Skocz do zawartości

Składki Okręgowe i Porozumienia


rapala

Rekomendowane odpowiedzi

Dzwoniłem, pytałem o konkretne rzeczki, strumyki.

Pan powiedział że najwidoczniej jakieś niedopatrzenie że nie ma ich wymienionych w informatorze lub że nie ma zapisu jak w latach ubiegłych czyli coś w stylu wszystkie dopływy Wisłoka nie niewymienione to wody górskie.

Nic w tym zakresie się nie zmieniło od lat ubiegłych.

 

Ale ciekawostka  -jednak na wszystkich wodach podczas spiningowania i muchowania jest obowiązek posiadania podbieraka i wypychacz :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to nie do końca jest tak jak piszecie. 

Można wędkować tylko i wyłącznie na wodach znajdujących się w wykazie i na tych, które oznaczone są jako dopływy danej wody, lub jeśli jest sformułowanie "wszystkie dopływy" na danym odcinku rzeki.

Wspomniana wyżej sytuacja może być jak koledzy sugerują formalnym niedopatrzeniem ze strony rzeszowskiego PZW.

Nie wszystkie odcinki rzek należą do PZW.

Dla przykładu:

Odcinek rzeki Wiar od granicy RP do ujścia do Sanu należy do okręgu PZW Przemyśl (wędkować można od granicy RP, do mostu przy ulicy Lwowskiej, dalszy odcinek jest obrębem chronionym). Jednakże odcinek tej samej rzeki od Rybotycz do miejscowości Sierakośce do granicy RP nie należy do PZW. Nie oznacza to tym samym, że wystarczy sama karta wędkarska do łowienia na tym odcinku. Formalnie każdorazowo powinno się występować do organu państwowego, któremu podlega dany odcinek wody o jednodniową zgodę, lub czasową zgodę na połów w danym okręgu rzeki.

Niestety tak to wygląda.

Edytowane przez Roooocky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roooocky, skąd takie informacje? Wiar od źródeł do granicy Państwa podlega pod Okręg Krosno.

 

Z wykazu wód górskich Krosna:

Wiar Od źródeł do granicy państwa wraz z dopływami oraz rzeką Wyrwa od źródeł do granicy państwa. Przynęty sztuczne. Zakaz spinningowania od 01.09. do 31.01.Pstrąg potokowy wymiar ochronny 30 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do kolegów pytanie. Na co dzień wędkuję w innym okręgu, a w Rzeszowie będę na święta u rodziny. Zabieram kijek żeby co nieco połowić na "starych śmieciach". Czytałem zasady wędkowania na wodach PZW Rzeszów. Czy dobrze rozumiem, że wedkowanie tylko z brzegu oznacza równocześnie zakaz brodzenia? Nie ma tego zapisanego wprost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zasady ogólne w okręgu Rzeszów są tak sformułowane, że nie wiadomo o co chodzi. Podobnie jak z podbierakiem - nawet w PZW nie są pewni czy na wszystkich wodach czy tylko na odcinkach nokill jest obowiązkowy :) Jeśli chodzi o Twoje pytanie o zakaz brodzenia - to w wykazie wód jest zaznaczone przy konkretnych zbiornikach np. przy stawach Rzemień jest zaznaczone "zakaz brodzenia", więc wydaje mi się, że zakaz brodzenia dotyczy tylko tych zbiorników przy których w opisie jest to zaznaczone, ale mogę się mylić...

 

Przy okazji, zrobiłem rozeznanie bo się pogubiłem jeśli chodzi o porozumienie z okręgiem Zamość, w którym to mamy udostępniony odcinek Tanwi: Ulanów - most w miejscowości Króle. Po telefonie do PZW okazało się, że chodzi o miejscowość Stare Króle i most na drodze 835 - taki szczegół, gdyby się ktoś wybierał i szukał miejscowości Króle :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Panowie, jak opłaciłem Rzeszów i łowię na wysokości ujścia Wisłoki to mogę łowić od strony Połańca ? Czy jest gdzieś zapis że nie można, czy mam rozumieć że mogę łowić po obu stronach Wisły od ujścia Wisłoki do ujścia Sanu? A drugie pytanie. Jaki okręg opłacić jeśli chce łowić od ujścia Brnia do ujścia Sanu od naszej strony czyli Mielca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisła od ujścia Wisłoki w dół to woda okręgu PZW Tarnobrzeg, mamy porozumienie, możesz łowić po obydwu stronach Wisły.

A Wisła  w górę od Wisłoki to woda Tarnowa zarówno po naszej jak i po stronie od Połańca, i tu musisz mieć dopłatę na Tarnów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podzwoń, dopytaj. Zależy gdzie jedziesz, skąd i o której, bo możesz nawet w tygodniu opłacić w Boguchwale.

Krzysiek Sokołowski sprzedaje w Sanoku pozwolenia całodobowo, chyba też składki okręgowe.

 

Punkty sprzedaży pozwoleń:

 

Sklepy wędkarskie w Sanoku: Chytła Piotr - 604-782-927, Adam Skrechota - 607-801-238, Jakub Dobek 518-551-044, Sokołowski Krzysztof 692-066-259 - całodobowo

Pan Zwierzchowski Aleksander w Solinie 603-944-707

Jacek Golonka w Wołkowyji 607-741-847

Iwona Mikołajczak - kiosk Ruch w Polańczyku obok poczty ul. Zdrojowa - 506-553-428

Sklep CARO (punkt przy Czarnej Zatoce za Polańczykiem - sklep wędkarski w stronę Wołkowyji) tel 692-066-259

Sklep Przemysłowy Lesko Klaczak Jan 603-658-777

Wacław Longawa - domki letniskowe Olchowiec 500-625-024, 508-250-445

Aurzadniczek Stanisława - Lutowiska 513-742-606

Grela Edward - Ustjanowa - 663-111-900

Potoczny Paweł - Nozdrzec -604-732-474

Kinal Paweł - Lesko 722-362-312

Bronisław Mikołajczak - Polańczyk 609-252-282

Caban Adam - Okręg PZW Krosno

Dariusz Szponar - Zagroda Żbyr - Werlas 32 - 509-267-755

Pociask Danuta - Boguchwała, ul. Kopernika 3, poniedziałek - piątek 9-18, sobota 9-14 - tel. 691-033-252

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zgodnie z RAPR chyba nic się nie zmieniło

 

3.11. Ryby przeznaczone na przynętę mogą być wprowadzone wyłącznie do wód, z których zostały pozyskane – z wyłączeniem gatunków wymienionych w pkt 3.7. Ryby przeznaczone  na  przynętę,  w  stanie żywym  można  przechowywać  w  pojemniku zapewniającym ich dobrostan lub w siatce jak w pkt 3.5.

 

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/3/wiadomosci/39226/pliki/rapr_2016_tekst_jednolity_po_zmianach_uchwala_204_zg_pzw_26082017.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich czy opłaca się jeszcze płacić za kartę wędkarską? Chciałbym wrócić do wędkarstwa po kilkuletniej przerwie. Łowiłbym tylko na Wisłoku czy warto? Każdy narzeka że ryby nie ma a łowiska komercyjne dla mnie nie mają sensu chociażby dlatego że interesuje mnie tylko spławik,martwa rybka i żywiec.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest gorzej. Chociaż nie łowię na Wisłoku, to po zbiornikach i Wisłoce widzę że jest gorzej. Ostatnie 3 wypady na spinning za szczupakiem i brak kontaktu z zębatym gdzie kiedyś jak jeszcze zaczynałem łowienie to było nie do pomyślenia. Jedyne czego nie brakuje to karpie. Ot taka chora polityka PZW Rzeszów :) Za niedługo otworzę sedes za potrzebą i tez zobaczę karpia :D  zdrówkaa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.