzie 18.06 w Strzyżowie na zawodach kleniowych.

http://www.pzwklen.xt.pl/klenwisloka.htm

Gabryś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyś nie kupił sobie wędki o zbyt małym ciężarze wyrzutowym bo jak wiadomo rzeka to nie jeziorko i nurt wiele zmienia. Miałem Mikado do 13g i wróciłem do Diplomata 7-25g którego używam przy normalnym połowie szczupaków na jeziorkach bo Mikado nie wydalało przy obrotówkach większych niż 1 oraz innych wobkach niż malutkie smużaki. Taki cw sprawdza się idealnie. Można poprowadzić dobrze każdą przynętę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Robinson Diplomat 2,9m cw 7-25g

Nie za dużo? Jeśli ma to być kij tylko na klenio-jazie to bym się skłaniał do patyka 15- 18 gramowego. Może coś z Kongera? Np seria World Champion - są do wyboru kije 10, 14 i chyba 18 gram wyrzutu.

Ja wiosną tego roku nabyłem Word Champion Iri Lucky do 10 gr do malusich wobków i nie narzekam.

Obecnie w sklepach powinny być posezonowe obniżki , trzeba się więc pofatygować i pomacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja planuję zakup tego kijka do połowu kleni, jazi,pstrągów.

http://allegro.onet.pl/wedka-daiwa-exceler-ultralight-spin-2-40m-2-10g-i1370768117.html

Przemawia przede wszystkim szyba akcja szczytowa. Kij przekazujący w nasze dłonie pracę małych woblerków itp,(tego na tym samym poziomie nie daje nam żadna wklejanka)

Ale jeśli ktoś ma doświadczenie praktyczne z tym kijkiem może śmiało pisać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuję zakup tego kijka do połowu kleni, jazi,pstrągów.

http://allegro.onet.pl/wedka-daiwa-exceler-ultralight-spin-2-40m-2-10g-i1370768117.html

Przemawia przede wszystkim szyba akcja szczytowa. Kij przekazujący w nasze dłonie pracę małych woblerków itp,(tego na tym samym poziomie nie daje nam żadna wklejanka)

Ale jeśli ktoś ma doświadczenie praktyczne z tym kijkiem może śmiało pisać .

Z tym kijem nie mam doświadczenia, ale ten sezon łowiłem na kijek o długości 2,44m i często brakowało tych 25 centymetrów, więc mój następny kleniowo-jaziowy kijek musi mieć minimum 2,7m i górną granicę wyrzutu 12,14 lub max 18g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy! Jak to w końcu jest,czy wklejanka nadaje się do łowienia pstrągów, jazi, kleni małymi przynętami czy nie ?Pytam bo słyszałem różne opinie na ten temat. Jeśli ktoś z Was ma duże doświadczenie w tym temacie to proszę informację.:)Jestem właśnie przed zakupem wędki do połowu wyżej wymienionych gatunków ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejanka to raczej specjalistyczne wędzisko, do połowu okonia na paproszki i sandacza z opadu będzie się nadawać ;) Pstrągi i jazie to rybki waleczne, na wklejance mogą spadać, dlatego też szukaj wędziska o akcji fast , nawet med-fast.

Ale co wędkarz to inna opinia, są też tacy którzy będą polecać wklejkę nawet do połowu szczupaka. Ja nie jestem zwolennikiem takich wędek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są też tacy którzy będą polecać wklejkę nawet do połowu szczupaka. Ja nie jestem zwolennikiem takich wędek.

Na wklejankę głównie łowię sandacze, ale szczupaki też biorą z opadu na gumy i często z łódki tak je łowię. Używam wklejanki do 18g, lub 28g, na okonki mam wklejkę do 10g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wklejankę głównie łowię sandacze, ale szczupaki też biorą z opadu na gumy i często z łódki tak je łowię.

Zgadza się szczupak również ładnie bierze z opadu, tyle że wklejanka jako wędzisko typowo szczupakowe z pewnością nie będzie dobrym wyborem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.