Jump to content

Rezerwat ZABŁOCIE i okolice


LukaszZ

Recommended Posts

Witam

ktoś ma jakieś informację nt tych stawów. Przeglądałem kiedyś google maps i natrafiłem na kompleks statów ze statusem rezerwatu zwane "Zabłocie". Leżą one w okolicach Czarnej Sędziszowskiej i Bratkowic. W necie jest wzmianka że jeden ze stawów jest udostępniony do wędkowania ale i tak bardzo ciężko znaleźć jakieś konkretne info. Dodatkowo na wschód (jakies 15-20km) od tych zbiorników poniżej miejscowości Poręby Kupieńskie w samym środku lasu są kolejne dwa duże zbiorniki. Wszelakie info mile widziane :):beer:

[imgur](http://i.imgur.com/0m2AE7l.jpg)

Edited by LukaszZ
Link to comment
Share on other sites

Te stawy to BYŁ rezerwat . Parę lat temu piękne , lekko zdziczałe zbiorniki z ogromną ilością ptactwa. Obecnie wszystko jest wybrane koparkami pod budowę autostrady. Nie mam pojęcia czy to było zgodne z prawem, fakt jest taki, że obecnie to wykopy, powolutku wypełniające się wodą. Na wschód od tych zbiorników widać dwa kolejne. Położony bardziej na płd był do niedawna łowiskiem specjalnym. Oba obecnie spuszczone i , chyba, opuszczone.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

1. Kiedyś chyba stawy hodowlane, teraz rozkopane.

2. Zbiornik przeznaczony dla wędkarzy, opłata 20 zł + chyba 10 zł kg ryby. Woda spuszczona, nie wiem po co bo nie było tam chyba w ogóle kopane.

3. Młode osobniki które później trafiały do zbiornika nr. 2

4. Dawno temu opuszczone, ale woda była piękna, podłoże piaszczyste.

5. Także opuszczone, za to tu był syf, i mnóstwo konarów pod wodą, kilka lat temu przerwany wał, było widać stadka okoni.

Mam nadzieję że w tym roku będzie już otwarte, w poprzednim była już woda na stawie nr. 2

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
  • 2 years later...

Jest to teraz teren ściśle prywatny.Tak prywatny ,ze jak wejdziesz na groblę(którąkolwiek) to rychło ktoś sie pojawi z informacja że musisz zaraz opuścić ten teren , bo jest to teren prywatny itd.Widać gołym okiem ,że te stawy hodowlane są dobrze zadbane ,bo trawsko wysieczone , drzew nie ma , woda jak zauwazyłem  w kolorze zbliżonym do koloru cieczy jaka jest w  kaloryferach.Z ptactwa wodnego naliczyłem jedną czaplę siwą.Dlaczego tak mało ptaków na parę stawów?Otóż  człowiek który do mnie podjechał samochodem marki fiat i powiedział że muszę szybko opuscić ten teren powiedziałmi co nieco o tym miiejscu.CMWD ,ale kątem oka zobaczyłem w jego aucie dwururkę.Ot dlaczego nie ma ptactwaa na stawach.Jeszcze dodam to ,że nazwa REZERWAT ZABŁOCIE jest z dupy.JAKI TO REZERWAT.Poza tym przez te "stawy" poziom wód gruntowych w lesie obniżył się o cnmniej 1,5 meta FUCK.Duzo można pisać , ale sami tam sie udajcie i zobaczcie.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
W dniu 2.06.2021 o 00:56, geri-g2 napisał:

Otóż  człowiek który do mnie podjechał samochodem marki fiat i powiedział że muszę szybko opuscić ten teren powiedziałmi co nieco o tym miiejscu.CMWD ,ale kątem oka zobaczyłem w jego aucie dwururkę.

Miałem taką samą sytuację. Byłem na spacerze z dziećmi po lesie. Gdy tylko znaleźliśmy się na grobli podjechał gość samochodem i mówił żeby lepiej odejść bo ochrona zaraz podjedzie i nas zwinie. Stawy niby hodowlane pilnie strzeżone. Boją się przyniesionych chorób bo im dużo ryb padło. Takie info od niego otrzymalismy

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy