Skocz do zawartości

Składki Okręgowe i Porozumienia


rapala

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego domek1995, co do uchwały o której dałeś znać - szkoda by taki kwiatek przeszedł bez echa.

Jawna kpina. Oczywiście ktoś rzec może, że to po to by chronić "cenne" zarybieniowe karpiki (bo przecież kłusole czytują raporty o zarybieniach i na ich podstawie wybierają miejsce do kłusowania (:lol: ?!)), ale to cienkie tłumaczenie. Zapytajmy się (logicznie rzecz biorąc) po co się publikuje takie informacje? - po to, bym ja-wędkarz wiedział gdzie i w jaki konkretnie sposób jest lokowana część moich pieniędzy ze składek.

Wiedząc czym, gdzie i w jakiej ilości  się zarybia można podjąć merytoryczną dyskusję o sensowności bądź bezsensowności tych zarybień. Można rzec chociażby "czyja to mądra głowa upycha kolejne kilka ton kroczka karpia w zatęchłej gliniance?", albo "czemu tak mało szczupaka się wpuszcza?".  Może ktoś nie chce dawać podstaw do kwestionowania swoich decyzji?

Edytowane przez Piotr Madura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2016 at 00:13, domek1995 napisał:

Hehehe zobaczcie co ciekawego znalazłem na stronie PZW Przemyśl. A konkretnie informacje z posiedzenia zarządu okręgu.

Uchwały podjęte w trakcie posiedzenia:

-nie publikować wielkości zarybień na zbiornikach dzierżawionych przez Okręg PZW oraz obwodach rybackich rzek.

Podaje odnośnik jak by ktoś nie wierzył:

http://www.pzw.org.pl/43/wiadomosci/127081/60/posiedzenie_zarzadu_okregu_pzw_w_przemyslu_z_dnia_12022016

Jak myślicie jaki jest cel tej uchwały??? 

A po co świadków ;) A po co społeczna kontrola? Leśne dziad(ki)y górą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwala mnie to... - w nierząd... - sorry - w zarządach siedzą sami ubecy, milicjanci, byli policjanci i inni bezpieczniacy, a nie potrafią się ze sobą dogadać po "resortowemu"... - wszystko wskazuje na to, że instytucje z których się wywodzą działały/działają w podobny sposób...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bartoszkk1 napisał:

Płacąc składkę w okręgu Rzeszowskim można łowić w okręgu Krośnieńskim? Jeśli tak to ile trzeba dopłacić?

Jeśli jeszcze nie zrobiłeś opłaty w okręgu rzeszowskim, to nie płać tutaj składki członkowskiej tylko w Krośnie, dostaniesz wtedy porozumienie z Przemyślem(lub na odwrót, zapłać Przemyśl i wybierz porozumienie na Krosno-jak Ci wygodniej). Jest to dużo korzystniejsze niż płacenie członkowskiej w Rzeszowie jeśli zamierz łowić na wodach Krosna, będziesz chciał pojechać na San do Dynowa(to już okręg Przemyśl) czy niżej  lub jakiekolwiek wody Przemyśla i będziesz mógł to zrobić, dodatkowo oczywiście jeśli łowisz na wodach O.Rzeszów dopłać 175zł do Rz. i masz wody 3 okręgów w cenie dwóch ;) 

Edytowane przez apioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Mam pytanko odnośnie składek. Ponieważ mieszkam w Kielcach opłacam okręg kielecki ale w tym roku chciałbym opłacić całoroczną składkę głównie na San i jego dopływy (Solinka, Wetlinka). Czy składka całoroczna 210zł. to wszystkie koszty? Gdzie mogę takie zezwolenie kupić? Jakie dokumenty oprócz karty będą potrzebne? Od 29.04 jestem w okolicach Bukowca więc może można takiej opłaty dokonać w tych rejonach?

 

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłatę za wędkowanie (210zł) w okręgu krośnieńskim można przez całą dobę wykupić np. na stacji paliw BP na wyjeździe z Sanoka w kierunku Soliny po prawej stronie. Chyba najlepsze miejsce i po drodze. Jak się nie mylę to u Pana Adama Skrechoty - sklep topfly na ul. Lipińskiego w Sanoku tez jest taka możliwość, przy okazji można sprawdzonych muszek czy materiałów dokupić.

Co będzie potrzebne oprócz karty? Pewnie legitymacja ze składką członkowską i karta wędkarska.

A tu wykazy wód:

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/30/wiadomosci/105512/pliki/informator_wod_krainy_pstraga_i_lipienia_2015.pdf

http://www.pzw.org.pl/pzwkrosno/cms/1312/wykaz_wod_nizinnych_okregu_krosno_2015__2016

i zasady wędkowania:

http://www.pzw.org.pl/pzwkrosno/wiadomosci/123054/63/uchwala_nr__2112015_w_sprawie_zasad_wedkowania_na_2016_rok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Wisłok - PZW Krosno  - m. Strzyżów

Witam. Mam małą zagwozdkę odnośnie wędkowania na krośniejskim odciunku Wisłoka. Jako członek PZW Przemyśl teoretycznie mam prawo łowić w 100% wód O. Krosno na zasadzie wzajemnego porozumienia. Martwi mnie jednak zapis :

* Od mostu drogowego w Bziance do ujścia rzeki Stobnicy w Strzyżowie ( *  w ramach wzajemnej gospodarki na tych samych obwodach rybackich, wędkarze z okręgów Krosno i Rzeszów mogą łowić po wniesieniu składki w swoich okręgach.)

** Od mostu w Bziance do mostu w Wojaszówce ( **   dla wędkarzy spoza okręgów Krosno i Rzeszów )

Nie wiem jak interpretować ten zapis. Proszę o pomoc.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Członkowie o/Rzeszów mogą łowić na porozumieniu do mostu w Bziance, ludziki z Krosna do ujścia Stobnicy. Niestety Ty jako członek o/Przemyśl możesz łowić do mostu w Wojaszówce. Od tego mostu w dół rzeki jest to woda o/Rzeszów i potrzebujesz ich zezwolenia...  Mogę się oczywiście mylić, dla pewności zadzwoń do okręgu Krosno ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.