Skocz do zawartości

Wędki spinningowe


pigon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Panowie mam do was pytanie ,czy ktoś z was używał niżej wymienionych wędek ?

Interesuje mnie kij do 30g pod bolka/opcjonalnie pod szczupaka i sandacza .Długość minimum 270cm :)

Pochodziłem po sklepach i ogarnąłem kilka kijków ,widziałem fajne D.A.M ale grubość blanku przy uchwycie mnie przerażała .

Tak więc znalazłem takie kije :

Jaxon variant Pro Texa Spin 10-32g 270cm ma fajny wygląd ,ale nie wiem czy nie jest za sztywną pałą .

Savege gear MMP 10-30 274cm

Robinson Cortez spin expert 270cm 10-30 Tylko że on kosztuje 300zł ,ale kijek fajny :)

Przeczytałem jeszcze o Dragonie express i Jaxon XT pro limited edition new conept 270cm 10-30 .

Tych dwóch ostatnich nie miałem w rękach ,ale może jakieś opinie od was uzyskam :)

Zastanawiam się najbardzej nad Jaxonem variant ,ponieważ ma ładny wygląd i fajnie mi kołowrotek do niego pasuje :) Waga wędki to 195g i nie wiem czy to nie jest za dużo :) Cena to 170zł ,więc nie przekaracza mojego budżetu :)

Kasę jaką mogę przeznaczyć to 200zł :)

Proszę was o opinie ,jakieś porady tak żebym w przyszłym tyg kupił już kijka :)

Pisałeś tutaj że Robinson to fajny kijek tylko drogi więc po co pytasz o opinie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale też pisałem tutaj że mam go za

Robinsona za 250 zł :eek::)

Więc jeżeli pytam się o jego opinie i tylko opinia o tym kiju mnie interesuje to raczej nie trudno się domyślić że jestem w stanie dopłacić 50zł do kija :)

Z resztą nawet jak by kosztował dalej te 300zł to czy coś by sie komuś stało jak by napisał opinie na temat tego kija ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

proszę kolegów o podpowiedź jaki kij byście polecili

nie dłuższy niż 2,2 -2,4 do łowienia z brzegu do 40-60 gram wyrzutu w rozsądnej cenie np 250 -300 pln?

chociaż im tańsza tym lepiej.

mam zamiar iść do supermarketu wędkarskiego i pomacać kilka wędek, ale tam jest ich kilkadziesiąt a sprzedawcy czasami jak z przypadku oferują to za co mają większą prowizje , marże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mam pytanie dotyczące wędziska a dokładnie wklejanki firmy robinson

długość 2.7 wyrzut 3-14g

Wędka spinningowa Robinson Tritium Perch Jig (wklejanka) - sklep wędkarski, wędki, kołowrotki, odzież wędkarska, sprzęt - Na Ryby

cena niezbyt wygórowana ale chce na to łowić pstrągi do 40 i okonki

i czy to uciągnie woblerka 3-4 cm lub 10-12g koguciki błystki rozmiar 0-2

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na pstrąga zdecydowanie za słaba. Nie wiem gdzie będziesz łowił, ale np w Sanie w mocnym nurcie 4-5 cm woblerek stawia spory opór. Dodatkowo pstrąg 40cm już nieźle daje "popalić" a jak ci się trafi (tego ci i sobie życzę ;) taki ok 50cm to go nie przytrzymasz na takim kiju.

Ja mam kijek 2,7m i cw 10-25, używam woblerków od 3cm do 7 cm i uważam że jest w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kijek jak sie nazywa i w jakiej cenie stoi

Daiwa Exceler Jigger. Ja dałem za swoją 250 zł (nowa). Ktoś na forum oferował taką w dobrej cenia, tylko c.w. był mniejszy (chyba 5-18g).

Ale jest jedna najważniejsza zasada - to że mi ten kij pasuje, nie znaczy że tobie też będzie. Najlepiej iść do jakiegoś sklepu i wziąść do łapy kilka kijów i nimi pomachać i wybrać ten który najlepiej leży w dłoni.

Ja bardzo długo używałem Jaxona Eternum, kupionego coś za około 100 zł i byłem z niego bardzo zadowolony. Daiwa jest dużo lżejsza, i o to mi głównie chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja szukam czegoś do 100-110 zł sklep najbliższ to jeb.na drożyzna

szukam kija do kogutów 10 g i woblerków aby szczytówka była miękka

żebym mógł wycholować pstrąga 45cm dużego okonka szczupaka i może sandacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Witam

Na ostatniej mojej wyprawie złamalem mojego kija. Pękł tuż nad miejscem gdzie wkładam część szczytowa w dolną. Holowalem nieduzego pstrąga a tu nagle trrraaachch.No myślałem że szlak mnie trafi. Nie jest to jakiś super mega wypasiony badyla. To tylko konger trokker cw 12 g. I teraz moje pytania:jest sens to jakoś naprawiać, jeśli tak to gdzie i za ile i dlaczego tak dużo :).

Czy lepiej szukać czegoś nowego.

Na nowy badyla mam max 200 zł.

Długość jaka mnie interesuje to max 2,40.

Ciężar wyrzutu to max 10-12 g.

Lowie praktycznie na rzekach. To Wisloka i Jasiolka w promieniu 20-30 km w okolicach Jasła.

Przynęty to glownie woblery do max 7 cm. Czasem też jakaś gumę czy blachę założę.

Ryby ktore lowie to pstrag, klen, okoń rzadko szczupaczek, bo te gatunki głównie spotykam w tych rzekach.

I teraz doradźcie Pany co kupić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy ja dokupowałem górny element shimano, musiałem wysłać dolnik aby spasowali złączki. I tak smaruje co jakiś czas złącze pastą grafitową bo przy wielogodzinnym spinningowaniu element ten wypadał. Jeśli ta wędka nie kosztowała kupę kasy to radzę pomyśleć o nowym kijku.

Edytowane przez Sasanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wystawiony tutaj na forum nowiutki team konger po pieniądzach ;)

15 cm to nie tak dużo różnicy :P

http://www.fishing.org.pl/showthread.php?t=6604

Długość by jeszcze uszla, ale ten dolny cw trochę duży bo moje wobki rzadko przekraczają 4-5 g i nie wiem czy da radę rzucać żeby mi przynęta pod nogi nie spadała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.