Skocz do zawartości

Stobnica


henrik22

Rekomendowane odpowiedzi

ludzie robią sobie wysypiska przy rzece przychodzi wieksza woda i to zabiera, i wystarczy jakieś zwalone dzewo i to wszystko sie tam gromadzi. A nawet idzie spotkać całe worki se śmieciami co ktoś prawdopodobnie spakował i wyrzucił nocą. na Stobnicy na przykład koło mostu ktoś regularnie wyrzuca cały zawiązany wór ze śmieciami

Edytowane przez mano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 9.03.2020 o 15:42, henrik22 napisał:

Bylem dzis na rekonesansie. Kilka godzin 6 kleni. Jeden ze zdjecia 30+. Reszta dwudziestaki.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Witam, także byłem kilka dni temu nad Stobnicą, gdy w minionym tygodniu zrobiło się ciepło. Drobny kleń fajnie brał, jeden był na ok. 30 cm (tak samo na Wisłoku). Żal natomiast patrzeć na zaśmiecone brzegu rzeki, która ma duży potencjał :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środkowym odcinku lekkie spinningowanie zaczyna mieć sens od Bliznego w dół (nie polecam odcinka w Starej Wsi, jest zbyt płytko). Co do zostawienia gdzieś samochodu, trzeba pokombinować zjeżdżając w boczne drogi, trudno wskazać precyzyjnie gdzie jest go wygodnie zostawić. Mam wrażenie, że w tej rzeczce jest trochę małego klenia (15-30 cm), który nie jest zbyt wybredny (nawet nie trzeba wiązać fluorocarbonu) i fajny do sportowego polowienia, dobrze reaguje na kropkowane obrotówki nr 1 na maks. 3 g. (jest płytko, nr 2 na 4 g już za mocno opada, jest też nieco zbyt duży dla większości tych malutkich klenikow). Warto mieć na wszelki wypadek podbierak z długim uchwytem, bo brzegi prawie wszędzie są strome. Ja mam na 110 cm i jest to trochę za mało, a przy 30 cm rybce szkoda jej kaleczyć pysk windowaniem na wędce. Poza kleniem zdarza się w środkowym odcinku (Blizne, Domaradz) mały okoń. Rzeka ma sporo uroku (podmyte wysoki brzegi, powalone drzewa) i z tej racji (przynajmniej tuż za Bliznem) jest bardzo ładna, wygląda dziko. Inna sprawa, że tu i tam walają się śmiecie, w wodzie wiązać opony, papiery i folie na krzakach... W Starej Wsi gdy wedkowalem, to facet przy mnie obierki z wiaderka wyrzucał na brzegu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Jako tako nad wodą napisał:

W środkowym odcinku lekkie spinningowanie zaczyna mieć sens od Bliznego w dół (nie polecam odcinka w Starej Wsi, jest zbyt płytko). Co do zostawienia gdzieś samochodu, trzeba pokombinować zjeżdżając w boczne drogi, trudno wskazać precyzyjnie gdzie jest go wygodnie zostawić. Mam wrażenie, że w tej rzeczce jest trochę małego klenia (15-30 cm), który nie jest zbyt wybredny (nawet nie trzeba wiązać fluorocarbonu) i fajny do sportowego polowienia, dobrze reaguje na kropkowane obrotówki nr 1 na maks. 3 g. (jest płytko, nr 2 na 4 g już za mocno opada, jest też nieco zbyt duży dla większości tych malutkich klenikow). Warto mieć na wszelki wypadek podbierak z długim uchwytem, bo brzegi prawie wszędzie są strome. Ja mam na 110 cm i jest to trochę za mało, a przy 30 cm rybce szkoda jej kaleczyć pysk windowaniem na wędce. Poza kleniem zdarza się w środkowym odcinku (Blizne, Domaradz) mały okoń. Rzeka ma sporo uroku (podmyte wysoki brzegi, powalone drzewa) i z tej racji (przynajmniej tuż za Bliznem) jest bardzo ładna, wygląda dziko. Inna sprawa, że tu i tam walają się śmiecie, w wodzie wiązać opony, papiery i folie na krzakach... W Starej Wsi gdy wedkowalem, to facet przy mnie obierki z wiaderka wyrzucał na brzegu :)

Ja z kolei łowię prawie przy samym ujściu do Wisłoka bo mam najbliżej i mogę powiedzieć to samo o tym odcinku. Kleń 30+ to już rzadkość, ale takich 20-30 cm to kilkanaście złowiłem. Innej poza kiełbikiem na malutką imitację kiełża nie złowiłem chociaż podobno są okonie. 

Edytowane przez lichten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mano napisał:

rybki w wypadów z tego miesiąca. A co do okonia to jest go sporo nieraz było powyżej 10 złowionych

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Klen piękny, ile miał?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.