Skocz do zawartości

Składki Okręgowe i Porozumienia


rapala

Rekomendowane odpowiedzi

Widzisz nie wiedziałem, super. Jacku w 100% Cię popieram, tylko póki co większość wciąż ma parcie na to białko, którego w naszych wodach jakby mniej niż dawniej,dlatego te zmiany przychodzą z wielkimi bólami. Ważne, że  tendencja się zmienia i sam już przekonałem kilka osób do wypuszczania złowionych ryb.  

Według mnie sama zmiana przepisów w Polsce to wciąż za mało, egzekwowanie tego prawa wciąż kuleje. Na przykład od kilku lat nie miałem kontroli ani na górnym ani dolnym Sanie a kilkadziesiąt razy nad woda byłem.

Z miłą chęcią podpisał bym się pod każdym wnioskiem który przyczynił by się do poprawy ochrony tego co jeszcze w naszych wodach zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiay są tylko na papierze to jedno,a egzekwowanie ich to osobny temat.Zamiast tych wszystkich ulepszeń wolał bym aby powstała Straż,ale taka z prawdziwego zdarzenia i część pieniędzy przeznaczonych na zarybienia dać właśnie im.Efekt byłby pewnie lepszy.Ale mentalności narodu nie zmienimy,mamy chyba najgorszą opinię obok ruskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że Rzeszów ma w ogóle nie mieć porozumień.Ale nie wiem ile w tym prawdy.Wkrótce zobaczymy.Z zerwaniem w tamtym roku z Tarnobrzegiem się potwierdziły moje informacje.Z tego co wiem to Rzemień, stawy 3,4,5 są do sprzedaży!!!Tym z okolic Mielca zostanie tylko Wisłoka.Na zbiorniku w Otałęży zostały sprzedane już brzegi,i z tego co wiem od kilku miesięcy padł tam tylko jeden karp.Z kumplem badaliśmy echosądą,totalna pustynia.Brawa dla pana Tylutkiego i jego świty:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, mylisz się i to bardzo, a z echem to może nad inną wodą byłeś. W samym pazdzierniku okupant wody ( były działacz, obecnie podobno kandydat na prezesa) wyjął kilka grubych  największy 18kg ( znając pazerność jegomościa to pewno zjadł albo zhandlował ). Ale całkowicie to przegiął z tą głową suma co do dziś dzień,  na drzewie wisi, pewno jak skórował to uwiesił na gałęzi, mięcho zabrał a głowy mu nawet się nie chciało odciąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, browarek napisał:

...zastanawiam się nad zmianą Okręgu 

Optymalnie jest opłacić członkowską w którymś z kół Krosna lub Przemyśla i skorzystać z porozumienia między tymi okręgami oraz zrobić dopłatę do okręgu rzeszowskiego, mamy wtedy w promocji możliwość łowienia w 3 okręgach. 

Edytowane przez apioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, apioo napisał:

Warto też przypomnieć o darmowym porozumieniu Rzeszowa z Przemyślem ;)

http://www.pzw.org.pl/home/mapa_porozumien/43

Mówisz Bogumił, że opłacając Przemyśl mogę łowić i w Krośnie i Rzeszowie na wszystkich wodach bez dodatkowych opłat?

Wygląda na to, że o wiele korzystniejsze warunki niż w Krośnie. Opcja do rozważenia.

Może to ktoś z O. Przemyśl potwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wartowałoby w skrócie przybliżyć proces przyznawania odznak w PZW.

W uproszczeniu wygląda to tak, że dany okręg co roku ma do wykorzystania pewną pulę odznak, która zależy od liczby członków tegoż okręgu. Do okręgu spływają wnioski z kół o nadawanie odznak (głównie jest to zarząd koła, ale bez prezesa koła). Następnie władze okręgu zatwierdzają, bądź odrzucają wniosek z pisemny uzasadnieniem (choć i tego  czasami nie robią). Okręg również decydują o limitach przyznawanych odznaczeń. Dla przykładu w jednym roku koło może zostać odznaczonych dwóch członków, a w kilku następnych latach żaden, ponieważ koło wyczerpało przyznany kole limit w kadencji. Mniej więcej tak to wygląda w dużym skrócie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.