Skocz do zawartości

Składki Okręgowe i Porozumienia


rapala

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Mżawa napisał:

oczywiście mówię o wisłoku i w trakcie wędkowania z łódki bo bez wędki niby można zakazu wodnego nie ma tylko chore pzw rz. ma taki wymysł 

że chore to za delikatnie powiedziane..........to jest patologia w ostatnim stadium zaawansowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2023 o 22:24, DziubnieLubNie napisał:

Aby wyplenić to z mięsiarskiego narodu genów, może trzeba najpierw zaprzestać zjadać karpia z wigilijnego stołu...co notabene jest pośmiewiskiem dla kultur zachodnich, tam karpie (odmiany Koi) trzyma się w oczkach wodnych, zjeść taką rybę to jak zjeść kota lub pieska.

 

Żeby wam ość utkwiła!

I wzajemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2023 o 11:12, MarcinV napisał:

kupiłem składek, podobno dzierżawy wód od państwa strasznie wzrosły... nie wiem, ale może to prawda

Wydaje mi się to kłamstwem. Umowy na dzierżawy są w naszym województwie podpisane do roku 2026-2027 umowy określają cenę dzierżaw i jest ona wyrażona w postaci decyton owsa na hektar wody. Czyli dajmy na to za 1 hektar wody PZW ma zapłacić równowartość 0.8dt owsa  (cena jednej dt jest publikowana przez stosowne instytucje). Raz to przeliczalem i to są bardzo ale to bardzo śmieszne kwoty. Dużo większym kosztem jest wywiązanie się z zarybień, które też w umowie są jasno określone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Wam się podoba ten zapis w pzw Krosno :

" Na wodach górskich okręgu zabronione jest stosowanie przynęt spinningowych, w których obciążenie nie tworzy integralnej całości z przynętą, tak jak ma to miejsce w tzw. bocznym troku, systemach Carolina Rig, Texas Rig, Drop Shot."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, revers napisał:

A jak Wam się podoba ten zapis w pzw Krosno :

" Na wodach górskich okręgu zabronione jest stosowanie przynęt spinningowych, w których obciążenie nie tworzy integralnej całości z przynętą, tak jak ma to miejsce w tzw. bocznym troku, systemach Carolina Rig, Texas Rig, Drop Shot."

 

Ktoś za mocno pstrągi na troka kosił ? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na muchę masz dozwolone 2 przynęty .

To że jedna robi na ciężarek nie znaczy że nie będzie łowić ryb .

Te wszystkie nowe przepisy i ograniczenia to po prostu zazdrość wędkarzy którzy nie potrafia łowić .

Nie wierze że Carolina rig będzie skuteczniejsza na sanie od twitcha lub łowienie na libry na wolframowych główkach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można znaleźć w internecie opłaty na Rzeszów? Znalazłem tylko jedno koło które pisze pełna 456zl a nie 500zl jak na tej mapce, ale nie ma żadnej tabelki ani więcej informacji. Ale to jest pewnie pełna z trolingiem na kawałku rzeki San której i tak pewnie większość nie płaci bo to nie ma sensu więc chciałbym się dowiedzieć ile jest opłaty normalnie bez tego trolingu. Bo widziałem już kilka takich mapek oraz porównań i każde ma w sobie wiele nieścisłości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dzach napisał:

 Na tle kraju Rzeszów w czołówce drożyzny.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

 

Wg mnie ta mapka opłat, to nie do końca zrobiona jest zgodnie z prawdą. Także trzeba na nią patrzeć z przymrużeniem oka.

Też szukałem w necie info nt. opłaty w Rzeszowie, dzisiaj mi się właśnie udało znaleźć. Koledzy pisali że cos gdzieś słyszeli że opłata 500 (koło 500), no i faktycznie tak jest ale z trollingiem. Kiedyś jak oglądałem na YT Sebastiana Kowalczyka to mówił że mazowieckie z trollingiem 1700 za 2024 (sprawdziłem na stronie okręgu mazowieckiego i faktycznie to prawda), a na mapce jest 300. Rzeszów podane na mapce jest 500, ale to już jest opłata z trollingiem. 

 

Tylko proszę nie bieżcie mnie za obrońcę okręgu Rzeszów bo akurat o PZW, a tym bardziej o ZO RZE mam ch....jowe zdanie (szczególnie o RZE).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jakocha88 napisał:

A ja myślę że warto przypomnieć o składowych rocznej opłaty tym z krótszym stażem wędkarskim, tym bardziej że sama opłata okręgowa za lic. z trollingiem to 500zł i opłata okręgowa bez trollingu ale z ogólnokrajową skladką to również 500zł. 

A ten trolling można na spalinie na sanie czy elektryk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.