Jump to content

Konkursik...


Recommended Posts

Jak długo karp będzie trawił pokarm wysokoenergetyczny, a jak długo niskoenergetyczny?

Oczywiście wartości w przybliżeniu. Granica błędu przyjmijmy 2 dni. Pokarm jednej wielkości i też coś około środka sezonu.

Pisze w tym temacie bo dam odpowiedz tutaj na obydwa pytania.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Biorąc pod uwagę, że karp nie ma wyodrębnionego żołądka a pokarmy trawi w jelicie to śmiem twierdzić, że rodzaj pokarmu ma niewielki wpływ na czas trawienia. Inny oczywiście aspekt to na ile go wykorzysta a ile poprostu wydali, ale mogę się oczywiście mylić. Prosty chłopak ze mnie, pozdrawiam wszystkich.

Link to comment
Share on other sites

Prosty chłopak ze mnie, pozdrawiam wszystkich.

Witam.

Może i tak, ale chyba nerwowy, bo tymi pytaniami musiałem dotknąć jakieś czułej struny skoro @artimo już trzy lata temu sie tu zapisał, ale żadnego innego wpisu nie dokonał :))). Ot taka mała dygresja :) Nie odbieraj tego źle.

No dobra, skoro piszesz, że to bez różnicy to jak sadzisz, dlaczego zdecydowana większość podaje, że jednak różnica jest. A i jeszcze, co z pierwszym pytaniem?

Pozdrawiam.

Ps. Pytanie też dotyczy to też kolegi @buchu

Edited by kubus
Link to comment
Share on other sites

Oj tam zaraz nerwowy, niespotykanie spokojny człowiek ze mnie. Jeśli chodzi natomiast o pytanie dotyczące konkursu to tak jak pisałem, choć ichtiologiem nie jestem twierdzę, że przy temperaturze wody jak to napisałeś w środku sezonu (przyjmujemy lato) treść pokarmowa przebywa w układzie pokarmowym karpia pewnie nie dłużej niż kilka godzin. Wniosek z tego wydaje mi się prosty, że mało ważne co tam zjadł czy pelet czy granulat czy skorupę małży to i tak po tym czasie jest z powrotem w wodzie lub worku karpiowym. Jeśli chodzi o to dlaczego inni twierdzą inaczej to są dwie opcje albo mają rację albo się mylą a być może sugerują się tym co jest lepsze dla karpia, co ma powiedzmy wyższy współczynnik pokarmowy a nie co dłużej lub krócej jest trawione.

Ale to tylko moje zdanie, mogę jak każdy człowiek się mylić, oczywiście tylko do tego momentu jak nam to wszystko ładnie i pięknie po rozwiązaniu konkursu wyjaśnisz. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Odpowiedź na pytanie, jest tak jak piszesz, nie ma to znaczenia jaki jest to pokarm, ale trawiony jest tak samo długo.

A co do paszy i pelletu to to samo i trawiony tak samo.

Co tu ładnie i pięknie wyjaśniać :)) Ja też prosty chłopak jestem :))

Reszta jutro a teraz idę szampana pić!!!

Pozdrawiam i wszystkiego dobrego.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witaj. Tak, rozwiązany.

Tak to nie raz bywa, że ludzie opierają swoją wiedzę na podstawie tz. "artykułów sponsorowanych", nie wgłębiając się w temat dokładniej. Jak to się ma do rzeczywistości i faktów jest naprawdę nieistotne, nikt przecież nie zdaje sobie sprawy, że karp trawi pokarm wysokoenergetyczny dokładnie tak samo długo jak ten niskoenergetyczny. Dlaczego? Ano dlatego, że wszyscy myślą, że ma przewód pokarmowy podobny do człowieka, a w rzeczywistości nie ma. Zadamy pytanie przeciętnemu karpiarzowi: jaki pokarm karp będzie trawił dłużej paszę pstrągową czy pellet firmy X? A 99% odpowie, że paszę. Siła perswazji katalogowej, jak ja to mówię. Oczywiście te 99% jest w błędzie, ale wielu osobą jest to na rękę i tak ma po prostu być.

Pozdrawiam.

Ps. Proszę forumowiczów @buchu i @artimo o podanie danych na pw bym wysłał nagrody.

Link to comment
Share on other sites

No tak masz rację, wielu ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy ulegając rzeczywiście reklamom i ich marketingowym chwytom, nie mniej jednak trzeba też powiedzieć iż mimo tego, że nasze rybki trawią wszystko w prawie jednakowym czasie to jednak to co jedzą ma dla nich znaczenie. Nie każde pożywienie ma dla nich bowiem taką sama wartość i nie każde w jednakowym stopniu wykorzystują. Pozostaje jeszcze chyba smak żarełka, bo wygląda na to, że nie wszystko w jednakowym stopniu im smakuje co możemy łatwo stwierdzić łowiąc je na różne przynęty. Ale to temat rzeka i nie wiem czy w temacie postu.

Pozdrawiam.

PS. Co do ewentualnej nagrody, to z mojej strony proszę byś ją przekazał do puli nagród na najbliższych zawodach koła. Oczywiście jeśli istnieje taka możliwość.;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy