Skocz do zawartości

Składki Okręgowe i Porozumienia


rapala

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, rafaello napisał:

 Kiedyś działałem w kole i byłem w komisji rewizyjnej, Panowie dbający o obiekt opisali rozliczenie w taki sposób KOSA I PALIWO DO KOSY i nie była to podkaszarka tylko zwykła kosa,co było paliwem ?

A co było napisane na fakturze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, VeJeK napisał:

Panowie pytanie, czy płacąc okręg Rzeszów czyli normalnie jak co roku, mamy jakieś porozumienia z Tarnobrzegiem, czy jest możliwość łowienia gdzieś na Wiśle?

Okręg  Rzeszowski chciał utrzymać porozumienie w takiej formie jak w 2018 ale Tarnobrzeg zażądał dodatkowych wód, dać palec to cała rękę chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarnobrzeg potrafi liczyć. Bo to Tarnobrzeg ma atrakcyjniejsze wody niż Rzeszów. Więcej wędkarzy z Rzeszowa chce łowić na wodach Tarnobrzega, niż na odwrót. Nie ma co się dziwić, że Tarnobrzeg chciał coś wiecej, za wpuszczenie szarańczy na swoje wody. Rzeszów ze swoimi wodami stoi na straconej pozycji przy podpisywaniu porozumień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mike napisał:

A co było napisane na fakturze? 

To było 23 lata temu na fakturze było kosa i paliwo.Remontowaliśmy obiekt i każdy załatwiał materiał na ławki ,domek, remont ogrodzenia,z różnych źródeł  i żeby potem wyciągnąć kasę z okręgu  podstawiało się różne rachunki.Panowie którzy byli odpowiedzialni za koszenie tak właśnie opisali fakturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Siksa napisał:

Tarnobrzeg potrafi liczyć. Bo to Tarnobrzeg ma atrakcyjniejsze wody niż Rzeszów. Więcej wędkarzy z Rzeszowa chce łowić na wodach Tarnobrzega, niż na odwrót. Nie ma co się dziwić, że Tarnobrzeg chciał coś wiecej, za wpuszczenie szarańczy na swoje wody. Rzeszów ze swoimi wodami stoi na straconej pozycji przy podpisywaniu porozumień.

Rzeszów ma najgorsze wody w całej Polsce co tu dużo ukrywać ... z reszta się zgadzam w 100% 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Siksa napisał:

Tarnobrzeg potrafi liczyć. Bo to Tarnobrzeg ma atrakcyjniejsze wody niż Rzeszów. Więcej wędkarzy z Rzeszowa chce łowić na wodach Tarnobrzega, niż na odwrót. Nie ma co się dziwić, że Tarnobrzeg chciał coś wiecej, za wpuszczenie szarańczy na swoje wody. Rzeszów ze swoimi wodami stoi na straconej pozycji przy podpisywaniu porozumień.

 

Kurde to dlaczego Rzeszów nie chce porozumienia z Tarnowem. Wisła od ujścia Raby do ujścia Wisłoki, Dunajec, Raba i inne. Pisałem o tym wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, geogps napisał:

 

Kurde to dlaczego Rzeszów nie chce porozumienia z Tarnowem. Wisła od ujścia Raby do ujścia Wisłoki, Dunajec, Raba i inne. Pisałem o tym wcześniej

Mam nie oficjalne info że prezes olał to porozumienie dlaczego nie mam pojęcia .....a takie porozumienie to bajka Wisła i Dunajec ? w moim Leonie by się opony paliły od samej wiosny ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, geogps napisał:

 

Kurde to dlaczego Rzeszów nie chce porozumienia z Tarnowem. Wisła od ujścia Raby do ujścia Wisłoki, Dunajec, Raba i inne. Pisałem o tym wcześniej

Bo prezes boi się, że ludzie zaczną opłacać składki członkowskie w Tarnowie, a korzystać z wód Rzeszowa na mocy porozumienia. Zapewne Tarnów ma porozumienia z innymi Okręgami, co pogorszyłoby tylko sytuację Rzeszowa. W Rzeszowie została zlikwidowana opłata dodatkowa na zbiorniki, bo ludzie ich nie opłacali. Teraz ta opłata jest połączona i wszyscy płacą. Kilka lat temu Okręg Rzeszów wypowiedział wszystkie porozumienia, bo ludzie płacili w Tarnobrzegu. A płacili ponieważ wychodziło taniej i lepiej. Wy dalej się łudzicie, że Okręgowi Rzeszów zależy na wygodzie wędkarzy? Zależy im na waszych opłatach członkowskich. Stąd nie ma porozumień, bo Rzeszów nie jest w stanie zaproponować atrakcyjnych wód, a równocześnie boi się odpływu wędkarzy do innych Okręgów.

Edytowane przez Siksa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, rafaello napisał:

To było 23 lata temu

Panowie - koledzy przeczytajcie i zastanówcie się! Kolega @rafaello pamięta jak tam gdzieś w Kole PZW  23 lata temu nawywijali z fakturą. Zrezygnował i pewno więcej w tamta stronę nie patrzy.   Nie wiem dokładnie jaka jest różnica w opłatach Rzeszów a Tarnobrzeg, ale, z tego co tu czytam, wnioskuję, że Tarnobrzeg ma więcej i za mniej do zaoferowania niż Rzeszów. A Rzeszów to dno i  tym podobne. Dla różnicy paru zł. już jesteście w stanie zapomnieć co jeszcze parę lat temu tutaj pisaliście na temat Okręgu Tarnobrzeg za dewastację Wilczej Woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to chodziło o 90zl. Co roku na forum są żale, że składka znowu poszła o ok 10zl w górę. Także śmiało można założyć, że te 90zl to gra warta świeczki. W sąsiednim wątku jest nawet chwalone, że Tarnobrzeg pilnuje Szymanowic.  A Szymanowice zapewne nigdy nie wrócą do rybnosci sprzed 10 lat, gdzie łowiono hurtowo szczupaki powyżej metra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie drogie paliwo to wiele by osób opłacało inny okręg.Jeśli ktoś robi bardzo dużo kilometrów na ryby to rocznie wyjdzie nie zła sumka.

Składka nie jest droga w porównaniu z innymi hobby.Inna sprawa zakupoholizm w tym temacie..

Większym problemem jest koszt paliwa w Polsce niż opłacenie 3stówek na cały rok.

Z mojej strony największym problemem jest mała liczba kontroli a wiadome co za tym idzie....Zawsze każdemu coś nie będzie pasowało i niestety trzeba z czegoś rezygnować.

Życie to jeden wielki kompromis;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się w Tarnowie składka pełna wynosi 420 zł ale zawiera wszystkie opłaty:  http://www.pzwtarnow.pl/index.php/oplaty

Jak się chce na same rzeki i niektóre zbiorniki po-żwirowe to wynosi 130 zł - więc tak drogo nie jest, zwłaszcza, że jest porozumienie w ramach opłat z Krakowem na odcinek Wisły od stopnia Dąbie do Ujścia Raby a jak się chce do można dopłacić Tarnobrzegowi 40 zł żeby mieć i ich odcinek Wisły z kanałem w Połańcu czyli 170 zł.

Porozumienia w Tarnowie: http://www.pzwtarnow.pl/index.php/okreg/dzialalnosc-organizacyjna/211-porozumienia-z-okregami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2019 o 17:36, geogps napisał:

Dlaczego nie może być tak, że jest oplata na zagospodarowanie wód dla całego kraju np. 600 zł a jak ktoś chce tylko w okręgu to niech płaci np. mniej.

W najnowszym numerze WW (1/2019) jest obszerny wywiad z prezesem Teodorem Rudnikiem, zacytuję fragment, w którym odpowiada na Twoje pytanie:

 

"Takiej możliwości nie ma i trzeba sobie z tego zdać sprawę. Gdy okręg podpisuje umowę dzierżawy danego obwodu, ma określone koszty związane z jego użytkowaniem. Nie sposób podzielić składki krajowej tak, by ten podział był sprawiedliwy. Wprowadzenie poniekąd na siłę i pod publiczkę takiej składki załamałoby funkcjonowanie całego Związku".

 

Co do porozumień Rzeszowa rzeczywiście biednie to wygląda w porównaniu do Lublina, Zamościa czy Kielc, ale często decyzje pojawiały się z opóźnieniem więc może jeszcze jakaś szansa jest, że się dogadają? Ok, pewnie nie ma :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2019 o 23:26, Siksa napisał:

Z tego co mi wiadomo to chodziło o 90zl.

Czy aby na pewno?

Wszystkie wody, ( nie ma wód dodatkowo płatnych), okręgu RZ kosztują 290 zł. Z tego co piszesz TGB 200zł ale mam wątpliwości, bo na terenie okręgu TGB są jeszcze wody dodatkowo płatne(nie mam na myśli wód prywatnych tylko PZW). A więc mam pytanie, jaki koszt wędkowania jest na terenie TGB na wszystkich wodachPZW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z tabelą opłat dla Rzeszowa na: http://www.pzw.org.pl/rzeszow/cms/19293/wysokosc_skladek_wedkarskich_na_2019_rok    składka na ochronę i zagospodarowanie wód niepełna (bez trolingu) wynosi 200 zł,  90zł jest to składka członkowska, którą wszyscy płacimy taką samą. Wtedy będzie 290 zł.  Z trolingiem jest to 365 zł plus składka członkowska 90 zł.

Tak więc widać jak została przygotowana powyższa mapa :( 

 

Dla Tarnobrzegu składki są tutaj : http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/51/wiadomosci/181405/pliki/skladki_czlonkowskie_okregowe__2019_r.pdf

I pełna wynosi 220zł. Ale jak się chce to można zapłacić tylko tylko wody nizinne i górskie bez wydzielonych w wyskości 110zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, kubus napisał:

Czy aby na pewno?

Wszystkie wody, ( nie ma wód dodatkowo płatnych), okręgu RZ kosztują 290 zł. Z tego co piszesz TGB 200zł ale mam wątpliwości, bo na terenie okręgu TGB są jeszcze wody dodatkowo płatne(nie mam na myśli wód prywatnych tylko PZW). A więc mam pytanie, jaki koszt wędkowania jest na terenie TGB na wszystkich wodachPZW?

To było kilka lat temu. Było o tym głośno nawet na forum, bo Rzeszów nagle wypowiedział porozumienia, a wędkarze mieli już wykupione składki pod swoje preferencje. Nie mam pojęcia jaki jest teraz koszt wędkowania w Tarnobrzegu, nigdy nie opłacałem tego Okręgu i nigdy mi to do głowy nie przyszło. Nawet Pani w Okręgu mówiła, że wędkarze wolą opłacić składkę członkowską w Tarnobrzegu. Mianowicie płacąc składkę członkowską w Tarnobrzegu, dopłacało się 90zł i miało się w ramach porozumienia wszystkie wody płynące Okręgu Rzeszów.  W Rzeszowie trzeba było zapłacić ok dwa razy więcej. W Rzeszowie mamy zbiorniki jakie mamy, więc np: spinningiści woleli płacić w Tarnobrzegu. Nie ma tu znaczenia ilość udostępnianych wód w ramach jakiejś opłaty, a to jakie konkretnie wody nas interesują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.