Skocz do zawartości

Stobnica


henrik22

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie dzisiaj na chwilkę przystanąłem na moście w Brzozowie (obok stadionu) i patrzę na Stobnicę - lisses jak Ty w tym "ścieku", bo inaczej tego co zobaczyłem nazwać nie mogę, łowisz jakiekolwiek rybki? Ta rzeka, przynajmniej w Brzozowie to ściek (!!!) w dosłownym tego słowa znaczeniu. Jak będę miał okazję, to zrobię zdjęcia i podeślę gdzie trzeba. Jestem ciekaw jak odpowiednie "służby" na to zareagują. Mnie ten widok przeraził. Jak można zrobić z rzeki taki syf?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie łowię ale widziałem to ostatnio, brzozowskie oczyszczalnie chyba nie dają rady. Powyżej mostu jest taka mała, bardzo stara i to chyba ona nie daje rady choć kto wie jak ta druga funkcjonuje:confused:. W Humniskach jest OK (czego dowodem są pstrągi, może nie w mega ilościach ale są), choć jest jeszcze jedna oczyszczalnia która zrzuca wodę do Stobnicy w Grabownicy. W Domaradzu też już rzezcka całkiem inaczej wygląda. Wiosną kilkakrotnie byłem przy wylocie z oczyszczalni i organoleptycznie wyglądało to jak najbardziej ok, co nie zmienia faktu, że Brzozów bardzo negatywnie wpływa na faunę i florę w rzece. Sam zastanawiam się nad interwencją do WIOŚ, bo widziałem to samo z mostu nie dawniej jak tydz. temu. Takie są polskie realia, choć porównując do lat ubiegłych i tak jest o niebo lepiej i gmina się modernizuje-kanalizuje. Spotać można jak wszędzie cuchnące podcieki w kierunku rzeki, czy nawet wyloty rur bezpośrednio do rzeki. Polska mentalność się zmienia ale bardzo powolutku, może być za późno jak już w rzece życia nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to szambo kiedyś było bardziej przyjazne dla środowiska a dziś sama chemia i to w dużych ilościach. Każdy z nas używa setki rodzajów środków, dawniej to było mydło jeleń:D Z tego co słyszałem to m. Brzozów nie jest skanalizowane w 100% i cz. ścieków zrzucane jest bezpośrednio do rzeki, dlatego sytuacja poniżej Brzozowa tak wygląda. A tak w ogóle to ta oczyszczalnia powyżej mostu już nie funkcjonuje, nawet nie zauważyłem, ścieki prawdopodobnie zostały przepięte do tej jedynej w mieście.

Edytowane przez lisses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dało mi i pojechałem po długiej przerwie sprawdzić Stobnicę na wysokości Domaradza. Złowiłem 8 kleni w tym trzy grubaski 40+.

Gorszą sprawą jest wygląd rzeczki, woda jest jakby mętnawa nieklarowna. O co chodzi bardzo niski stan, prawie wszędzie stoi w miejscu a nie jest czysta. Musze chyba gdzieś napisać co by sprawdzili i wyjaśnili sprawę, nie wydaje mi się to normalne. Mam zamiar wybrać się i sprawdzić wyloty z poszczególnych oczyszczalni tj. Brzozowa i Bliznego, W Domaradzu jest ok bo dziś tam byłem.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorszą sprawą jest wygląd rzeczki, woda jest jakby mętnawa nieklarowna.

No właśnie taki sam "glut" płynie od Brzozowa patrząc z mostu przed stadionem. Wygląda to jak ściek a nie rzeka. Nie mogę pojąć tego, że nikt się jeszcze tym nie zajął. Gdzie i od czego do jasnej Anielki jest sanepid?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

W Brzozowie podniesiona i mocno trącona, raczej nie do łowienia. Dodam tylko, że wczoraj była wyższa i wiele brudniejsza. Czekamy na wiosnę. Pocieszeniem może być fakt, że śniegu w dorzeczy Stobnicy już nie wiele i o ile nie dosypie :D i deszcz padał nie będzie, to rzeka powinna się dość szybko oczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak się wciąż zastanawiam czyja to woda i gdzie robić wpisy?:D

Odc. nizinny tj. od źródeł do mostu drogowego w Lutczy (wg wykazu O.Krosno)

Okręg PZW Krosno ,

czy odc. nizinny O. Rzeszów mianowicie odrobinę niżej (od źródeł do progu poniżej mostu drogowego na drodze Nr 991 w miejscowości Lutcza) + zalew Blizne

Okręg PZW Rzeszów

,,Poniżej" to już oczywiście woda górska tak po polsku:D rzeszowska rzecz jasna.

Straszny bałagan w tych wykazach, jak w zeszłym roku dzwoniłem do Rzeszowa to zapewniali, że tabliczkę postawią między wodą górską a nizinną a wygląda na to, że odc. nizinny został wydłużony po most w Lutczy a może trochę niżej nawet.

Może ktoś z szanownego grona nas oświecii i wyjaśni o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały wypadzik na Stobnicę i rezultaty mnie zaskoczyły jak na 2 godziny wędkowania cztery klenie w przedziale 30-35 cm i jeszcze kilka pobić przynęta to gupik Marka Wieczorka , jest to najlepszy okres na tą piękna rzeczkę jest tylko jedno ale - strasznie zaśmiecona , miałem okazję znowu być obrzucony " łaciną " i jakimś gruzem po zwróceniu uwagi wysypującemu go nad brzeg rzeki .

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.