Skocz do zawartości

Składki Okręgowe i Porozumienia


rapala

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, adamus78 napisał:

Takie same informacje były wypuszczane w zeszłym roku że porozumienia z Rzeszowem nie ma. Wygląda na celowe wprowadzanie w błąd w celu powstrzymania odpływu pieniędzy z okręgu Rzeszów. Na stronie PZW Rzeszów jest jasno napisane że porozumienie jest.

Otóż nie koledzy informacja jest już inna polecam lekturę :

http://www.pzw.org.pl/rzeszow/wiadomosci/126175/60/informacja_dotyczaca_porozumien_2016__wazne_

Potwierdzaja się czarne scenariusze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby jedna bandera, a każdy sobie rzepkę skrobie ;) Jestem jak najbardziej za rozwiązaniem porozumień i wtedy wyjdzie, który okręg potrafi zadbać o wędkarzy :) Chcąc nie chcąc i tak dopłacam mym oszustom z PZW TBG. 

Edytowane przez MilanND
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby, które opłaciły kartę w Okręgu Rzeszów dla porozumień, które zostały właśnie zerwane. Powinny rządać zwrotu pieniędzy i dokonać ponownego wyboru Okręgu. Przecież to jawne oszustwo. Końcem roku podać jakie są zawarte porozumienia, a po dwóch miesiącach, gdy pewnie z 80% wędkarzy opłaciło już karty, je zerwać. To jest cios poniżej pasa i zapewne był przemyślany.

Edytowane przez Siksa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na nas i na nasze PZW przypomina mi się kawał:

Co jest najważniejsze w seksie od tyłu?

Abyś to ty był z tyłu !

Tylko tym razem wydaje mi się ,że to OKRĘG RZESZÓW jest z tyłu:lol:

   Ciekawi mnie jeszcze jaki był powód zerwania porozumienia. Pewno ktoś na walnym zebraniu nie chciał flaszki postawić albo wypił nie ze swojej butelki:)

 

Edytowane przez janek1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

       Panowie, mamy do czynienia z klasycznym nie dotrzymaniem warunków umowy, zawartej pomiędzy PZW Okręg w Rzeszowie a Wędkarzami opłacającymi składkę członkowską w 2016 roku na wody należące do Okręgu Rzeszów plus wody udostępnione w ramach porozumień międzyokręgowych. W takiej sytuacji, każdy niezadowolony Wędkarz może zażądać zwrotu wpłaconej składki członkowskiej, pomijam również dalej idące konsekwencje prawnokarne dotyczące Okręgu Rzeszów przy takim rozwoju sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami widzicie.

Kolega wcześniej napisał, my u nich 120zł a oni u nas 90zł. Klasyka "jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o pieniądze".

Ps. Jeszcze jakiś czas temu PZW TGB byście z dymem puścili za Wilczą Wole, a teraz większość tam ucieka bo taniej. Zasilacie ich finansowo i poprzez zwiększoną ilość członków dając tym przykład, że tam jest całkiem fajnie pod względem finansowym jak i zagospodarowania wód. Amen.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest jedno małe "  ale" . Po pierwsze to nie wędkarze a zarząd okręgu zawierał porozumienie .Po drugie strony zawierające porozumienie godzą się na warunki jakie są w nim zawarte.Po trzecie to dlaczego zawierał w/w porozumienie skoro było ono niekorzystne dla o. rzeszowskiego? I po czwarte to będzie z tego niezły dym. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm... mi się nieoficjalnie obiła o uszy wersja-ze zrywając porozumienia chciano ukarać inne okręgi, za "kradzież członków PZW Rzeszów" ale jak mówie tylko obiła mi się o uszy taka wersja.. W zeszłym roku było, ze zmieniający okreg nie mogą korzystać z porozumiem to w tym poszli dalej za ciosem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2016 at 18:53, mike napisał:

Tu miałeś odpowiedź.

pozdr

Grzesiek

 Dzięki , nie zauważyłem wcześniej. Słyszałem , że  Jurek zajmował się opłatami na łowisko w Błażkowej . Dopytam czy zajmuje się wodami okręgu Rzeszów . Swoja drogą chętnie porozmawiam z moim byłym trenerem piłki nożnej LKS Warzyce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaciłem Rzeszów, i zagadałem z mieleckim skarbnikiem i w ten oto sposób wytłumaczył mi zapis na stronie PZW Rzeszów brzmiący;

W związku z powyższym uprawnienia wędkarzy wynikające z dotychczasowych porozumień

będą honorowane wyłącznie do dnia

15 lutego 2016 r.

 

Chodziło im oto że osoby opłacające składki do dnia 15.luty 2016 mogą korzystać z w/w porozumień bez dodatkowych opłat, zaś osoby opłacający składkę po dniu 15 luty 2016 z w/w porozumień nie będą mogły skorzystać, chyba że opłacą dany okręg dodatkowo.

Dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dym będzie ale tylko tu, na necie, bo na więcej nikomu się nie chce :).

Zarząd zawarł porozumienie w imieniu wędkarzy i i dla ich dobra je zerwał. A dlaczego je zerwał? Bo jak zawierał, to warunki i ustalenia były korzystne, ale partnerzy, gdy doszło co do czego nie dotrzymali słowa i pozmieniali ustalone ustalenia :) .

Ostatnio usłyszałem "wybierając nas - czytaj Zarząd - dostaliśmy kredyt zaufania i będziemy robić to co uważamy za stosowne".

Nie znam sprawy, wnioskuje z tego co tu czytam,  ale założę, że takie będą tłumaczenia.

Ktoś tu napisał w tym sensie - "chodziłem na zebrania, ale była tam taka farsa, że przepisałem się do innego okręgu, a tam na zebrania nie chodzę by się nie denerwować" :D:eek:

Czy znacie choć jeden okręg, gdzie jest nienagannie? Gdzie składki to grosze, a ryb w wodzie mnóstwo?

Wszyscy piszą o koniecznych zmianach, piszą, i piszą ....i piszą. Piszą... Jak  by nie net, to by nie pisali tylko działali. A tak łatwiej pisać niż działać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MilanND napisał:

Co prawda nie mój okręg ale sytuacja w tym kraju jest na tyle poważna i niepokojąca, że łączę się w bólu z wami wszystkimi. Miałem okazję łowić na Wisłoku i naprawdę rzeka ma potencjał, brak zarybień gatunkami reofilnymi to powolna śmierć dla rzeki.

Wracając jednak do tematu. Przecież jakiekolwiek wyliczenia bez znajomości konkretnych danych to tylko wyssane z palca kwoty. Nie wiemy ilu członków zapłaciło składkę pełną, ilu skorzystało z różnych ulg z racji wieku czy zasług dla PZW itd, itp. To samo tyczy się wędkarzy z innych okręgów robiących dopłaty np. jedynie na rzeki lub zbiorniki. Może ma ktoś dostęp do takich danych i wyłoży wszystko w miarę realnie. Tak jak nie lubię organizacji jaką jest PZW tak samo jestem przeciwny takim wyliczankom na podstawie jakiś tam założeń opierających się jedynie na liczbie członków okręgu. Niemniej jestem ciekawy waszych rozważań i z chęcią podyskutuje jak odmienić sytuację kiedy to obcy gatunek jest  pierwszoplanowym gatunkiem w zarybieniach przez co cierpią nasze rodzime gatunki ryb.

Masz wielka rację że te wyliczenia nie będą miarodajne. O ile wartość zarybień mogę mniej więcej obliczyć, to nie znamy kosztów dzierżawy wód, jak i nie wiemy jaka jest suma wpłaconych składek okręgowych. Sama liczba członków to za mało, jest przecież wiele osób spoza okręgu którzy robią dopłaty.  Według mnie PZW powinno ujawnić wszelkie koszty, jak i wpływy z opłat, przecież to nie prywatna firma tylko PZW i każdy wnoszący opłatę członkowską jest poniekąd właścicielem.

Tak czy siak wartość zarybień obliczyłem, suma w przybliżeniu nie przekracza 0,5 miliona. Trochę więcej wydano na rzeki niż na zbiorniki. Zbiorniki obliczyłem bardziej dokładnie i tu wydano około 220-230tyś. Jeśli chodzi  o rzeki to jest sprawa bardziej skomplikowana, nie znam cen wylęgu i narybku takich ryb jak: brzana, certa, lipień, pstrąg p, świnka, i wszystko to przyjąłem w cenie sandacza. 

Ogólnie według mnie te zarybienia wypadają dość słabo jak na cały okręg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko instytucję typu NIK mogą zrobić porządek z  PZW, nasze żale wszyscy mają gdzieś.Robią porządek w FIFA, też moloch nie do rozbicia,a już kilku uziemionych.Może petycja kilku tysięcy wędkarzy złożona w biurze PIS,szybko teraz załatwiają sprawy.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.