Skocz do zawartości

Składki Okręgowe i Porozumienia


rapala

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, ORINOKO napisał:

Masz rację. Rzeszów podniósł składkę o 50 zł, a ZG PZW swoje 50 zł czyli razem 100 zł w górę. Teraz się zastanawiam czy opłacać. Mam w okolicach dużo wody "nie PZW" więc nie będę narzekał, a jak nawet pojadę na PZW to i tak nie uświadczę kontroli ?

 

A żebyś się nie zdziwił jak zaczną trzepać od nowego roku :) Mi dziś pewien kolo mówił że chodzą w moich okolicach zdziwiłem się widocznie ja mam do nich farta że ich jeszcze nie spotkałem.

Edytowane przez TOmaSZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2022 o 17:50, ORINOKO napisał:

Masz rację. Rzeszów podniósł składkę o 50 zł, a ZG PZW swoje 50 zł czyli razem 100 zł w górę. Teraz się zastanawiam czy opłacać. Mam w okolicach dużo wody "nie PZW" więc nie będę narzekał, a jak nawet pojadę na PZW to i tak nie uświadczę kontroli ?

 

ja zrobię tak samo! nie opłacam bo to nie ma sensu... zobaczymy jak długo pociągną bez kasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wyczytałem na wodach Polskich,że od 2023 obwód Rzeszów prawdopodobnie będzie sie w nich znajdował.

Czyli rozumiem że będzie możliwość połowu na naszej Wisłoce okolice Dębicy i Wisłok od Strzyżowa do Rzeszowa na podstawie zezwolenia wód polskich?

Dodam zrzut, które odcinki mnie interesują, ale jest tego wyszczególnione dużo więcej.

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, damian 86 napisał:

Panowie, wyczytałem na wodach Polskich,że od 2023 obwód Rzeszów prawdopodobnie będzie sie w nich znajdował.

Czyli rozumiem że będzie możliwość połowu na naszej Wisłoce okolice Dębicy i Wisłok od Strzyżowa do Rzeszowa na podstawie zezwolenia wód polskich?

Dodam zrzut, które odcinki mnie interesują, ale jest tego wyszczególnione dużo więcej.

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Czyli mam alternatywę na łowienie w Rzeszowie z pozwoleniem WP, a nie PZW. W końcu musiało to nastąpić 😀. Tylko jaka będzie opłata 🤔. Mam nadzieję, że mniej niż 470 zł w PZW. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, ORINOKO napisał:

Jest plan na przejęcie między innymi wód w okręgu Rzeszów. 

Plany to mają na przejęcie wszystkich wód xd masz jakieś źródło legit? Wątpię w to sam byłem świadkiem jak na wiosne koło w Łct zarybiało Wisłok węgorzem nagrywali zdjęcia robili. Gdyby mieli stracić rzeki to by nie zarybiali wiadome. Chyba że nie wiedzą że stracą :D

Edytowane przez TOmaSZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dywagujcie bo jak na razie umowy dzierżawy są podpisane do 2026 i 2027. 

 

https://rzeszow.wody.gov.pl/attachments/article/509/Ujednolicony_wykaz_obwodów_rybackich_2021.pdf

 

Wody Polskie musiałyby zerwać te umowy pod pretekstem nieracjonalnej gospodarki rybackiej co jest możliwe ale chyba jeszcze nie w nadchodzącym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacje wędkarskie, z których czerpiecie te newsy nie są Wodami Polskimi ;)

Strona informacjewedkarskie.pl najwyraźniej skopiowała te "rewelacje" ze strony sklepu wędkarskiego kolegi Bogaczyka...A jak już pisałem na tym portalu skonfrontowałem te "newsy" bezpośrednio w Wodach Polskich, które zaprzeczyły w zdecydowany sposób tym rewelacjom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, petrosan napisał:

Dzisiaj zapoznałem sie  w sklepie wedkarskim ktory miesci sie w sanoku z nowymi opłatami za karte wędkarską na rok 2023, opłaty z wadami górskimi 510 zł a same wody nizinne 360zł, hobby staje sie mega kosztowne a efektów jak nie było tak ze strony pzw czuje nie bedzie !!!!

Pięć stów za tą pustynię?? Dziękuję q.... !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOLEJNE PLANOWANE WODY NA ROK 2023 które najprawdopodobniej zastaną udostępnione Wędkarzom. (Źródło informacji – Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Warszawa) 

Lista obwodów udostępnionych przez RZGW Rzeszów

Obwód rybacki rzeki Tanew nr 1 – Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Tanew na odcinku od jej źródeł do linii prostej będącej przedłużeniem lewego brzegu uchodzącego do niej potoku Złota Nitka w miejscowości Księżpol oraz wody dopływów na tym odcinku wraz z wodami zbiorników zaporowych: w rejonie miejscowości Górecko Kościelne oraz w miejscowości Sigła na rzece Szum, w miejscowości Józefów na rzece Niepryszczka, w miejscowości Majdan Sopocki na rzece Sopot, w miejscowości Susiec na rzece Jeleń i wodami naturalnych zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie do wód tego

odcinka, z wyłączeniem wód rzeki Wirowa oraz wód znajdujących się w granicach Roztoczańskiego Parku Narodowego.

 

Obwód rybacki rzeki Tanew nr 2 – Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Tanew na odcinku od linii prostej będącej przedłużeniem lewego brzegu uchodzącego do niej potoku Złota Nitka w miejscowości Księżpol do jej ujścia do rzeki San oraz wody dopływów na tym odcinku wraz z wodami zbiornika Bojary na rzece Osa i wodami naturalnych zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie do wód tego odcinka.

 

Obwód rybacki rzeki San nr 1 – Obwód rybacki obejmuje wody rzeki San na odcinku od granicy Bieszczadzkiego Parku Narodowego do osi podłużnej mostu drogowego w miejscowości Rajskie wraz z wodami dopływów na tym odcinku i wodami naturalnych zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie do wód tego odcinka z wyłączeniem wód znajdujących się w

granicach Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

 

Obwód rybacki zbiornika Solina na rzece San nr 2 – Obwód rybacki obejmuje wody rzeki San na odcinku od osi podłużnej mostu drogowego w miejscowości Rajskie do osi

podłużnej korony zapory zbiornika Solina wraz z wodami zbiornika zaporowego Solina oraz wody dopływów na tym

odcinku wraz z wodami naturalnych zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie do wód tego odcinka, z

wyłączeniem wód rzeki Solinka od jej źródeł do osi podłużnej mostu drogowego w miejscowości Bukowiec (przy ujściu

potoku Kamienny)

 

Obwód rybacki zbiornika Myczkowce na rzece San nr 3 – Obwód rybacki obejmuje wody rzeki San na odcinku od osi podłużnej korony zapory zbiornika Solina do osi podłużnej korony zapory zbiornika Myczkowce wraz z wodami zbiornika zaporowego Myczkowce oraz wody dopływów na tym odcinku wraz z wodami naturalnych zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie do wód tego odcinka.

 

Obwód rybacki rzeki San nr 4 – Obwód rybacki obejmuje wody rzeki San na odcinku od osi podłużnej korony zapory zbiornika Myczkowce do linii prostej będącej przedłużeniem prawego brzegu uchodzącej do niej rzeki Osława wraz z wodami dopływów na tym odcinku i wodami naturalnych zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie do wód tego odcinka

 

Obwód rybacki rzeki San nr 5 – Obwód rybacki obejmuje wody rzeki San na odcinku od linii prostej będącej przedłużeniem prawego brzegu uchodzącej do niej rzeki Osława do linii prostej będącej przedłużeniem prawego brzegu uchodzącego do niej potoku Baryczka wraz z wodami dopływów na tym odcinku i wodami naturalnych zbiorników wodnych o ciągłym dopływie

lub odpływie do wód tego odcinka z wyłączeniem wód rzeki Osława

 

Obwód rybacki zbiornika Besko na rzece Wisłok nr 1 – Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Wisłok na odcinku od jej źródeł do osi podłużnej korony zapory zbiornika Besko wraz z wodami zbiornika zaporowego Besko oraz wody dopływów na tym odcinku wraz z wodami naturalnych zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie do wód tego odcinka

 

Obwód rybacki rzeki Wisłok nr 2 – Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Wisłok od osi podłużnej korony zapory zbiornika Besko do linii prostej będącej przedłużeniem lewego brzegu uchodzącej do niej rzeki Stobnica wraz z wodami dopływów na tym odcinku i wodami naturalnych zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie do wód tego odcinka.

 

Obwód rybacki rzeki Wisłoka nr 1 – Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Wisłoka na odcinku od jej źródeł do linii będącej przedłużeniem lewego brzegu uchodzącej do niej rzeki Jasiołka wraz z wodami dopływów na tym odcinku i wodami naturalnych zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie do wód tego odcinka z wyłączeniem wód rzeki Ropa oraz wód znajdujących się w granicach Magurskiego Parku Narodowego

 

Obwód rybacki rzeki Wisłoka nr 2 – Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Wisłoka na odcinku od linii prostej będącej przedłużeniem lewego brzegu uchodzącej do niej rzeki Jasiołka do linii prostej będącej przedłużeniem lewego brzegu uchodzącego do niej potoku Jodłówka wraz z wodami dopływów na tym odcinku i wodami naturalnych zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie do wód tego odcinka, z wyłączeniem wód rzeki Jasiołka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.