Skocz do zawartości

Chańcza


Dominik18king

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, możemy na nim łowić na bazie jakiegoś tam porozumienia. Zbiornik jest bardzo duży i ryb jest w nim pod dostatkiem. Ja jednak zbytnio nie pomogę bo jeździłem tam w innych celach niż łowienie ryb :cool: No ale dwa razy moczyłem kija nocą i parę ładnych leszczy wydarliśmy. Przy tamie/zaporze ponoć też łowią ładne sztuki sumów i sandaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Brak opłat dodatkowych.

Ps. Sprawdź czy Twój okręg ma porozumienie ze Scyzorykami ;-)

a na Sandacza to na Wislę masz 20 km :D, poświęć więcej czasu na poszukiwania :beer:, polecam Połaniec -->Zaduszniki lub Sandomierz ---> do ujścia Sanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam:).Co słychać na Chańczy/Staszów? Jaki stan wody,jak z okoniem,sandaczem:rolleyes:?Jadąc tam kogut czy guma?,jakie kolory na tej wodzie lubi ryba?Odkopałem mape na ile ona jest realna? czy tak to wygląda/głębokości i trasa koryta?Jakie miejsca polecacie,może ktoś z was zaznaczyć na niej?

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat już trochę zapomniany, ale ostatnio byłem nad Chańczą i może komuś się to przyda:

Zbiornik bardzo ładny, rybek też trochę widać. Pływałem przez jedno popołudnie ze spinningiem w poszukiwaniu sandaczy, niestety skończyło się tylko na trzech niewykorzystanych mocnych pstryknięciach (może ze względu na wielkość sandaczy na tym zbiorniku - przeważają 30-40 cm). Dno zbiornika bardzo ciekawe, dużo gwałtownych spadków z 3m do 7-8m i to nie tylko w starym korycie. Zaczepów też dużo na zalanych karczowiskach. Bliżej zapory nie pływałem, ale sądząc z mapy jest jeszcze głębiej.

Z rybek: dość dużo leszcza (widziałem w siatkach kilka 1,5-2 kg), bardzo dużo spławiało się w okolicach koryta rzeki. Sandacze jak już pisałem wyżej dobrze przetrzebione, ale coś tam jeszcze raczej pływa. Boleni na mieliznach widziałem dużo i to całkiem ładnych. Szczupaków (a raczej szczupaczków) trochę jest, widziałem jak łowili sztuki z przedziału 40-50 cm na płyciznach (0,5-1m) w pobliżu koryta. Populacja suma jest podobno dość spora, na brzegu tu gdzie wodowałem ponton leżał taki z 1,5m pewnie uderzony śrubą. Apropo motorówek i skuterów, to w weekend nie ma po co tam jechać, chyba że o świcie lub wieczorem. Ja byłem w czwartek i jedyna motorówka jaka trochę utrudniała łowienie to była policja, pewnie mają nadwyżki paliwa :) Wędkarzy jest dość sporo na brzegach, często z pontonami do wywózki przynęt. Na wodzie oprócz mnie było jeszcze trzy pływadełka.

Dojazd do wody bardzo dobry w wielu miejscach. Zalew należy do okręgu kieleckiego, dopłaty można zrobić w sklepie wędkarskim na rynku w Staszowie (okręg TBG 56 zł na wszystkie wody okręgu kieleckiego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 8 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Witam, mam pytanie odnośnie zbiornika Chańcza, jak aktualnie wygląda tam stan wody ale nie dla wędkarza a dla wczasowicza. Chcialbym się tam wybrać wypocząc i nie wiem gdzie zapytać, to może tutaj ktoś pomoże. Wyczytałem że w ostatnich latach tam krucho było z wodą i nie chciałbym tam jechać na darmo. Czy w tym sezonie kąpielisko jest otwarte?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.