Skocz do zawartości

Składki Okręgowe i Porozumienia


rapala

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś w moim byłym kole ludzie zaczęli się buntować na taką ,,dobrowolną opłatę", która była wbijana wszystkim bez wyjątku i w związku z tym została przegłosowana na zebraniu walnym. Dodam, że ta forma dofinansowania koła została jednogłośnie zatwierdzona w wysokości 15 zł przez zgromadzonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MilanND pamietam to ;) 
Ogólnie to PZW Tarnobrzeg w tym/starym roku tak późno podał informacje odnośnie składek jak i porozumień, bo w przeszłości podawali już do 10 grudnia. W/w @seba77 pisał co rzeszowskim okręgu, mogę polemizowac w tej sprawie. Tam nie ma takiego wyboru łowisk jak w okregu tarnobrzeskim, łowiska lepsze bo regulaminy jak i zasady no kill ale wybór łowisk niestety dużo mniejszy + ogromna presja na lipiu co w tym sezonie może być jeszcze większa jak była, gdy łowisko stało się "NO KILLowcem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kriko O.TBG nigdy się nie spieszył z porozumieniami. wszyscy mieli pozamykane przed nowym rokiem tylko TBG wiecznie narzekał na innych. Ludzie się wnerwiali, bo nie wiedzieli za co płacą. Co do wód Tbg to prawda jest potencjał ale sam karp i japoniec to trochę mało jak na możliwości przerobowe członków okręgu. Niestety ale tak będzie dopóki w PZW będzie liczył się członek każdy jeden, a nie jakość tychże członków.  Dziwna sytuacja, że od roku na zbiornikach wymiar sandacza i szczupca to 60 cm a i tak w tym sezonie ciężko będzie o ryby 50+. Poprostu te szczupaczki wpuszczane co roku nie rosną i ,,z każdym dniem biorą gorzej ". Wędkarze jadą po staremu i udają, że nic się nie zmieniło. Niestety, można wiele narzekać na okręg, bo jeszcze wiele jest do poprawy (moim zdaniem) ale bez chęci samych wędkarzy i przestrzegania zasad zawartych w RAPR nie wiele się zmieni.

Edytowane przez MilanND
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pisałem do swojego okręgu (tarnowski) w sprawie porozumienia z okręgiem rzeszowskim, które kiedyś obowiązywało  i dlaczego nie wynegocjowano takowego. Odpowiedź jest taka, że rozmawiano ale okręg rzeszowski nie chce porozumienia z okręgiem tarnowskim.  Trochę szkoda bo jestem emocjonalnie związany z wodami okręgu rzeszowskiego bo na nich w młodości dużo wędkowałem. Ja po rezygnacji okręgu rzeszowskiego z porozumienia z tarnowskim wkupywałem pełną opłatę na rzeszowski i łowiłem na wodach sąsiadujących z okręgiem tarnowskim (Wisłoka i dopływy) ale nie były to częste wizyty. Poza tym wszystkie ryby wracały z powrotem do wody. W tym roku raczej już tego nie zrobię bo nie będę płacił za kilka wizyt nad wodą w okręgu rzeszowskim. A w sprawie ochrony ryb nic zarząd okręgu rzeszowskiego  nie robi (przykład zalewu na potoku Chotowskim i nie tylko).

Myślę, że i wody okręgu tarnowskiego są atrakcyjne dla wędkarzy z okręgu rzeszowskiego (okręg tarnowski był chętny do porozumienia) - Dunajec, Raba, Biała, Wisła , stawy po-żwirowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak nie ma, a to co jest?

 

"

porozumienia na rok 2019 r. !!!

 

Polski Związek Wędkarski Okręg w Rzeszowie informuje, że na rok 2019 zostało zawarte porozumienie pomiędzy Okręgiem PZW w Rzeszowie, a Okręgiem PZW w Krosnie."

Edytowane przez adamus78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dalej PZW...

18 godzin temu, geogps napisał:

A w sprawie ochrony ryb nic zarząd okręgu rzeszowskiego  nie robi

ZO PZW ( i tu proszę sobie wpisać dowolny okręg) nie chroni ryb i nigdy ich chronić nie będzie! W Zarządzie Rzeszów jest 16 członków i maja podzielone funkcje (sport, młodzież, itd) NIE MA TAM funkcji strażnika rybackiego-wędkarskiego. Zresztą,  jak by nawet była, to ilu strażników by było z tych 16?  Nawet żeby wszyscy to co upilnują? Ilu strażników jest w PSR? Sam nie wiem, ale chyba mnij jak 20. Ile zbiorników - rzek do sprawdzenia? A mamy, puki co 40 godzinny tydzień pracy. PZW to my! Jak sobie sami wód nie przypilnujemy i o nie nie zadbamy to... Jest przednówek, idą zebrania kołowe, masowo wstępujcie w szeregi SSR. Nie karze wam chronić wszystkich wód, tylko te co Wasze koło się nim opiekuje. Tak, tak, nie wiem jak w innych okregach ale w rzeszowskim każde koło ma przydzielona wodę do opieki. Ciekawe ilu o tym wie? A jak wie, to czy jeździ na kontrole? Oczywiście, zaraz mi tu napiszecie - płacę to wymagam. Tylko do kontroli są uprawnione PSR i tylko oni za to biorą pieniądze. SSR-nic(i nie wiem jak jeszcze długo będzie). Policja bierze L4 a do stłuczki jedzie 30 mni.

 

Tak jak pisałem wcześniej "Jak nie PZW to co?" Dwóch-trzech mia jakieś sensowne wizje i TYLE!. Ale dalej oparte na strukturach PZW-zbliżonych. A czy to się będzie nazywać PZW, DWP, MO, nie ma najmniejszego znaczenia.

Tak, tak, rozwalmy PZW i wtedy zobaczymy ile porozumień będzie. Rzeki podzielone na odcinki,  każdy staw-jezioro osobny gospodarz.

Kupcie sobie dom bliźniak  i dzielny go z przypadkowym sąsiadem i bez ogrodzenia. Tyle ile On Ci pójdzie na ustępstwa, to może i Ty go na swoje podwórko wpuścisz. A przy najmniejszej "spince" już budujesz ogrodzenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grubylolus napisał:

Koledzy czyli w tym roku nie mamy już dostępu do wisly ?

Na to wygląda, że nie.

 

25 minut temu, kubus napisał:

I dalej PZW...

ZO PZW ( i tu proszę sobie wpisać dowolny okręg) nie chroni ryb i nigdy ich chronić nie będzie! W Zarządzie Rzeszów jest 16 członków i maja podzielone funkcje (sport, młodzież, itd) NIE MA TAM funkcji strażnika rybackiego-wędkarskiego. Zresztą,  jak by nawet była, to ilu strażników by było z tych 16?  Nawet żeby wszyscy to co upilnują? Ilu strażników jest w PSR? Sam nie wiem, ale chyba mnij jak 20. Ile zbiorników - rzek do sprawdzenia? A mamy, puki co 40 godzinny tydzień pracy. PZW to my! Jak sobie sami wód nie przypilnujemy i o nie nie zadbamy to... Jest przednówek, idą zebrania kołowe, masowo wstępujcie w szeregi SSR. Nie karze wam chronić wszystkich wód, tylko te co Wasze koło się nim opiekuje. Tak, tak, nie wiem jak w innych okręgach ale w rzeszowskim każde koło ma przydzielona wodę do opieki. Ciekawe ilu o tym wie? A jak wie, to czy jeździ na kontrole? Oczywiście, zaraz mi tu napiszecie - płacę to wymagam. Tylko do kontroli są uprawnione PSR i tylko oni za to biorą pieniądze. SSR-nic(i nie wiem jak jeszcze długo będzie). Policja bierze L4 a do stłuczki jedzie 30 mni.

 

Tak jak pisałem wcześniej "Jak nie PZW to co?" Dwóch-trzech mia jakieś sensowne wizje i TYLE!. Ale dalej oparte na strukturach PZW-zbliżonych. A czy to się będzie nazywać PZW, DWP, MO, nie ma najmniejszego znaczenia.

Tak, tak, rozwalmy PZW i wtedy zobaczymy ile porozumień będzie. Rzeki podzielone na odcinki,  każdy staw-jezioro osobny gospodarz.

Kupcie sobie dom bliźniak  i dzielny go z przypadkowym sąsiadem i bez ogrodzenia. Tyle ile On Ci pójdzie na ustępstwa, to może i Ty go na swoje podwórko wpuścisz. A przy najmniejszej "spince" już budujesz ogrodzenie.

 

     W ZO jest co najmniej 2 komendantów powiatowych SSR i jeden człowiek co w swoim kole dowodzi SSR i tu mogą wspierać działania Okręgu PZW Rzeszów na rzecz SSR (zresztą to wsparcie z ZO Okręgu jest). Strażników PSR jest na teren byłego woj. rzeszowskiego 5-6 do pracy w terenie i za taki stan rzeczy nie odpowiada PZW tylko właściwe organy państwowe.

Niestety nie każde koło w Okręgu PZW Rzeszów gospodarzy jakąś wodę, niektóre chyba nawet nie mają na to ochoty bo są zbiorniki bez gospodarza.

SSR ma prawo kontrolować tylko zakres uprawnień nie taki jak PSR ( i dobrze, bo niektórym odbija jak ma blaszkę), pieniądze na pokrycie delegacji zwraca Okręg tylko taki wyjazd na kontrolę trzeba zgłosić Komendantowi Powiatowemu SSR ( bo zdarzali się misie co fikcyjne delegacje wystawiali), jest też kasa na wyposażenie bo każdy Komendant Powiatowy ma możliwość pozyskania pewnych kwot z Okręgu na zakup wyposażenia ( jak obrotny to jeszcze pozyska środki z projektów Unijnych - są w Polsce grupy SSR naprawdę super wyposażone), tu tylko potrzeba chęci, czasu i konsekwencji w działaniu. PZW to nie są jacyś Oni tylko MY, każdy wędkarz płacący składki ma na to wpływ co się dzieje w tej organizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie może być tak, że jest oplata na zagospodarowanie wód dla całego kraju np. 600 zł a jak ktoś chce tylko w okręgu to niech płaci np. mniej.

Ja chętnie bym z tego skorzystał bo nie muszę się martwić, żeby wykupić jednodniówki czy inne okresowe, które zresztą uważam, że są za wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2019 o 12:14, MilanND napisał:

@kriko O.TBG nigdy się nie spieszył z porozumieniami. wszyscy mieli pozamykane przed nowym rokiem tylko TBG wiecznie narzekał na innych. Ludzie się wnerwiali, bo nie wiedzieli za co płacą. Co do wód Tbg to prawda jest potencjał ale sam karp i japoniec to trochę mało jak na możliwości przerobowe członków okręgu. Niestety ale tak będzie dopóki w PZW będzie liczył się członek każdy jeden, a nie jakość tychże członków.  Dziwna sytuacja, że od roku na zbiornikach wymiar sandacza i szczupca to 60 cm a i tak w tym sezonie ciężko będzie o ryby 50+. Poprostu te szczupaczki wpuszczane co roku nie rosną i ,,z każdym dniem biorą gorzej ". Wędkarze jadą po staremu i udają, że nic się nie zmieniło. Niestety, można wiele narzekać na okręg, bo jeszcze wiele jest do poprawy (moim zdaniem) ale bez chęci samych wędkarzy i przestrzegania zasad zawartych w RAPR nie wiele się zmieni.

Otóż to Milan w przypadku tego tych "wędkarzy" co łapią po staremu nie zważając się na nowe przepisy i regulaminy dotyczące ilości sztuk i dolno/górnych wymiarów.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.