Skocz do zawartości

Wędki spinningowe


pigon

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro masz kasę to również proponuję kupić nowy kijek bo szkoda zabawy, ewentualnie kiedyś go podreperujesz stary to jeszcze kilka groszy wpadnie. Mogę Ci zaproponować jeszcze jedno rozwiązanie, osobiście nie jestem "kolekcjonerem" sprzętu i nie zostawiam starego gdy kupuję nowy, poszukaj czy nie masz w sprzęcie jakiś niepotrzebnych rzeczy i wystaw na sprzedaż, ja przed każdym sezonem wystawiam na znanym serwisie all... sprzęt który mi zalega w szafie jakieś przynęty "mniej lubiane" i zawsze wpadnie kilka groszy na "niezbędną" zabawkę do arsenału...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... zawsze kwota którą masz jest za duża na to co możesz mieć i za mała na to co chcesz mieć...:) To chyba największy problem wędkarza....:) Ja już się do tego przyzwyczaiłem....:)

To jest odwieczny problem.

Tylko co wybrać. Nie znam się za bardzo na kijach. Szukam takiego pod te rzeki i rybki co wymieniłem w pierwszym poście

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukasz czegoś lekkiego i w miare taniego to obczaj kije mikado nihonto. Nie posiadam ale machałem w sklepie i całkiem całkiem. A jak lubisz kije o głębszej akcji, to jak zawsze polecam savage gear parabellum UL 0-7. Łowię nim głównie klenie, pstrągi i okonie czyli to pod co szukasz kija, mimo tego, że wydaje się delikatny, to 45cm pstrąg czy kleń to bajka i wyskakuje z wody od razu. Ale jak mowa o wobkach to 5cm max i to o niezbyt mocnej akcji, guma to już tak o, co kto lubi, nie podbijesz za bardzo ale na wleczonego za jaśkiem czy poskakać jakimiś jaskółkami za okoniem, można spokojnie.

Edytowane przez Kaskader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukasz czegoś lekkiego i w miare taniego to obczaj kije mikado nihonto. Nie posiadam ale machałem w sklepie i całkiem całkiem. A jak lubisz kije o głębszej akcji, to jak zawsze polecam savage gear parabellum UL 0-7. Łowię nim głównie klenie, pstrągi i okonie czyli to pod co szukasz kija, mimo tego, że wydaje się delikatny, to 45cm pstrąg czy kleń to bajka i wyskakuje z wody od razu. Ale jak mowa o wobkach to 5cm max i to o niezbyt mocnej akcji, guma to już tak o, co kto lubi, nie podbijesz za bardzo ale na wleczonego za jaśkiem czy poskakać jakimiś jaskółkami za okoniem, można spokojnie.

Sęk w tym, że głównie mnie wobki interesują takie właśnie do max 5 g i do max 6-7 cm dlugosci i to raczej nie pracujące zbyt głęboko, bo moje rzeczki to płytkie są.

I bądź tu człowieku madry i pisz wiersze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma jakieś propozycje?

Kwota to max 250 zl

Jeśli masz okazję pooglądać gdzieś w sklepie to zerknij na Cormoran Red Master Trout & Perch (2,05cm, 2-15g) http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/cormoran-red-master-spin-g5-a3-p580-k15378.html Sam taki posiadam tyle, że starszą wersję z dzieloną rękojeścią z pianki. Kijek spokojnie ogarnie przynęty, o których piszesz. Wystarczająco daleko (jak dla mnie) posyła lekkie wabiki - łowię na mocno zakrzaczonej rzeczce gdzie nie bardzo jest nawet miejsce do dalekiego rzutu i rzuty głównie wykonuję spod siebie. Kijek lekki, poradzi sobie z pstrągiem i niedużym szczupakiem, a tym bardziej z okoniem (choć na tego może być nieco ciut sztywny). Najlepiej wg. mnie pracuje w zestawieniu z żyłką choć gdybyś się nastawiał na szczupaczki to cienka plecionka też się nada. Chodzi o to, że mniejsze ryby od przynęt na cienkiej - 0,08mm - plecionce często mi się odbijają, lub szybko spadają. Ciekawie wygląda też Cormoran Red Master Ultra Light 2,10m 1-9g - warto by było pomacać toto w sklepie ;)

Powyższe kijki są relatywnie tanie. Z nieco droższych Cormoran Jaala 210 TX4 - gdzieś mi się rzuciła w oczy dobra opinia o tym kijku (od dobrego i skutecznego wędkarza ;) ) http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/cormoran-wedki-spinningowe-tx4-g5-a3-p580-k13757.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję ci opinię użytkownika tego kijka (tyle, że w długości 2,7m) z innego forum: "Witam.Polecam ten kij ale tylko na pstraga i okonia bo gnie sie jak muchówka:)..

Jaxon Variant Pro Texa Micro Spin 270 cm / 1-8 g"

Od siebie dodam, że to wklejanka, więc podejrzewam, że przy tym cw o woblerach 7cm możesz zapomnieć, no chyba, że prowadzone z prądem (choć i to wątpliwe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej wędki już nie ma w sklepie na Warszawskiej.

Kurcze szkoda,bo u mnie w miescie same robinsony i bazarowe kije.

oczywiscie nic zlego nie mam na mysli,tylko jak czlowiek wezmie to do reki i juz wie ,ze to nie to,ze czegos temu brakuje,a jak sie cos trafi w miare fajnego to cena jak z kosmosu,ech uroki malego miasteczka,za to rzeczki urokliwe i cudnej urody.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.