Skocz do zawartości

Stobnica


henrik22

Rekomendowane odpowiedzi

Mały wypadzik na Stobnicę i rezultaty mnie zaskoczyły jak na 2 godziny wędkowania cztery klenie w przedziale 30-35 cm i jeszcze kilka pobić przynęta to gupik Marka Wieczorka , jest to najlepszy okres na tą piękna rzeczkę jest tylko jedno ale - strasznie zaśmiecona , miałem okazję znowu być obrzucony " łaciną " i jakimś gruzem po zwróceniu uwagi wysypującemu go nad brzeg rzeki .

Mam taki sam kręciołek:) fajnie zwija i ten wygląd:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Stobnica od mostu w miejscowości Lutcza, aż do źródeł jest rzeką niziną i jest to okreg Krosno z którym nie masz porozumienia, od tego mostu w dół, to jest jakies około 100 m jest próg wodny, od niego(od tego progu wodnego) rzeka Stobnica do ujścia do rzeki Wisłoka jest rzeką górską , tego co wyczytałem porozumienie obejmuje tylko wody nizine okr. Rzeszów, tak że na porozumieniu nie powędkujesz tylko wykupienie jednodniowej opłaty.

http://www.pzw.org.pl/rzeszow/cms/2517/wykaz_wod_krainy_pstraga_i_lipienia_2013_r

okreg krosno punkt 8 http://www.pzw.org.pl/pzwkrosno/cms/1312/wykaz_wod_nizinnych_okregu_krosno_2013_r

To chyba Cię źle poinformowali

Edytowane przez dred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w tej tabelce jest nieścisłość. Porozumienia cyt. ze strony Okręg PZW Rzeszów

[h=2]Okręg podpisał na 2014 r. następujące porozumienia międzyokręgowe:[/h] Porozumienie zawarte z PZW Okręg w Krośnie na wody obwodów rybackich: Wisłok 2, Wisłoka 2 - (użytkownik rybacki PZW Okręg Krosno), Stobnica 1 - (użytkownik rybacki PZW Okręg w Rzeszowie). Wymienione powyżej wody udostępnione do wędkowania na zasadach wzajemności dla Członków umawiających się okręgów na podstawie wniesionych w macierzystym okręgu składek z uwzględnieniem charakteru wód (wody nizinne lub górskie). Wędkarzy umawiających się okręgów obowiązuje zezwolenie wydane przez uprawnionego do rybactwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Dred chyba jednak nie masz racji (bez urazy)

wycinek z wykazu wód O. Rzeszów.

[TABLE=width: 676]

[TR]

[TD=width: 85]100. /

Stobnica 1

[/TD]

[TD=width: 321]Od źródeł do progu poniżej mostu drogowego na drodze Nr 991 w miejscowości Lutcza.

[/TD]

[TD=width: 66]23,30

[/TD]

[TD=width: 204]Tabela II - Zbiornik

Blizne[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

Ten temat poruszany był już w przeszłości, nawet dzwoniłem do okręgu Rzeszów w tej sprawie i wg nich Stobnica w całości to wody O. Rzeszów a górny jej bieg to woda nizinna(w zasadzie powinien być górski) i zarzadza nią O. Krosno cokolwiek to znaczy.

Jak zapytałem w O. Krosno dlaczego Stobnica figuruje w wykazie wód O. Krosno i O. Rzeszów to nie było jednoznacznej odpowiedzi. Bałagan jak zwykle?

A może ktoś z forumowiczów ma zasobniejszą wiedze i oświeci nas dlaczego fragment rzeki występuje w obu wykazach?

No właśnie nieścisłości czyli całe nasze PZW. :)

Edytowane przez lisses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tam nie uraziłem :) ale czy nie mam racji hmm. Jak wędkuje i to chyba odkąd weszły te porozumienia i rejestry zawsze wpisywałem do mostu w Lutczy rejestr Krosna, a poniżej mostu w Lutczy w rejestr Rzeszowa . No bałagan delikatny jest bo to tak jak by nie jest do końca wyjśnione , tak samo jak z tym odcinkiem ponizej mostu w Lutczy do progu wodnego , bo jak by to interpretować co jest zapisane na stronie Krosna to ten odcinek około 100 m jest wodą niczyją :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Z przykrością chciałem poinformować, że jakiś k...a palant wytruł ostatnie dziko żyjące pstrągi w okolicy Humnisk. Po uzyskanej informacji, że na rzece jest masa śniętych ryb, nie dało mi i pojechałem to sprawdzić na własne oczy, jak to zobaczyłem to nogi mi się ugięły:eek:, na odc. 100m wyciągnęliśmy 7 pstrągów 30+, masa drobnego okonia, kilka kleni, strzeble potokowe, kiełbie. Tak poza tym to nie zauważyłem jakiegokolwiek życia w rzece. Dzwoniłem do znajomego i rzekomo w dniu wczorajszym próbki wody i śniętych ryb zostały wzięte do badania przez odpowiednie służby. Zobaczymy czy winny zostanie ukarany czy jak zwykle w takich przypadkach postępowanie zostanie umożone:confused: Sam jutro napiszę do RDOŚ, WIOŚ i gdzie tylko się da.

Gorący apel do ludzi mieszkający w Brzozowie i poniżej: jakby ktoś zauważył śnięte ryby, prosze o dokumentowanie tego i ewentualne zgłoszenie tego do odpowiednich instytucji.

Mam nadzieję, że winny odpowie za straty a rzeka szybko wróci do stanu jaki był jeszcze kilka dni temu.

Na potwierdzenie zatrucia rzeki kilka fotek sprzed godziny.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra... Najgorsze, że te służby to jedna wielka banda gnoi. Nic nie robią, nie wiem po co ich utrzymujemy z podatków. Ale nie zniechęcam Cie - spróbuj to pozgłaszać gdzie się da, również do PZW - w końcu to ich ryby, niech się zainteresują. Może akurat się uda, że będzie jakiś odzew. Chociaż najlepiej było by samemu poszukać sprawcy i zrobić co trzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegolisses, jeżeli tylko dowiesz się kto jest sprawcą tego barbarzyństwa, to proszę wymienić tę osobę z imienia i nazwiska na forum - jeżeli obawiasz się odpowiedzialności prawnej, to mogę to zrobić za Ciebie (po informacji na PW) - o ile Administratorzy nie zadecydują inaczej.

Istnieje jeszcze jedna opcja ukarania złoczyńcy, ale to już tylko na PW, pod koniec lipca, oraz tylko poważne i przemyślane oferty... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko to przechodzi już ludzkie pojęcie - jak tak można postępować i wylewać świństwo do rzeki, gdzie rozum ludzki jest w tym czasie?? Sam w humniskach łowiłem nie raz bo mam zaledwie 5 km ale tego to bym się w życiu nie spodziewał... :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dostałem dziś oficjalną odpowiedź z WIOŚ , i tak jak przypuszczałem:mad:, ujmę to krótko "nic się nie stało, polacy nic sie nie stało", tak po krótce mogę je streścić.

I jeden z akapitów:

"...Laboratorium WIOŚ w Rzeszowie przeprowadziło również badania próbek wód rzeki Stobnica pobranych przez przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie w dniu 29 czerwca 2014 r., tj. w dniu, w którym zaobserwowano śnięcie ryb. Wyniki pomiarów przewodności elektrycznej właściwej oraz wartości stężeń wskaźników: chemicznego zapotrzebowania tlenu (ChZT-Cr), azotu amonowego, azotu ogólnego i fosforu ogólnego, nie przekroczyły wartości granicznych ustalonych dla I klasy jakości wód (stanu bardzo dobrego). Na podstawie wyników badań próbek wody pobranych z rzeki Stobnica w dniach

29 i 30 czerwca 2014 r. nie można jednoznacznie ustalić przyczyn śnięcia ryb. Wyniki badań nie wskazują, że okolicznością, która przyczyniła się do śnięcia ryb było zanieczyszczenie wody ściekami pochodzenia komunalnego lub rolniczego (spływy z pól, gnojowica).

W wyniku oględzin nie stwierdzono śladów, które wskazywałyby, że mogło wystąpić zanieczyszczenie wody w wyniku awaryjnego punktowego zrzutu ścieków. Mając na uwadze niskie stany wód w rzekach, jakie panowały w okresie poprzedzającym pojawienie się śniętych ryb w rzece Stobnica, nie można wykluczyć, że przyczyną śnięcia ryb była tzw. przyducha spowodowana chwilowym niedoborem tlenu w wodzie..."

Wszystkie parametry w normach, brak winnego, ryb nie ma .. ot co Polska.:mad:

Nawet nikt nie pobrał materiału do badań tj. (śniętych ryb), a do zatrucia przecież mogło dojść dzień lub dwa wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, za co to państwo okrada mnie podatkami - bo chyba w celu futrowania tych wszystkich matołów z budżetówki, funkcjonariuszy większego oraz drobniejszego płazu.

Ręka rękę myje - jak sam nie upilnujesz wody, to nie ma zmiłuj - widać, że Polska doszła do takiego momentu w historii, że potrzebuje trochę sprawiedliwości wymierzanej na miejscu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bez maczety nawet się nie ruszaj bo pot nogawkami do butów ci się będzie wlewał.:D

A tak w ogóle to myślę, że można wybrać się za kleniem. Ja jakoś czasu znaleźć nie mogę.

Odnośnie śniętych rybek to jeszcze podrzucę linka do fotek ze strony PZW Brzozów, największy pstrągal miał pół metra:eek: Sprawa jak zwykle zamieciona pod dywan i brak winnego.

Koło PZW "Bajkał" w Brzozowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Sory za brak zdjęć , ale coś popie......m wczoraj w pośpiechu , naprawiam błąd :confused:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.